Програма для розгону процесора AMD: назва, налаштування і нюанси роботи

67 0 Новини високих технологій

У рамках пропонованого вашій увазі невеликого огляду буде розглянуто поетапний розгін процесора AMD. Програми дають змогу цю операцію виконати максимально швидко і просто. Тому більшість комп'ютерних фахівців використовує для цих цілей відповідний софт. Саме на прикладі особливого програмного забезпечення від компанії-розробника і буде викладений в надалі матеріал.

Програма для розгону процесора AMD: назва, налаштування і нюанси роботи

Для чого це потрібно?

Що ж в кінцевому підсумку дає розгін процесора AMD? Програма дозволяє підвищити тактову частоту ЦПУ. Остання хоч і не є визначальним фактором, але все ж істотно впливає на продуктивність обчислювальної системи в цілому. Чим вище частота мікропроцесора, тим більше за один такт роботи він може обробити даних та інструкцій. І тим швидше він здатний виконати поставлене перед ним завдання.


Концепція компанії AMD

Більшість мікропроцесорів на сьогоднішній день від такого іменитого виробника, як «Інтел», йдуть з заблокованим множником. Тобто ці чіпи спочатку неможливо розігнати. У свою чергу, існуючий модельний ряд AMD кардинально в цьому плані відрізняється. Практично всі мікропроцесори цього виробника мають розблокований множник. Тому досить простим є розгін процесора AMD. Програму російською мовою для виконання даної операції знайти вкрай проблематично. Але інтерфейс фірмової утиліти Amd OverDrive максимально простий, розібратися в ньому починаючому комп'ютерному спеціалісту, який вирішив збільшити продуктивність персонального комп'ютера, не складе особливої праці. Але її інтерфейс можна зустріти тільки на англійській. Це її єдиний недолік.


Програма для розгону процесора AMD: назва, налаштування і нюанси роботи

Вимоги до комп'ютера

До того, як буде обрана програма для розгону процесора AMD Athlon або будь-якого іншого, визначимося з тими вимогами, які висуваються до апаратного забезпечення обчислювальної системи. Знову-таки, у разі збільшення продуктивності шляхом підвищення номінальної тактової частоти ЦП персональний комп'ютер повинен особливим чином укомплектований. В першу чергу блок живлення повинен мати великий запас потужності. Наприклад, її значення повинно бути 1 кВт або ж навіть 12 кВт. Також системна плата персонального комп'ютера повинна базуватися на поліпшеному чіпсеті і мати покращену розведення системи живлення. Не зайвим також буде наявність твердотілих конденсаторів замість звичайних електролітичних. Для максимального збільшення швидкості роботи ПК рекомендується встановити модулі ОЗП з якомога більшим значенням частоти. Окремо потрібно відзначити вимоги до системи охолодження. Штатний кулер, включений до складу поставки, розрахований на роботу ЦПУ тільки в номінальному режимі. Тому для розгону мікропроцесора потрібна просунута система охолодження. Причому для досягнення максимального результату рекомендується використовувати такі пристрої на базі рідинного охолодження. Якщо ж планується досягнення не настільки вже великих результатів, то можна обійтися і поліпшеним повітряним кулером.
Програма для розгону процесора AMD: назва, налаштування і нюанси роботи

Підбір програми

Також необхідно підібрати софт для виконання даної операції. Умовно таке програмне забезпечення можна розділити на дві великі групи. До першої з них можна віднести утиліти, розроблені виробниками індивідуально для власного модельного ряду системних плат. Тобто, наприклад, компанія ASUS для своєї продукції розробляє певний софт. І таке програмне забезпечення може стабільно працювати тільки з її виробами. Аналогічно і компанія MSI надає користувачеві власний набір утиліт. Такий підхід не зовсім зручний. При зміні виробника системної плати користувач буде змушений знову розбиратися з інтерфейсом прикладеного.
Тому краще в даній ситуації використовувати універсальний софт. Наприклад, призначена для розгону процесора AMD FX програма ідеально підходить для цих цілей. Вона розроблена фахівцями виробника апаратного забезпечення, повністю безкоштовна і її можна без будь-яких труднощів завантажити з офіційного сайту Analog Micro Device. До того ж у неї універсальний інтерфейс і не залежить від того, яка системна плата використовується у складі ПК. Тому її і настійно рекомендується застосовувати при збільшенні швидкості роботи персонального комп'ютера з чіпами AMD.
Програма для розгону процесора AMD: назва, налаштування і нюанси роботи

Загальний алгоритм розгону

Після того як була вибрана найбільш оптимальна програма для розгону процесора AMD 64 визначимося з порядком збільшення продуктивності ПК за рахунок приросту тактової частоти ПРОЦЕСОРІВ. Алгоритм у даному випадку включає такі основні дії:
 • Викачуємо утиліту OverDrive з офіційного сайту компанії-виробника.
 • Инсталлируем її шляхом виконання запитів майстра інсталяції.
 • Потім рекомендується перезавантажити ЕОМ.
 • На наступному етапі запускаємо раніше операційну систему програму.
 • Після відкриття її інтерфейсу переходимо на вкладку «Perfomance». Далі необхідно відкрити розділ «Clock/Voltage».
 • У правому нижньому кутку відкритого інтерфейсу перебувати розділ «Clock». У ньому встановлюємо прапорець «Select Cores». Потім повзунок множника під ним перетягуємо на 2-3 значення вгору тиснемо «Apply». Після цього зміни вступлять в силу.
 • Далі переміщаємося на вкладку «Test». Запускаємо на ній перевірку стабільності роботи ПК. Якщо все відмінно, то повертаємося на попередню вкладку і знову збільшуємо значення множника. В іншому випадку результат перевірки буде негативний. У цьому випадку необхідно збільшити напругу на вкладці «Clock/Voltage» і повторно перевірити працездатність ЕОМ.
 • Шляхом збільшення частоти і напруги ЦПУ потрібно дійти тих пір, коли ПК перестає вже стабільно працювати. Після цього повертаємося до попереднього значення і зберігаємо параметри. Перевіряємо ще раз стабільність роботи комп'ютера. І виходимо з програми.
 • Орієнтуватися потрібно на значення частоти 42-44 ГГц і напруга 142-1425 Ст. Як показує досвід, при досягненні цих значень сучасний ПРОЦЕСОР AMD Ryzen видає максимальну швидкість роботи. Перевищувати раніше зазначені значення неприпустимо з тієї причини, що ПК в цьому випадку може почати функціонувати нестабільно.

  Програма для розгону процесора AMD: назва, налаштування і нюанси роботи

  Перевірка працездатності та стабільності функціонування ЕОМ

  Розгін процесора AMD через програму, по суті, завершено. Тепер з використанням сторонніх утиліт рекомендується додатково перевірити загальну стабільність роботи ПК. Для цього рекомендується завантажити AIDA 64. Далі дана утиліта встановлюється і запускається. В її головному меню потрібно вибрати пункт «Сервіс», а в ньому – «Тест стабільності». Встановлюємо прапорці навпроти всіх елементів ПК і запускаємо перевірку за допомогою кнопки «Start». По закінченні перевірки вивчаємо отримані результати. Якщо ПК працює стабільно, то виходимо з програми і ЕОМ можна експлуатувати. В іншому випадку повертаємося в OverDrive і знижуємо частоту і напругу центрального чіпа і знову проводимо перевірку.

  Відгуки

  Раніше мікропроцесори AMD могли вельми істотно розганятися. Приріст швидкості їх роботи міг досягати 25%. Останнім часом результати не настільки вражаючі. Але все одно продовжує бути актуальним розгін процесорів AMD. Програма ж OverDrive покликана зробити цей процес максимально простим для кінцевого користувача, і з цим завданням вона просто чудово справляється. Саме так зараз апаратну платформу AMD і надається софт до неї і характеризують власники на поточний момент.
  Програма для розгону процесора AMD: назва, налаштування і нюанси роботи

  Висновок

  У даному огляді був описаний порядок розгону процесора AMD. Програма OverDrive дійсно спростила цей процес максимально. Тепер з такою операцією може без проблем впоратися будь. А ось реальне збільшення швидкодії сильно залежить від комплектації ПК. Чим краще компоненти, тим вище буде кінцева швидкість роботи комп'ютера.

  Популярі новини
  Загрузка...