Помилка "Команди немає" (Android): що робити?

252 0 Новини високих технологій

Незважаючи на те, що операційна система Android, як похідна "Лінукс", вважається досить стабільною і надійною, вона все ж не застрахована від різного роду збоїв і помилок. Але найчастіше ці помилки виникають з-за зовнішніх факторів, не пов'язаних з роботою самої ОС. Неполадки апаратного забезпечення пристрою (незалежно від причин їх появи), викликані перебоями інтернету, некоректна завантаження оновлень або помилкові дії самих користувачів - все це прямо або опосередковано може вплинути на працездатність гаджета. У таких випадках власники android-пристроїв при їх включенні можуть побачити не очікуваний логотип операційної системи і подальший її запуск, а повідомлення від Android System Recovery: "Команди немає". Що робити, коли використання гаждета неможливо? Адже смартфон або планшет більше себе ніяк не проявляє, перетворюючись на так званий цегла.


Помилка "Команди немає" (Android): що робити?

Повідомлення ОС Android "Команди немає". Що робити?

Якщо при запуску гаджета виникає ця напис, але ніяких маніпуляцій з пристроєм до її появи не проводилося (мається на увазі оновлення операційної системи, зміна прошивки або отримання прав суперкористувача), і воно експлуатувалося у звичайному режимі, можна спробувати кілька способів. До них відносяться: витяг батареї, перезавантаження, перевірка карти пам'яті і контактної групи кожної з сім-карт.

Витяг батареї

Значна частина наявних в даний момент на руках у користувачів пристроїв оснащена класичному знімним акумулятором. Витягти його не складе труднощів, особливо власникам деяких старих андроїд-смартфонів, відсіки сім-карт і карт пам'яті яких можуть розташовуватися як раз під батареєю. Цю процедуру вони напевно виконували не раз.


А якщо апарат зміну батареї в звичайних умовах не підтримує, а його власник зіштовхнувся з написом Android System "Команди немає", що робити тоді? Доведеться або відмовитися від такого способу, або, відшукавши на просторах інтернету схему конкретного гаджета або подивившись відео, спробувати демонтувати акумулятор самостійно. На жаль, далеко не кожен пристрій підлягає розбору "на коліні", так і навичками навіть найпростішої розбирання компактної техніки володіють не всі користувачі. З цього більшості користувачів цей варіант зовсім не підходить.
Помилка "Команди немає" (Android): що робити?

Перезавантаження пристрою

При неможливості вилучення акумулятора можна спробувати перезапустити пристрій з допомогою утримання зовнішньої кнопки живлення. В залежності від марки і моделі конкретного гаджета, ця кнопка може знаходитися як на довгому, так і на верхній стороні смартфона або планшета. Щоб скинути ланцюг живлення, достатньо затиснути кнопку секунд на десять, після чого відпустити, а через невеликий проміжок часу натиснути на неї знову, як при звичайному включенні. Якщо з технічної сторони (апаратної начинки) проблеми відсутні, шанс на поновлення нормальної роботи пристрою досить великий. Незалежно від використовуваного способу,знеструмленим апарат потрібно протримати кілька хвилин, після чого вставити батарею назад і спробувати включити пристрій. Якщо з електронікою гаджета все в порядку, скидання живлення найчастіше допомагає, і смартфон з високою ймовірністю завантажиться в робочому режимі.

Перевірка карти пам'яті і сім-карти

Можливі ситуації, при яких саме несправна карта пам'яті стає винуватцем повідомлення від Android "Команди немає". Що робити? Слід витягти MicroSD зі смартфона або планшета і спробувати запустити пристрій без карти. Аналогічна ситуація (хоч і досить рідка) і з сім-картами: можливо, проблема криється саме в поганому контакті робочої зони sim з клемами гаджета, що особливо часто проявляється при використанні модульних сім-карт.

Повний скидання налаштувань

Цей спосіб використовується, якщо жодна з описаних рішень не допомогло, і телефон вперто висвічує повідомлення ОС Android "Команди немає". Що робити в цьому випадку, підкаже вбудована утиліта відновлення. Для її запуску найчастіше використовується поєднання "Кнопка живлення+гучності вниз", затиснуті при вимкненому пристрої на 3-4 секунди. На скріншоті нижче - повідомлення ОС Android "Команди немає" на Lenovo. Що робити, і як виправляти помилку? Допоможе скидання налаштувань Hard Reset.
Помилка "Команди немає" (Android): що робити?
Екраном скористатися не вийде, всі переміщення по меню виробляються клавішами гучності, а кнопка живлення відповідає за вибір. Необхідно перемістити покажчик на рядок wipe data - factory reset і підтвердити вибір натисканням Power. Процедура відновлення займе деякий час, при цьому всі дані і додатки будуть повністю видалені, а система повернеться до стану "з коробки".
Помилка "Команди немає" (Android): що робити?

Зміна прошивки

Допускається суміщення відновлення працездатності гаджета зі зміною прошивки. Але апарат не стартує як годиться, а на дисплеї - Android Recovery "Команди немає". Що робити, коли зміна прошивки стандартними засобами недоступна? Для цього буде потрібно підключення пристрою до комп'ютера за допомогою USB-кабелю, встановлені на ПК драйвера, а також необхідне для прошивки програмне забезпечення. Крім того, перед початком прошивки акумулятор гаджета має бути повністю заряджений, оскільки процес досить серйозно навантажує батарею.
Помилка "Команди немає" (Android): що робити?
Використання конкретної програми залежить від конкретної моделі пристрою: утиліт для взаємодії з апаратом через комп'ютер досить багато, і отримати інформацію про те, яка саме з них підійде для установки нової прошивки на певну модель смартфона або планшета, можна на спеціалізованих веб-ресурсах. До кожної з них зазвичай додається серйозне опис, регламентує кожну дію користувача.

Повідомлення ОС Android "Команди немає": що робити, якщо нічого не допомогло?

У тих випадках, коли жодна з виконаних операцій не принесла результату, залишається тільки одне - звернення в сервісний центр. У фахівців є всі можливості для діагностики пристроїв, і власника гаджета досить швидко дадуть відповідь, що саме заважає нормальній роботі апарату, а також запропонують варіанти вирішення проблеми.

Популярі новини
Загрузка...