PoE комутатор на 8 портів: огляд, характеристики, опис

94 0 Новини високих технологій

На прикладі маршрутизатора DES-1008P від компанії D-Link буде розглянуто PoE комутатор. 8 портів у цього пристрою призначені для реалізації провідного сегменту обчислювальної мережі. Його технічні параметри і специфікації, а також порядок налаштування будуть розглянуті в рамках пропонованого вашій увазі оглядового матеріалу.

PoE комутатор на 8 портів: огляд, характеристики, опис

Комплектація пристрою

Список поставки даного маршрутизатора включає наступні компоненти:
 • 8 портовий PoE комутатор.
 • Блок живлення для організації його електропостачання.
 • Керівництво користувача в короткому форматі.
 • Набір рекламних буклетів, в яких описані можливості цього мережного пристрою.
 • Гарантійний талон.
 • Після покупки користувач отримує готове до експлуатації пристрій. Комплектація у нього достатня і по ній яких-небудь істотних зауважень як у фахівців, так і у користувачів не виникає. Тобто про придбання додаткових елементів в даному випадку мова не йде.
  PoE комутатор на 8 портів: огляд, характеристики, опис

  Специфікації та характеристики

  Як було раніше зазначено, PoE комутатор від D-Link даної модифікації має досить непогані технічні параметри. У нього 8 портів для реалізації дротової локальної мережі. Найбільша швидкість передачі інформації в цьому випадку може досягати 100 Мбіт/сек. Також необхідно відзначити ще й те, що інформація в одному випадку може передаватися в напівдуплексному режимі, а в іншому – двонаправленому. Дане мережеве пристрій призначений для створення обчислювальних мереж з такою топологією, як "зірка". Причому її центр є пасивним. Тобто він не призначає якісь адреси і не регулює передачу інформації.

  Максимальне енергоспоживання такого маршрутизатора не перевищує 60 Вт. Також, як було зазначено раніше, він підтримує технологію РоЕ. Причому реалізована вона лише на чотирьох портах, а не на всіх восьми. Суть її зводиться до того, що на кінцеве пристрій через роз'єм RJ-45 надходить напруга живлення. В комп'ютерних мережах ця опція не потрібна. А ось у разі застосування засобів IP-телефонії, наприклад, вона буде досить до речі.
  PoE комутатор на 8 портів: огляд, характеристики, опис

  Спеціалізація

  Такий 8-портовий комутатор дозволяє створювати середнього рівня обчислювальні мережі. При цьому наявність підтримки PoE вказує на те, що найбільш оптимально використовувати його в офісних умовах. Подібне рішення дозволяє не тільки з'єднати комп'ютери між собою, але і комутувати додатково телефонні апарати. У всіх інших випадках використання D-Link DES-1008P недоцільно. Високий рівень функціональності впливає на вартість мережевого пристрою. Тобто ціна у нього достатньо висока. Якщо технологія РоЕ не буде використовуватися, то можна знайти і більш доступні моделі комунікаторів, вартість яких значно нижче. Тому, відштовхуючись від ціни, і буде недоцільним придбання такого маршрутизатора.

  PoE комутатор на 8 портів: огляд, характеристики, опис

  Порядок налаштування

  Такий некерований комутатор дуже легко налаштовується. Кількість виконуваних дій істотно мінімізовано, і з такою операцією без будь-яких проблем впоратися навіть початківець комп'ютерний фахівець. Порядок дій у цьому випадку такий:
 • Витягаємо дане мережеве пристрій одночасно з блоком живлення з транспортної упаковки.
 • Вибираємо місце встановлення маршрутизатора. Причому воно повинно відповідати двом критеріям. Один з них – це близьке розташування розетки мережі електропостачання, а другий – можливість приєднання до нього вхідного дроти.
 • Після вибору місця установки підводимо до нього всі комунікації. В першу чергу прокладаємо вихідний кабель, який буде передавати дані в Глобальну павутину. Потім інші сегменти обчислювальної та телефонної мережі.
 • Встановлюємо маршрутизатор на місце експлуатації і підключаємо його.
 • Після цього включаємо комунікатор і чекаємо закінчення його завантаження. На наступному етапі D-Link DES-1008P автоматично налаштує дану систему і почне передавати інформацію.
 • Після того, як з'єднання буде встановлено, потрібно лише запустити браузер і переконатися в працездатності обчислювальної мережі.
 • PoE комутатор на 8 портів: огляд, характеристики, опис

  Вартість

  Дана модифікація некерованого комутатора є вузькоспеціалізованим пристроєм. Його доцільно застосовувати тільки в офісі. Причому лише в тому разі, коли виникає потреба реалізації не тільки ЛОМ, але і невеликий телефонної мережі. Саме у такому випадку буде виправдана наявність підтримки технології РоЕ. Якщо ж не планується використання в офісі IP-телефонії, то можна звернути увагу на більш доступні і менш функціональні моделі маршрутизаторів.
  В інтернет-магазинах ціна комутатора даної моделі складає 3000-3700 рублів. Якщо ж купувати такий пристрій у місцевому спеціалізованому магазині або супермаркеті електронних пристроїв, то цінник збільшиться і буде перебувати в межах від 3500 до 4000 рублів. У першому випадку можна заощадити грошові кошти. Але от оцінити стан маршрутизатора до придбання неможливо. При другому способі покупки перевірити працездатність комутатора не складе особливих труднощів, але за це потрібно буде переплатити. Тому потенційний покупець змушений робити досить складний вибір у даній ситуації.
  PoE комутатор на 8 портів: огляд, характеристики, опис

  Відгуки власників і думка фахівців

  Є певні недоліки у даній моделі комутатора. Ціна – це перший і ключовий з них. Покращена функціональність спочатку підвищує вартість. Потенційний власник у даному разі розуміє те, за що він переплачує. Якщо підтримка IP-телефонії обов'язкова, то таке придбання є цілком обґрунтованим. Ну а в усіх інших випадках можна вибрати і більш доступне мережеве рішення. Тому висока вартість у цій ситуації закономірна. До плюсів фахівці і власники відносять: надійність маршрутизатора, простий і зрозумілий порядок його налаштування, компактні розміри і достатню комплектацію. До того ж такий PoE комутатор має 8 портів. Тобто він дозволяє реалізувати не тільки обчислювальні мережі початкового рівня, але й навіть середнього.
  PoE комутатор на 8 портів: огляд, характеристики, опис

  Висновок

  В рамках цього огляду був розглянутий провідний маршрутизатор DES-1008Р від компанії D-Link. Це середнього рівня PoE комутатор. 8 портів, які в ньому є, припускають створення на його базі обчислювальних мереж з сімома системними блоками в максимальній конфігурації. Але більш обґрунтованим в цьому випадку виглядає комбіноване застосування. Тобто частину з них можна використовувати для комутації персональних комп'ютерів, а частина – для з'єднання між собою телефонних апаратів. Саме в останньому випадку всі можливості такого маршрутизатора будуть розкриті. Саме на такому його використанні наполягають фахівці в області інформаційних технологій, так і власники. Недоцільно, як раніше було зазначено, інше застосування такого PoE комутатора. 8 портів, у свою чергу, дозволяють створювати різні обчислювальні мережі.

  Популярі новини
  Загрузка...