Linux Mint або Ubuntu: що краще, порівняння, відгуки

168 0 Новини високих технологій

Ubuntu Linux Mint - це два популярних дистрибутива «Лінукс», доступних на безкоштовній основі. «Убунту» є похідною від Debian, і, з іншого боку, Linux Mint розроблена на основі Ubuntu LTS.

Linux Mint або Ubuntu: що краще, порівняння, відгуки
Обидві версії операційної системи є відмінним вибором для новачка і підтримують широкий спектр сучасних пристроїв, між ними все ж є деякі відмінності, через які багато користувачів бажають порівняти ці ОС, щоб знайти правильні критерії для вибору. Описавши ці дистрибутиви, слід зупинитися на вирішальних факторів для порівняння Linux Mint і Ubuntu. Це допоможе вам, якщо ви є новим користувачем Linux або ж хочете перейти до цій оболонці Windows або MacOS і намагаєтеся знайти кращу альтернативу.


Linux Mint фактично заснована на Ubuntu, а остання має Debian у своїй основі. Тому, якщо ви використовуєте одну з цих платформ, ви насправді користуєтеся їх попередником в деякій мірі. Debian, мабуть, одна з самих старих версій «Лінукс», запущена в 1993 році, коли Microsoft випускала Windows 3.1. Linux Mint порівняно молодше Ubuntu, що не дивно, оскільки вона ґрунтується на цій платформі. Система дебютувала в 2006 році на основі ітерації Ubuntu KDE (також відомої як Kunbuntu). Як і у випадку з «Убунту», вона оновлюється два рази на рік, зазвичай через місяць після оновлення її попередника.
Linux Mint або Ubuntu: що краще, порівняння, відгуки
У той час як розробкою Ubuntu керує компанія Canonical, Linux Mint покладається на окремих користувачів і компанії, що використовують дану ОС.

Linux Mint або Ubuntu - що з них краще?

Кращі дистрибутиви Linux призначені для двох категорій користувачів. Одна група - це ті, хто розбирається в технологіях, знає багато про системи та комп'ютерах, а тепер хоче вперше дослідити «Лінукс», воліючи розвиток програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом.


З іншого боку, є ще одна категорія користувачів, яка мало знає про Linux, але хоче встановити нову версію ОС на старому обладнанні, щоб дати йому «нове життя», чи планує перейти з Windows або Mac і відчути смак свободи. У цих людей немає інтересу до налаштувань або конфігурацій «Лінукс», і вони просто хочуть кращого і більш плавного досвіду роботи з комп'ютером.

Ядро обох систем: в чому відмінності?

Перш ніж вирішити, вибрати або Ubuntu Linux Mint, варто дізнатися детальніше про ядрі кожної з оболонок. Обидва дистрибутива засновані на системі Debian і, згідно з відгуками, мають багато загального. Однак вони обрали інший шлях для задоволення потреб користувачів. Linux Mint намагається стати відмінною альтернативою ОС Windows, Ubuntu більше конкурує з системою Mac. Подібність між ними полягає в наступному: ви можете зробити ці дистрибутиви «Лінукс» такими, якими захочете, з допомогою кількох порад і хитрощів, і в цьому принадність даної операційної системи - забезпечення свободи у всьому.
Linux Mint або Ubuntu: що краще, порівняння, відгуки

Системні вимоги

Обидві системи працюють на самих різних пристроях, але «Убунту» вимагає трохи більше енергії, ніж «Лінукс Мінт». Версія Ubuntu Gnome пропонує стильний сучасний дизайн і приголомшливі візуальні ефекти, а Linux Mint трохи старомодна і працює як на сучасному, так і на старому обладнанні. Якщо перша ОС вимагає більше енергії та ресурсів, то другий їх потрібно трохи менше.

Процес установки системи

Способи інсталяції обох дистрибутивів однакові і прості. Linux Mint і Ubuntu підтримують метод установки Ubiquity і UEFI. Це здійснюється не настільки просто, як установка Windows або OS X, але все ж не викликає занадто багато труднощів, навіть для початківців. Під час інсталяції постійно з'являються підказки і нагадування, і все це робиться через графічний інтерфейс. Ви можете завантажити обидві системи на пристрій за допомогою флеш-диска і використовувати їх в якості «живого» дистрибутива. Це означає, що вам навіть не потрібно встановлювати їх на жорсткий диск - ви можете використовувати їх прямо зі знімного носія.

Базовий інтерфейс

Linux Mint поставляється з різними середовищами робочого столу «Лінукс», але за замовчуванням це Cinnamon. Цей DE більше схожий на інтерфейс Windows з нижньою панеллю, меню запуску внизу зліва і системним повідомленням праворуч. Ви можете побачити всі активні вікна додатки на нижній панелі. З іншого боку, Ubuntu поставляється з версією Unity за замовчуванням (подобою інтерфейсу Gnome). Крім того, ОС може бути завантажена з різними робочими середовищами, такими як Budgie, KDE, XFCE і т. д. Система відображає загальну панель праворуч, і верхню панель, що складається з області оповіщень і інтеграції вікна програми. Ви можете знайти всі активні програми на панелі док-станції. З допомогою Ubuntu Gnome Tweak Tools її можна перемістити або донизу, або вліво з допомогою кількох параметрів.
Linux Mint або Ubuntu: що краще, порівняння, відгуки

Продуктивність

Якщо обговорювати продуктивність обох дистрибутивів Linux Mint буде випереджати Ubuntu. Версія «Убунту», за відгуками, краще всього підходить для сучасних пристроїв, оснащених висококласним обладнанням. Навпаки, «Лінукс Мінт» працює відмінно на старому обладнанні, а також може запускатися на новому. Якщо ж ви хочете «оживити» свій зовсім старий ноутбук, відгуки рекомендують використовувати Lubuntu або Xubuntu.

Менеджер програмного забезпечення

Обидві оболонки поставляються з повною системою управління програмним забезпеченням. Центр додатків Ubuntu (Software center) здається більш повільним і вимагає значних ресурсів для завантаження. У порівнянні з ним менеджер програмного забезпечення Linux Mint працює швидко, легко і просто. Обидва дистрибутива надають різне програмне забезпечення в різних категоріях, що дозволяє користувачам легко вибрати правильне додаток.

Програмні інструменти з корисними параметрами

Linux Mint і Ubuntu поставляються з програмними інструментами. Або ж є менеджер вихідного коду. Разом з тим версія, яка завантажена в «Лінукс Мінт», працює набагато краще і пропонує більше можливостей для початківців. Так, іноді новачки плутаються з репозиторіями PPA при установці стороннього програмного забезпечення Linux. Таким чином, вибір скидання цих налаштувань за замовчуванням дуже зручний в цій ситуації.

Linux Mint або Ubuntu: що краще, порівняння, відгуки
Linux Mint виділяється в кращу сторону, пропонуючи такі параметри скидання. Крім того, ця система має окрему вкладку управління PPA для зручного налаштування. Додатково ОС дає можливість автоматично вирішувати різні поширені проблеми оновлення на вкладці обслуговування. В Ubuntu відсутні всі ці корисні опції.

Необхідне програмне забезпечення з коробки

Нові користувачі хочуть робити відразу після установки будь-якої ОС? Встановивши систему, ви, можливо, захочете насолодитися фільмами і музикою, виконати яку-небудь завдання по продуктивності в офісі, переглядати веб-сторінки або виконувати редагування фото. Все це є базовими вимогами для будь-яких користувачів. Обидві оболонки поставляються з набором стандартних програм продуктивності. Проте в цих дистрибутивах також відсутні деякі аспекти. Обидві системи не мають медиакодека або Adobe Flash, якщо ви не обрали його в процесі установки Ubuntu. Центр додатків допоможе вам вирішити цю проблему, але це зажадає від вас певних зусиль. Що ж вам доведеться робити в такій ситуації? Пакет Ubuntu, що складається з всіх необхідних медиакодеков і флеш-пам'яті, існує і носить назву Ubuntu Restricted Extras. Тим не менш вам доведеться не просто завантажити його з центру програмного забезпечення. Вам доведеться запустити команду в терміналі, щоб встановити його. Спочатку цей процес може здатися трохи складною для нових користувачів. З іншого боку, Linux Mint також не поставляється з медиакодеком, але його легко знайти в центрі програмного забезпечення.
Linux Mint або Ubuntu: що краще, порівняння, відгуки
Більш того, «Лінукс Мінт» пропонує найкраще програмне забезпечення, таке як VLC, і встановлений GIMP, який Ubuntu не надає за замовчуванням. Ви можете встановити його пізніше, але це зажадає додаткових зусиль. Так що краще - Linux Mint або Ubuntu, якщо мова йде про доступних додатках? Згідно відгуками «Убунту» все-таки відстає від конкурента, не надаючи деякі важливі програми, попередньо встановлюються за замовчуванням.

Графічний інтерфейс

Linux Mint vs Ubuntu: де краще графічний інтерфейс? Згідно відгуками Linux Mint пропонує кращий варіант настройки, ніж Ubuntu. Незважаючи на те що його установка в «Убунту» досить проста, вам буде потрібно окремий Ubuntu Gnome Tweak Tool, щоб отримати більше можливостей для налаштування тем і піктограм. З іншого боку, Linux Mint поставляється з невеликою кількістю симпатичних тим, керованих співтовариством, попередньо встановлених аплетів і робочих столів. Якщо ви маєте намір користуватися «Убунту», вам доведеться шукати кращі теми та значки в Інтернеті, завантажити zip-файл і встановити його. Ubuntu також не підтримує налаштування Linux Mint, як аплети і дескриптори, так і віджети.

Налаштування системи

«Лінукс» вражає в частині налаштування. Ви можете робити все, що ви хочете в цій системі. Це дозволить вам насолоджуватися свободою налаштування. Ubuntu Linux Mint також не відстають у цьому критерії.
Linux Mint або Ubuntu: що краще, порівняння, відгуки
Тим не менш Ubuntu пропонує вам зробити вибір за деякими перевагами, і це набагато більше, ніж «що ви бачите, то і отримуєте» в налаштуванні Linux Mint. Разом з тим обидва дистрибутива дозволяють вам змінювати систему, починаючи з іконок, меню, файлової системи, управління вікнами і т. д.

Різні середовища робочого столу

Ubuntu Linux Mint поставляються з різними версіями робочих столів. Нещодавно розробники відмовилися від використання розробки KDE. З іншого боку, «Убунту» підтримує широкий спектр середовища робочого столу Linux, включаючи Ubuntu Gnome (за промовчанням), KDE Plasma, LXDE, Budgie, MATE та Xfce. Тепер «Лінукс Мінт» підтримує робочу середу Cinnamon, MATE та Xfce. Таким чином, в цій категорії Ubuntu йде попереду Linux Mint.

Оновлення програмного забезпечення і системи

Обидва дистрибутива Linux надають універсальний спосіб оновлення програми і системи до останньої версії. В Ubuntu є утиліта оновлення програмного забезпечення, яка перевіряє самі останні версії програм і системи образів одним клацанням миші. Linux Mint також надає аналогічне засіб оновлення. Крім того, ви також можете оновити встановлене програмне забезпечення Linux через спеціальний центр для всіх дистрибутивів. Через нього, наприклад, ви зможете легко запустити російську версію Linux Mint 19.

Цикл випуску та підтримки

Кожні шість місяців Ubuntu випускає нову версію, а кожні два роки випускає версію LTS - Long Term Support. Кожну LTS розробники підтримують п'ять років для комп'ютерних і серверних систем. Таким чином, цикл випуску кожної нової системи «Убунту» запланований. Відгуки про Ubuntu говорять про те, що користувачам це дуже зручно. Однак розробники Linux Mint не планують рік і місяць виходу оновлення. Замість цього вони надають нову версію через кілька місяців після того, коли Ubuntu випускає свою чергову LTS.

Корпоративне або ділове використання

У всьому світі значна частина серверів працює під управлінням Linux, більшу частину з яких займає Ubuntu. Більш того, багато державні служби в різних країнах, включаючи Китай, переводять свою офіційну електронну систему на «Лінукс» і, зокрема, на «Убунту». Крім того, розробники Ubuntu співпрацюють з багатьма виробниками ПК, і вона буває попередньо завантаженої на стаціонарних комп'ютерах і ноутбуках. З іншого боку, Linux Mint більше орієнтована на ентузіастів. Судячи з усього, розробники ОС не робили ніяких зусиль для просування своєї системи в корпоративний або діловий світ. Однак система ідеально відточена і здатна замінити собою будь-яку ОС або дистрибутив для будь-яких користувачів.

Щодо ігор?

Linux Mint і Ubuntu будуть мати однакові ігрові можливості. Однак, оскільки перша споживає менше ресурсів, запуск різних ігор дасть трохи більшу продуктивність, ніж у другій. З іншого боку, Ubuntu є відмінним вибором для сучасного обладнання, тому продуктивність ігор в ній буде збільшена з меншою кількістю проблем сумісності. Згідно з відгуками користувачів ігровий процес буде більш або менш однаковим в обох системах.

Співтовариства і підтримка

Якщо говорити про підтримку, то Ubuntu набагато випереджає Linux Mint. «Убунту» підтримується і розробляється великої корпоративної компанією Canonical, а також має величезну базу прихильників і групи підтримки по всьому світу. Linux Mint також не відстає. Безліч суспільних груп по всьому світу і компаній, що використовують цю ОС, також виступають в якості партнерів, розробників або спонсорів для розробки. У цьому відмінності від Ubuntu Linux Mint невеликі.

Хто ж переможе в суперництві?

Згідно з численними відгуками, багатьом дуже подобається Ubuntu, але ті ж користувачі часто не можуть сказати, що вони категорично не люблять Linux Mint. Тому просто необхідно знати, які фактори необхідно враховувати при виборі правильних дистрибутивів Linux для початківців. Якщо ви новий користувач, рекомендується використовувати обидві операційні системи і спробувати з'ясувати, яка з них відповідає вашим бажанням і потребам. Варто відзначити, що Linux Mint і Ubuntu дуже популярні в співтоваристві «Лінукс» і пропонують широкий спектр програмної сумісності. Якщо ви є користувачем MS Windows, краще перейдіть на Linux Mint, яка дасть вам знайоме робітниче середовище, якій ви зможете відразу користуватися. Але якщо ви розбираєтеся в технологіях, краще віддати перевагу Ubuntu, так як вона пропонує приголомшливу і витончену систему для вашого новітнього обладнання.

Можна використовувати обидва дистрибутива одночасно?

При бажанні ви можете використовувати «подвійну завантаження», щоб інсталювати обидві системи одночасно. При завантаженні комп'ютера просто виберіть одну з них.

Можна протестувати кожну з ОС, перш ніж використовувати?

По-перше, ви можете вивчити деякі демо-версії, відео, скріншоти і онлайн-огляди. Якщо ви хочете особисто спробувати дистрибутиви, можна використовувати VirtualBox або подібне програмне забезпечення і використовувати віртуальну (тимчасову) установку. Ви також можете використовувати Live CD/USB і протестувати кожну ОС на комп'ютері та вирішити, яку з них ви будете використовувати.

Чи можна використовувати ці системи з програмами для Windows?

Якщо ви новачок в Linux, але як і раніше хочете використовувати деякі програми Windows, ви можете налаштувати Wine і запускати додатки локально. Крім того, можна вдатися до таких служб, як CloudDesktopOnline.com або Apps4Rent, де пропонується віртуальний сервер для таких додатків, як SharePoint і Exhange.

Популярі новини
Загрузка...