Відеоакселератор NVidia GeForce GTX 550 Ti: характеристики та порівняння з конкурентами

49 0 Новини високих технологій

Відеокарта початкового класу з непоганими технічними специфікаціями для 2011 року - це все цілком і повністю стосується NVidia GeForce GTX 550 Ti. Характеристики цього прискорювача вказують на те, що він базується на злегка переробленому адаптері GTS 450. Саме про це адаптері п'ятирічної давності в подальшому і піде мова.

Відеоакселератор NVidia GeForce GTX 550 Ti: характеристики та порівняння з конкурентами

Ніша відеоприскорювача

Як було зазначено раніше, до продуктів початкового ігрового рівня належала NVidia GeForce GTX 550 Ti. Характеристика технічних специфікацій даного продукту вказує на те, що він міг тягнути на момент виходу більшість ігрових додатків, але при цьому далеко не максимальними налаштуваннями. Зараз же це пристрій по продуктивності значно краще, ніж інтегровані відеокарти. Проте з найбільш свіжими прискорювачами останніх кількох поколінь початкового рівня цей адаптер вже точно не зможе змагатися. Тому перелік завдань, з якими цей акселератор може впоратися, обмежується таким софтом: офісні програми, відтворення відеозаписів, веб-серфінг сторінок в Інтернеті. І навіть середні за вимогами іграшки трирічної давності в цьому випадку теж цілком підуть.


Технічні специфікації підсистеми обробки графічної інформації

GF116 – це кодове позначення графічного чіпа, що лежить в основі NVidia GeForce GTX 550 Ti. Характеристики цього кремнієвого рішення вказують на те, що він зроблений за нормами 40 Нм технологічного процесу, а ядро чіпа працює на частоті 900 МГц. Сумарна кількість модулів обробки шейдерів в цьому пристрої одно 192 а їх частота становить 1800 МГц. Кількість TMU встановлено на позначці в 32 шт. на кожен конвеєр. Блоків ROP у GTX 550Ti – 24.


У свою чергу, програмні специфікації даного продукту вказують на підтримку DX версії 11.0 і OpenGL з порядковим номером 4.1. Дане графічне рішення орієнтоване на установку в слот розширення PCI-Express 16Х. Його специфікації повинні відповідати версії 2.0.
Відеоакселератор NVidia GeForce GTX 550 Ti: характеристики та порівняння з конкурентами

Тепловий режим, можливі і максимальні значення температури, потужність акселератора

У 116 Вт заявлено енергоспоживання NVidia GeForce GTX 550 Ti. Характеристики підключення даного прискорювача вказують на те, що йому потрібно додатково підключати окремий шестипиновий контакт від блоку живлення. Таке рішення дозволить компенсувати перевищення стандартних для PCI-E 75 Вт і доповнити відсутні 41 Вт в системі електропостачання графічного адаптера. Максимальне значення температури для цього графічного прискорювача встановлено на значенні 100 0 С. В поєднанні зі штатною системою охолодження і навіть при вирішенні найбільш вимогливих до апаратних специфікацій графічної підсистеми завдань температура цього акселератора не перевищує 70-75 0 С. Мінімально допустима потужність блоку живлення для ПК, укомплектованого таким акселератором, становить 400 Вт.

Відеопам'ять

Всього лише одне і те ж саме кількість ОЗУ можна зустріти на графічні адаптери серії NVidia GeForce GTX 550 Ti - 1 Gb. Причому тільки одного стандарту - GDDR 5 . В результаті по швидкодії підсистеми пам'яті графічні прискорювачі даної серії істотно відрізнятися між собою не можуть. Тактова ж частота мікросхем ОЗП дорівнює 4104 МГц. Ще одна важлива особливість такого пристрою - розрядність апаратного інтерфейсу обміну інформацією з ОЗП дорівнює 192 біт. По цьому параметру, як і за типом мікросхем пам'яті, воно ні в чому не програє сучасним відеокарт початкового рівня і навіть випереджає інтегровані графічні адаптери. Пропускна ж здатність ОЗП встановлена на значенні 98 Гб/с.
Відеоакселератор NVidia GeForce GTX 550 Ti: характеристики та порівняння з конкурентами

Конкуруючі рішення

Основним конкурентом був Radeon HD5770 для NVidia GeForce GTX 550 Ti. Відгуки ж, у свою чергу, вказують на те, що рішення від AMD було в більшості випадків навіть більш продуктивним, хоча воно було випущено значно раніше. Наприклад, в тому ж самому BulletStorm при високих налаштуваннях і дозвіл зображення 1680 рх Х 1050 рх HD5770 міг видати 35-41 fps, а GTX 550Ti – 29-35 fps. Трохи краща ситуація у продукту NVidia у Crysis: Warhead. При тих же самих високих налаштуваннях і аналогічному вирішенні виведеного зображення представник «зеленої» компанії міг видати 18-24 fps, а рішення AMD - 19-25 fps. Звичайно, тотальне домінування не було на боці HD5770 але в більшості ігрових додатків 2011 року саме він випереджав свого свіжого конкурента.

Вартість на сьогоднішній день

На поточний момент в повністю новому стані такі акселератори придбати вже неможливо. Вони вже зовсім давно зняті з виробництва, а запаси зі складів розпродані. Якщо все ж потрібно купити такий прискорювач, нехай навіть і в уживаному стані, то потрібно звернути увагу на різні торгові майданчики в Інтернеті. На сьогоднішній день за 2400-3000 рублів можна стати щасливим володарем NVidia GeForce GTX 550 Ti. Характеристика технічних параметрів даного прискорювача вказує на те, що така вартість цілком і повністю відповідає дійсності. Відгуки ж власників виділяють тип застосовуваної в рамках даного пристрою пам'яті і розрядність фізичного інтерфейсу ОЗП. Саме за рахунок цих двох істотних плюсів даний прискорювач поки що виграє у інтегрованих відеокарт в плані продуктивності.
Відеоакселератор NVidia GeForce GTX 550 Ti: характеристики та порівняння з конкурентами

Підсумки

У 2011 році своєрідним квитком у світ ігрових додатків був графічний адаптер початкового класу NVidia GeForce GTX 550 Ti. Характеристики його на поточний момент точно не є актуальними, але все ж з більшістю сучасних найменш вимогливих завдань він поки ще може впоратися.