Як використовувати VPN: принцип дії, способи включення і вибір браузера

91 0 Новини високих технологій

Технологія VPN порівняно недавно стала користуватися популярністю серед користувачів комп'ютерних і мобільних пристроїв. Втім, багато хто не замислюються про те, що для чого він потрібен і який VPN краще використовувати. Аспекти цих питань, розглянемо нижче.

Що таке VPN?

Як використовувати VPN: принцип дії, способи включення і вибір браузера
Під абревіатурою VPN ховається англійське словосполучення Virtual Private Network, що в дослівної перекладі означає "віртуальна приватна мережа". Організація мереж, принцип їх роботи не пояснюються лише цим терміном. Під ним, як правило, мають на увазі мережа, доступ до якої є у обмеженої кількості користувачів. Захист мережі розроблена таким чином, що доступ до зашифрованих даних, що передаються і приймаються через своєрідний тунель, отримати поза самої мережі неможливо. VPN багато в чому схожий з анонімайзерів і проксі-серверами, які не тільки захищають інформацію, але і роблять перебування користувача в інтернеті повністю анонімним, приховуючи сліди відвідування різних веб-ресурсів.

Технологія тунелювання

Інформація з одного комп'ютера або мобільного пристрою на інший передається через спеціальний захищений канал, іменований тунелем. Трафік на виході шифрується, на вході здійснюється дешифрування за допомогою відповідного ключа, який є тільки у передавальної та приймаючої сторони. Доступ до мережі також обмежений, відповідно, скористатися їй можуть тільки зареєстровані користувачі.

Варто відзначити, що при використанні технології VPN змінюється зовнішній IP-адресу пристрою, підключається до веб-ресурсу. При підключенні до інтернету кожне з пристроїв отримує унікальний зовнішній ідентифікатор, що залежить від географічного розташування провайдера. Логічно, що в деяких регіонах може бути заблокований доступ до певних сайтів і сервісів. Обійти ці обмеження можна за допомогою VPN.

Навіщо потрібен VPN?

Як використовувати VPN: принцип дії, способи включення і вибір браузера
Технологія VPN використовується в наступних цілях:
 • Захист даних. Актуально для користувачів, які люблять підключатися до стороннім Wi-Fi-з'єднанням і бажають зберегти свої дані. Те ж саме відноситься до будь-яких місць з безкоштовним Wi-Fi.
 • Анонімність. На сервер провайдера передається будь-яка дія користувача, в тому числі відкриття нових вкладок, відповідно, співробітники компанії можуть відстежувати діяльність клієнтів. Активація VPN дозволяє приховати історію переглядів і відвідувань, оскільки під час роботи використовується інший IP-адресу.
 • Можливість відвідування сайтів в інтернеті без наслідків. Можна використовувати VPN для відвідування заборонених сайтів? Технологія відкриває доступ до темної сторони Всесвітньої павутини.
 • Використання зарубіжних сервісів. Доступ до англомовних (і не тільки) сервісів всього світу відкривається завдяки технології VPN, що є додатковою перевагою.
 • Як використовувати VPN в браузерах?

  Як використовувати VPN: принцип дії, способи включення і вибір браузера
  Технології VPN можуть застосовуватися до стандартних інтернет-браузерів. Використовують VPN оглядачі оснащуються додатковими плагінами і розширеннями, серед яких є спеціалізовані клієнти зразок Browsec і friGate. Браузер Opera вигідно виділяється на фоні інших, оскільки у нього подібний вбудований спочатку.

  Для того, як використовувати VPN, необхідно відкрити розділ безпеці основного меню браузера, а для подальшого включення і відключення - перемикач, винесений на ліву панель адресного рядка. Вибрати налаштування, зокрема - бажаний регіон, - можна як самостійно, так і в автоматичному режимі.

  Програми загального призначення

  Як використовувати VPN: принцип дії, способи включення і вибір браузера
  Доступ до інтернету потрібен не тільки браузерам, але і спеціальними програмами, встановленими на мобільному гаджеті або комп'ютері. Офіційні сайти таких додатків нерідко блокуються - наприклад, ресурси антивірусів "Лабораторії Касперського" і Dr. Web. Забезпечення повноцінного захисту ПК неможливо без оновлення компонентів і антивірусних баз захисних програм. При цьому апдейти встановлюються тільки після прямого звернення програмою до ресурсу, а не за допомогою браузера. У ситуації з заблокованими сайтами допоможуть додатки, здатні змінити IP-адресу комп'ютера і мобільних гаджетів. Програма SafeIP - одна з найбільш цікавих VPN-програм, функціонал якої дозволяє автоматично і вручну налаштовувати адреси і регіон користувача. Аналогічні можливості існують у більшості поштових клієнтів, що обходять блокування ідентичним методом.

  VPN-сервер: що це таке і навіщо потрібен

  Подібні сервера забезпечують безпеку конкретної мережі і обмежують доступ користувачів і шифрування даних. Відповідно, рівень захисту бездротових з'єднань у них значно вище. Підключення до використовуваних VPN-портів такого сервера не дозволяє обходити блокування різного рівня на окремих пристроях. Функціонал також дає можливість створення мережі на основі такого підключення з різних точок світу.

  Як вибрати сервер

  Як використовувати VPN: принцип дії, способи включення і вибір браузера
  Щоб визначити, як використовувати VPN-сервер, необхідно визначити цілі його використання. Для забезпечення швидкого і безпечного підключення бажано вибрати сервер розташований поблизу. Доступ до залежному від регіону контенту можливий тільки з відповідного регіону. Наприклад, тим, хто цікавиться, як використовувати VPN для перегляду BBC, варто підключатися до тунелях у Великобританії. Багато компаній, що надають послуги VPN, мають власні сервери для стріму відео. Зважаючи на те, що стрім-сервіси на зразок Netflix блокують VPN, використання спеціальних серверів корисно. Студії і Netflix намагаються захистити ліцензійний контент. При визначенні того, який порт використовує VPN, варто уточнити, чи надає він трафік на всіх серверах або тільки на спеціальних. Приміром, NordVPN не дозволяє використання торрентів, на відміну від TopGuard, який дозволяє їх застосовувати на всіх серверах.
  У сервісів ProtonVPN і NordVPN параметри безпеки розширені - приміром, є многоинтервальные VPN або доступ до мережі Tor, яка забезпечує високий рівень конфіденційності. Інструмент надає доступ до прихованих сайтів на теренах Dark Web. Принцип роботи многоинтервального VPN аналогічний: він перенаправляє трафік не через конкретний VPN-сервер, а перекидає користувача з одного сервера на інший. Дія обох пропозицій спрямовано на збереження конфіденційності і швидкості. При ручне налаштування мережевих параметрів користувачеві доводиться вводити інформацію для кожного VPN-сервера.

  Як вибрати VPN

  Як використовувати VPN: принцип дії, способи включення і вибір браузера
  При виборі VPN спираються на декілька основних параметрів. Сервіс повинен забезпечувати підключення мінімум п'яти пристроїв і дозволяти використовувати BitTorrent трафік на власних серверах. Середня щомісячна плата за VPN становить 10 доларів; якщо сервіс стягує велику суму, то він повинен надавати суттєві послуги. При оформленні довгостроковій реєстрації надається знижка багатьма сервісами. Перед покупкою VPN бажано ознайомитися з умовами обслуговування. У договорах зазвичай вказується, що компанія робить з переданої інформації; більшість сервісів не тільки не відстежують трафік, але і не зберігають його.

  Незайвим буде перевірити місцезнаходження VPN-сервісу. Під цим мається на увазі не фізичне місце розташування, а юридичний аспект, що визначає юрисдикцію конкретної країни, під якій функціонує компанія. Відповідно, фірми, розташовані в інших державах, не підпадають під дію закону про зберігання та передачу даних.

  Який VPN краще використовувати для Android

  Як використовувати VPN: принцип дії, способи включення і вибір браузера
  Мета використання технології VPN на мобільних гаджетах аналогічна комп'ютерним програмам. Відрізняються такі програми тільки налаштуванням - наприклад, створення точки доступу може здійснюватися як сторонніми додатками, так і системними засобами. VPN для мобільних гаджетів в певному сенсі аналогічний згаданим додатків для ПК - наприклад, SafeIP, - і дозволяють обійти більшість блокувань, надаючи повноцінний доступ до різної інформації. Деякі мобільні додатки вимагають root-права, що може призвести до виходу операційної системи гаджета з ладу. З цієї причини бажано вибирати VPN-програми, яким не потрібен доступ до root-прав: наприклад, для iOS це - Cloak, для Android - OpenVPN. Технологія запуску VPN досить проста: додаток завантажується і встановлюється на гаджет. Після активується VPN, вибирається порт для отримання IP-адреси, здійснюється з'єднання. Додаток підтверджує наявність допуску через VPN до інтернету. Технологія VPN-з'єднань забезпечує безпечне і анонімне з'єднання, надаючи необмежений доступ до інтернету і різних веб-сервісів. Її реалізація не так складна, як здається на перший погляд, а використовувані VPN-сервіси володіють широким функціоналом і можуть налаштовуватися як автоматично, так і вручну силами користувача.

  Популярі новини
  Загрузка...