Андроїд - що це. Як працює платформа

164 0 Новини високих технологій

Мабуть, багато користувачів інтернету чудово обізнані про мобільних пристроях і компаніях, які їх випускають. Але не всі знають про операційні системи (скорочено ОС або operating system, OS) смартфонів: що вони собою представляють, як працюють. Про це і йтиметься у запропонованій статті.

Операційна система: поняття та різновиди

Самими популярними OS для комп'ютера є Windows, macOS і Linux. Але в цій статті піде мова про начинку для мобільних пристроїв. Що стосується телефонів і планшетів, то їх операційка представляє якийсь гібрид функціональності ОС ПК з опціями для кишенькових девайсів (камера, Bluetooth, NFC і так далі). Отже, під операційною системою розуміють сукупність програм, які управляють ресурсами пристрою і забезпечують взаємодію з користувачем. Операційні системи відрізняються один від одного за багатьма ознаками: типом інтерфейсу, багатозадачності, функціональності і т. д. На даний момент актуальними OS серед мобільних пристроїв Windows 10 Mobile, Android і iOS.


"Андроїд": що це?

Android на даний момент - найпопулярніша платформа для різних пристроїв, будь то смартфони, електронні книги, ноутбуки або планшети. Сьогодні підтримкою і розвитком цієї операційної системи займається компанія Google. Працює Android на базі ядра Linux, яке становить начинку ОС. Восени 2008 року побачив світ перший андроїд-пристрій. Ним став смартфон від компанії HTC, який мав версію OS 1.0.
Андроїд - що це. Як працює платформа
Також HTC Dream володів наступними характеристиками:
 • можливість оновлення ОС до версії 1.6;
 • Bluetooth;
 • підтримка карт пам'яті (при наявності внутрішньої 256 Мб);
 • 192 Мб оперативки;
 • камера 32 Мп;
 • QWERTY-клавіатура.
 • Смартфон був виконаний у вигляді слайдера, а його начинка мала настільки великий успіх, що після виходу апарату багато виробників стали в чергу за можливістю випускати девайси з операційною системою Android.


  Після кількох оновлень в 2010 році Google випустила OS 2.3. Це оновлення дозволило поліпшити управління контролю над програмами, полегшити застосування функцій "Копіювати" і "Вставити", а також використовувати декілька камер на пристрої. Примітно, що на телефонах з подібної ОС і сьогодні все ще запускаються деякі ігри та програми. Восени 2013 року вийшло оновлення - стала доступна версія операційної системи Android 4.4. Саме ця версія Android найбільш оптимізована для використання девайсів з оперативною пам'яттю 512 Мб (як мінімум). Смартфон Nexus 5 став першим девайсом з такою OS. На даний момент останньою версією Android OS є 9.0. На відміну від попередніх модифікацій, Android Pie володіє поліпшеним користувальницьким інтерфейсом, новими режимами, підтримкою вирізу екрану і багатьма іншими експериментальними функціями. До речі, анонсована в кінці 2014 року версія Android 5.0 ознаменувала перехід від Dalvik до віртуальній машині ART (Android Runtime). Це позначилося на робочому процесі пристрою: тепер додатки швидше запускаються. До того ж, стало можливим набагато швидше перемикатися між ними. Але в той же час сам девайс запускається повільніше, і додатка встановлюються не так швидко, як раніше.
  Отже, телефон-андроїд - що це таке? Це мобільний пристрій з популярною операційною системою, яку розвиває компанія Google. Користувачеві доступний величезний набір додатків, різні типи інтерфейсу і багато цікаві опції.
  Андроїд - що це. Як працює платформа
  Так що, це вже не просто телефон-звонилка. По суті, на цій платформі ми отримуємо міні-комп'ютер з сенсорним екраном.

  Програмне забезпечення

  На OS Android існує безліч ігор і програм, android-додатків. Що це? Це програми в байт-коді (тобто у своєрідному наборі інструкцій) для віртуальної машини, яка встановлює їх і запускає. Для ігор і програм на Android був передбачений відповідний установчий пакет .АПК. Для написання додатків на пристрої з такою операційною системою доступні безліч бібліотек: SSL, Bionic, OpenGL ES і різні мультимедійні файли. Розробку програм можна вести навіть на мові Java, але не нижче версії 1.5. По суті, для їх створення не потрібно мати ніяких додаткових пристроїв, крім самого андроїд-девайса. Хоча багато умільці можуть розробляти програми і за допомогою емулятора.

  Опція ZSD камери "Андроїд": що це?

  Як вже зазначалося вище, виробники сучасних девайсів досягли величезного прогресу в технічній галузі, все більше і більше вдосконалюючи свої дітища. Приміром, вже з'являються пристрої на OS Android з двома, трьома і навіть чотирма основними камерами. Також на деяких пристроях в налаштуваннях камери присутня опція ZSD (Zero Shutter Delay). Для чого вона, чим корисна ця фішка?
  Андроїд - що це. Як працює платформа
  Zero Shutter Delay перекладається як "нульова затримка затвора". Тобто ця функція допомагає фотографувати потрібні моменти і деталі без паузи. На відміну від інших пристроїв з секундною затримкою, тут ви не втратите "важливий момент". При цьому ніякої фокусування не відбувається. Камера девайса фотографує відразу ж, і картинки виходить цілком чіткими і якісними. Отже, що це ZSD камери на "Андроїд"? Використовуючи цю функцію, ви не будете чекати одну-дві секунди при фотографуванні (в іншому випадку буде ефект розмитості). Це режим, коли зйомка відбувається одночасно з натисканням на кнопку. Опція дуже зручна. У налаштуваннях камери свого девайса цю функцію можна увімкнути або вимкнути за бажанням.

  Підсумок

  У представленій статті йшлося про те, що це - "Андроїд", коли з'явилася операційна система, яке програмне забезпечення передбачено для цих апаратів, а також відзначалися переваги оновлень версій OS Android.
  Андроїд - що це. Як працює платформа
  За заявами компанії Google, за всю історію OS Android було активовано близько 25 млрд девайсів з цією платформою. Що ж, "Андроїд" - найпопулярніша операційна система. І надалі користувачів з пристроями з цією ОС, будуть всі також радувати нові функції і програми.

  Популярі новини
  Загрузка...