Самий тихий кулер для процесора: види, характеристики, рейтинг найкращих та відгуки

285 0 Новини високих технологій

Під час покупки ПК користувачі найменше звертають увагу на блок живлення і системи охолодження. І якщо в першому випадку ще може пощастити з дійсно якісним БЖ, то ось неякісна З може дуже нашкодити вашій системі. Тому намагайтеся приділяти більше часу вибору не просто самого тихого кулера для процесора, але і збалансованого охолодження, яка впорається з перегрівом компонентів.

Кулер

Система охолодження - важливий елемент комп'ютера. Багато користувачів нехтують ним, а після страждають від того, що якийсь з компонентів перегрівся і згорів. Щоб цього не відбувалося, в корпус комп'ютера потрібно встановлювати декілька вентиляторів. За замовчуванням він є на блоці живлення і відеокарті.


Все інше - це завдання користувача. Потрібно подбати про гарне охолодження процесора, особливо якщо він розрахований на ресурсомісткі завдання. Кулер в цілому складається з вентилятора, радіатора і кріплень. Але в залежності від його виду може бути різним. Особливо якщо мова йде про водяному охолодженні: у цьому випадку конструкція кардинально відрізняється від звичної.

Види кулерів

Тим не менш кулером прийнято називати саме повітряну систему охолодження. Вона зараз найбільш затребувана. Буває активною і пасивною. У першому випадку кулер складається з вентилятора і радіатора, а у другому - лише з радіатора. Самим тихий кулер для процесора вважається пасивна, але її не завжди вистачає для ресурсномістких завдань. Тому користувачі намагаються підшукати собі більш вигідний варіант серед моделей з вентиляторами.


Система охолодження може бути різної форми. Зараз найбільш популярною є горизонтальна конструкція, оскільки її можна вмістити в будь корпус. А ось баштовий тип підійде не всім. Такий кулер може заважати розстановці інших компонентів і перекривати потік повітря. Звичайно, можна було б систему охолодження диференціювати за матеріалами, з яких складається радіатор. Але зараз практично всі виробники відмовилися від алюмінієвих трубок і замінили їх мідними, як і серцевину. А пластини радіатора все частіше випускаються з міді.
Самий тихий кулер для процесора: види, характеристики, рейтинг найкращих та відгуки

Як працює кулер?

Використовують таку систему для того, щоб забезпечити більший приплив повітря в певних точках: на процесора, материнської плати або інших компонентах. Як це працює: на компонент, який виділяє багато тепла, потрібно встановити радіатор з високою теплопровідністю, який відводив високі температури від пристрою. Щоб тепло не залишалося на пластинах радіатора, потрібно, щоб воно виводилося з корпусу в принципі. Для цього і потрібен вентилятор. Він підганяє холодне повітря і виганяє теплий. Таким чином компонент, який сильно нагрівається, швидко охолоджується. Якщо ви обзавелися хорошим тихий кулер для процесора, то можете бути впевненим, що температура процесора буде перебувати в нормі, навіть якщо ви навантажуєте його ресурсоємними програмами. А от якщо ви помітили, що система гальмує, а температурні показники високі, варто задуматися про заміну кулера.

Як вибрати?

Перш ніж шукати самий тихий кулер для процесора, доведеться розібратися з вибором. На що потрібно звертати увагу, щоб купити правильний і якісний продукт? Для початку необхідно розібратися, чи варто відмовлятися від кулера, який йде в комплекті з процесором. Якщо чіп середньої продуктивності, він зазвичай не нагрівається занадто сильно, тому йому вистачає штатного вентилятора.
Вибирати окремо кулер потрібно тільки в тому випадку, якщо ви вирішили, що штатної моделі може не вистачити, або ви плануєте навантажувати систему серйозними завданнями.
Самий тихий кулер для процесора: види, характеристики, рейтинг найкращих та відгуки
Також може бути таке, що у продажу процесор поставляється без кулера. У цьому випадку, звичайно ж, вам доведеться робити вибір самостійно. Тут ви зможете знайти самий тихий кулер для процесора. Отже, під час покупки потрібно звернути увагу на:
 • параметри чіпа;
 • основні характеристики кулера;
 • конструкцію З;
 • параметри вентилятора та ін.
 • Це основні моменти, без яких ви не зможете вибрати собі систему охолодження для процесора.

  Параметри процесора

  Як відомо, процесори бувають самими різними, тому вибирати для них кулер потрібно особливий, щоб він правильно встав на місце і ефективно працював. Звернути увагу потрібно на показник тепловиділення і сокет. Отже, сокет - це гніздо процесора. Він може відрізнятися в залежності від моделі. Тому перед покупкою потрібно кулера спочатку визначитися з материнською платою, після з чіпом, який підійде, а вже потім придивлятися до ЗІ. Тепловиділення (TDP) - один з важливих показників процесора. Саме на нього потрібно рівнятися при виборі кулера. Але ось в системах охолодження його рідко вказують у специфікаціях. Тому, можливо, вам доведеться самостійно відшукати цей параметр.

  Основні характеристики кулера

  При виборі кулера потрібно буде використовувати дані з попереднього пункту. Тобто доведеться придивитися до TDP процесора і його сокету. Таким чином можна вибрати правильну СО.

  Конструкція кулера

  У продажу є вентилятор з алюмінієвим радіатором, з радіатором з пластин, горизонтальна або вертикальна конструкція з тепловими трубками. В принципі тихий кулер для процесора може бути самої різної форми. Тому на конструкцію доведеться звертати увагу тільки в разі вдалого розташування елементів в корпусі. Якщо шасі місткий, можна вибирати будь-який.

  Параметри вентилятора

  На гучність всій системи впливає вентилятор. Особливо впливають його розмір і швидкість. Отже, є думка, що чим більше вентилятор, тим менше шуму він створює. Наприклад, ви помітите, що дуже голосно може працювати кулер в ноутбуці, куди зазвичай поміщають зовсім маленький вентилятор. Дешеві моделі кулерів зазвичай оснащені вентилятором 80 х 80 мм. Такий варіант легко дістати і просто замінити, та й коштує він недорого, але ось шуму створює дуже багато, тому зайвий раз задумаєшся, чи варто він того.
  Самий тихий кулер для процесора: види, характеристики, рейтинг найкращих та відгуки
  До універсальним стандартним розмірам зазвичай відносять вентилятори 92 х 92 або 120 х 120 мм. до Речі, цей варіант кулерів вважається найбільш доступним. Вентилятор легко відключати і міняти. Якщо система оснащена потужним процесором, який виділяє багато тепла, доведеться приділити увагу вентилятору 140 х 140 мм. Такий варіант самий безшумний з усіх вищеописаних. До того ж він ефективно виводить тепло з корпусу і легко охолоджує компонент.

  На рівень шуму також може впливати підшипник. Самий тихий кулер зазвичай оснащений гідродинамічним підшипником. Крім низького рівня шуму, він ще і набагато надійніше, ніж інші варіанти. Крім нього є кульковий підшипник і найбільш невдалий варіант - підшипник ковзання. Ще одним параметром вентилятора є кількість оборотів. Якщо механізм компактний, йому потрібно зробити більше обертів, щоб впоратися з невеликою площею обдування і слабким повітряним потоком. Великі вентилятори справляються з цим набагато краще. Тому і роблять менше обертів. Звичайно ж, якщо кількість обертів велике, то гучність вентилятора стає помітнішою. Тому й краще вибирати більш великий механізм. 4000 об./хв - це дуже високий показник, який буде помітний, особливо в невеликій кімнаті. Зазвичай показники від 2000 до 4000 об./хв притаманні маленьким вентиляторів. Великі, розміром від 120 мм, працюють при максимальному навантаженні зі швидкістю 1300-1500 про./мін.

  На що ще звертати увагу?

  Отже, під час покупки самого тихого кулера доведеться розібратися з кріпленнями. Якщо ви дійсно шукаєте безшумний варіант, то вам доведеться вибрати великий вентилятор. А з ними іноді виникають проблеми щодо кріплень. Якщо компактні моделі легко встановити на плату, то з великими варіантами доведеться помучитися.
  Деякі посилені кулери вимагають більш надійної установки. Тому виробник придумав спеціальну рамку, яку потрібно прикріпити на зворотну сторону материнки. Що в цьому випадку має бути? Дуже важливо, щоб модель материнської плати дозволяла прикріплювати таку рамку. При цьому не повинно бути розпаяних електронних елементів, які можна випадково пошкодити. Добре, якщо і конструкція корпусу буде вдалою. В цьому випадку можна буде знімати кулер без зняття материнської плати. До речі, завдяки таким кріпленням можна залишити систему охолодження, навіть якщо ви змінюєте процесор. Зазвичай моделі є універсальними, тому їх не потрібно змінювати.
  Самий тихий кулер для процесора: види, характеристики, рейтинг найкращих та відгуки

  Рейтинг: кращі з кращих

  Які кулери найтихіші? Тут важливо розуміти, що все залежить від вимог покупця і можливостей системи. Тому визначити єдиний найкращий кулер неможливо. Багато рейтинги намагаються виділити пристрої за типом або будовою. Таким користувач зможе знайти найбільш підходящий для нього варіант у конкретній категорії. У топ тихих кулерів для процесора зазвичай додають десяток найкращих моделей. Рейтинг скласти для них складно, оскільки вони призначені для різних завдань та можуть відрізнятися конструктивно. Тим не менш вже є ті моделі, які практично весь час на слуху. Їх купують набагато частіше, тому на них просто потрібно звернути увагу:
 • Noctua NH-D15.
 • Noctua NH-U14S.
 • Deepcool Gabriel.
 • Deepcool Lucifer.
 • Be Quiet Dark Rock Pro.
 • Zalman CNPS10X Optima.
 • Thermalright Macho.
 • Deepcool Assassin.
 • Deepcool Gammaxx.
 • Thermalright HR-22.
 • Можливо, рейтинг комусь може здатися необ'єктивним, оскільки в нього потрапили моделі різних типів. Але він швидше відноситься до популярності серед користувачів.

  Noctua NH-D15

  За 7 тисяч рублів можна обзавестися одним з найкращих кулерів. Він отримав двухбашенную конструкцію, а за тепловідвід відповідають відразу 6 нікельованих трубок. Пластини в радіаторі розташовані на відстані 2 мм, тому модель ефективна навіть при низьких швидкостях вентилятора. Виглядає модель теж дуже круто і може привернути увагу одним дизайном.

  Відгуки про Noctua NH-D15

  Користувачі відзначили наявність універсальної системи кріплення, яка дозволить не витрачатися на новий кулер при заміні процесора. Вентилятори тестовані та напрацьовані на відмову. Можна регулювати швидкість обертання.
  Самий тихий кулер для процесора: види, характеристики, рейтинг найкращих та відгуки
  А ось негативно відгукнулися покупці про вартість моделі. Також деякі після установки зіткнулися з проблемами доступу до слотів пам'яті і PCI-Express. Це треба враховувати при покупці моделі.

  Noctua NH-U14S

  Це попередник попередньої моделі. Досі його вважають лідером, тому його друге місце можна вважати умовним. На ділі він сміливо міг би зайняти першу сходинку рейтингу. Він трохи компактніше і займає тільки одну секцію. При цьому показники TDP його такі ж, а ось вартість менше - 5800 рублів. Єдине, він може програти NH-D15 на пару градусів і децибел.

  Відгуки про Noctua NH-U14S

  Користувачі залишилися абсолютно задоволеними тим, що запропонував їм виробник. Хвалили компактні розміри баштової конструкції, які викликають менше питань до проблем з сумісністю. Вентилятор великий і потужний, має 150 тисяч годин ресурс. Це самий тихий кулер для процесора 1151. При цьому виробник надає перехідник на чіпи від AMD.

  Deepcool Gabriel

  Це бюджетна модель кулера, але вже горизонтального формату. Пристрій має асиметричну конструкцію, тому не виникає ніяких проблем з підключенням інших компонентів. Працює на чотирьох трубках тепловідведення. Краще всього купувати цей тихий кулер для процесорів 1151 від Intel.
  Самий тихий кулер для процесора: види, характеристики, рейтинг найкращих та відгуки

  Відгуки про Deepcool Gabriel

  Покупці відмітили низьку вартість - всього 2300 рублів. При цьому розміри кулера компактні, але робота залишається ефективною. Декому здалося, що вентилятор трохи гучний. Тому вони вирішили замінити його на більш вигідний варіант. Також були проблеми з установкою цієї моделі на процесор AMD.

  Deepcool Lucifer

  Ця модель належить до середньої цінової категорії. Вважається однією з кращих за 3 тисячі рублів. Кулер має баштову конструкцію і одну секцію. Працює з вентилятором 140 мм.

  Відгуки про Deepcool Lucifer

  Користувачі багато позитивного говорять про Deepcool Lucifer V2. Тихий кулер для процесора 1151 має невисоку вартість і дозволяє встановити ще один вентилятор. Проблеми можуть бути з установкою ОЗУ: доведеться вибрати низькопрофільні модулі.

  Be quiet! Dark Rock Pro 3

  Цей виробник відомий давно своїми якісними продуктами, а його назву тільки доводить, що це дійсно тихий кулер для процесора 775 і інші «интеловских» продуктів. Виглядає кулер потужно і обнадійливо. Працює точно так само. Обійдеться покупцеві в 7200 рублів.
  Самий тихий кулер для процесора: види, характеристики, рейтинг найкращих та відгуки

  Відгуки про Be quiet! Dark Rock Pro 3

  Дуже багато покупців схвально відгукувалися про зовнішньому вигляді. Але, звичайно, це не найголовніше. Кулер дійсно виявився ефективним і тихим. Деякі були незадоволені вартістю, оскільки на ринку є моделі, які обійдуться дешевше, але нічим не поступаються.

  Zalman CNPS10X Optima

  Це хороша баштова модель, яка може стати для вас гарним тихий кулер для процесора AM3. Зовнішній вигляд у нього не такий вражаючий, як у попереднього. Тим не менше виглядає пристрій надійним, а результати тестування показали, що кулер може стати відмінним помічником для продуктивних систем.

  Відгуки про Zalman CNPS10X Optima

  Користувачі відзначили, що ця модель має найкраще співвідношення ціни та якості. Це одна з найдешевших моделей в рейтингу, тому цим вона теж привернула увагу покупців. Кріплення надійне, а інструкція допомагає впоратися з ним.

  Thermalright Macho

  Випущений в двох ревізіях. Вартість їх однакова, тому краще придивитися до Rev. B. Оновлена модель отримала покращений вентилятор і вдосконалену конструкцію. Єдине, потрібно розуміти, що така ЗІ вимагає багато простору в корпусі, тому для компактних систем не підійде. Якщо вас це не лякає, сміливо можете купувати кулер.
  Самий тихий кулер для процесора: види, характеристики, рейтинг найкращих та відгуки

  Відгуки про Thermalright Macho Rev. B

  Справляється з високим TDP 240 Вт. Це відмінний тихий кулер для процесора AMD, оскільки він підтримує плати під Ryzen. Оснащений тихим вентилятором. Користувачі злякалися тільки дуже великих розмірів, а ось вартість 4 тисячі рублів навпаки багатьох порадувала.

  Deepcool Assassin

  Так вже склалося, що майже всі самі тихі моделі мають баштовий тип. Як правило, такі варіанти коштують дорожче, ніж горизонтальні. Оскільки ця модель на дві секції, вона коштує ще дорожче і відноситься до кулерів високого класу. Обійдеться користувачеві в 6 тисяч рублів.

  Відгуки про Deepcool Assassin

  користувачі відзначили високу продуктивність, тиху роботу і щедру комплектацію пристрою. А от не сподобалася їм складна складання. Деякі зіткнулися з проблемами доступу до компонентів на платі.

  Deepcool Gammaxx 400

  Це хороша бюджетна модель всього за 1800 рублів. Його особливість - чотири мідні трубки і баштова конструкція за низьку ціну. Все це ще й доповнено вентилятором 120 мм. Найкраще модель підходить для AMD.
  Самий тихий кулер для процесора: види, характеристики, рейтинг найкращих та відгуки

  Відгуки про Deepcool Gammaxx 400

  Користувачі хвалили цей тихий кулер для процесора AM4. Вони були задоволені простою установкою пристрою і малої габаритною шириною. Багато власників наполягали на тому, що краще всього купувати модель для процесорів AMD, оскільки кріплення на 775/11xx дуже погане.

  Thermalright HR-22

  Ну і не можна не згадати про пасивному охолодженні. Це один з кращих кулерів такого типу. Коштує він трохи дорожче, ніж деякі активні моделі рейтингу - 2300 рублів. Особливість кулера - його баштова конструкція, яка вимагає корпусного вентилятора. Працює пристрій відразу з 8 трубками тепловідведення.

  Відгуки про Thermalright HR-22

  Покупці відзначають, що незважаючи на пасивний тип, охолодження справді ефективний. Звичайно, мова не йде про потужний геймерських системах або ПК для оверклокінгу. Також багато зраділи наявності спеціального пристосування для установки вентилятора. Покупці попереджають, що вага і висота кулера значні, тому материнська плата повинна бути міцною.

  Популярі новини
  Загрузка...