Що таке частота оновлення, як дізнатися, скільки герц в моніторі

336 0 Новини високих технологій

Вибираючи новий монітор для свого персонального комп'ютера, покупець, в першу чергу, дивиться на такі параметри, як розмір, тип матриці, кути огляду, контрастність. Ці характеристики дуже важливі, але не варто також забувати про частоту оновлення монітора. Розберемося, чому так важливий цей параметр, як дізнатися, скільки герц в моніторі.

Важлива частота оновлення?

Що таке частота оновлення, як дізнатися, скільки герц в моніторі
Параметр частоти вимірюється в герцах і відображає кількість кадрів в секунду, які екран здатний відображати. Особливо важливо це було в еру моніторів з електронно-променевими трубками. Вважається, чим більше герц підтримує дисплей, тим менше навантаження на ваш зір. На сьогоднішній день частота оновлень може змінюватися в залежності від налаштувань самого монітора та графічної карти. Для геймерів особливо важливим буде високий параметр того, скільки герц в моніторі, як дізнатися який ми розглянемо далі. Тепер частота оновлення може досягати просто якихось неймовірних 240 Гц.


Для хорошого якісного зображення і комфортної роботи за пристроєм необхідно мінімальне значення частоти оновлення 60 Гц. Дізнатися, скільки герц в моніторі, як правило, ви можете безпосередньо в операційній системі. Якщо ви завзятий любитель ігор, можете провести, не відриваючись від монітора, не одну годину, то вам краще всього вибрати пристрій з більшою частотою.

Скільки герц підтримує монітор? Як дізнатися?

Для того щоб дізнатися частоту, вам достатньо буде виконати наступні дії:
 • Запускаємо контекстне меню на робочому столі.
 • Вибираємо пункт, який називається "Параметри екрану".
 • Заходимо в розділ "Екран", де знаходимо пункт з властивостями графічного адаптера.
 • Переходимо у вкладку "Монітор", де в параметрах буде зазначено максимально підтримуваний значення частоти оновлення.
 • У деяких випадках ви можете самостійно змінювати цей параметр на більш відповідний вам. Дізнавшись, скільки герц в моніторі, як правило, ви можете знизити навантаження на ваші очі і уникнути проблем із зором.


  Якщо ж ви звикли працювати на портативному комп'ютері, то знайте, що його матриця має такий параметр. Для того щоб дізнатися, скільки герц в моніторі ноутбука, як і у випадку з монітором персонального комп'ютера, вам потрібно буде звернутися до системних налаштувань.

  Дивимося частоту оновлення монітора у налаштуваннях відеоадаптера

  Що таке частота оновлення, як дізнатися, скільки герц в моніторі
  Якщо на вашому комп'ютері встановлена дискретна відеокарта, то в її налаштуваннях ви можете дізнатися, скільки герц в моніторі, як у налаштуваннях від адаптера AMD, так і nVidia. Розглянемо порядок дій для графіки від GeForce:
 • запускаємо системні налаштування відеоадаптера;
 • заходимо в розділ "Дисплей", де вибираємо зміна дозволу;
 • в результатах відображається встановлене дозвіл і частота.
 • Популярі новини
  Загрузка...