Підключення жорсткого диска через USB: способи та поради

239 0 Новини високих технологій

Досвідченим користувачам відомо, що процедура підключення жорсткого диска до комп'ютера - не секундна справа і вимагає певних навичок, а також хоча б базових знань архітектури системного блоку. Наявність двох актуальних стандартів IDE і SATA, кожен з яких при цьому має власні особливості підключення, може серйозно ускладнити процес. І, як показує практика, ускладнює нерідко. Важливим чинником є і зручність підключення: кожен раз знеструмлювати комп'ютер, як того вимагають жорсткі диски, при щоденній роботі з ними неприйнятно. Саме для подібних ситуацій і були випущені спеціальні портативні жорсткі диски, які підключаються до комп'ютера через USB-інтерфейс і, відповідно, повністю підтримують так зване гаряче підключення. Досить компактні, малошумні, виконані в зручному корпусі, вони досить швидко завоювали популярність у покупців. І це незважаючи на більш високу, ніж у класичних HDD, ціну.


Проте не завжди і не у всіх є можливість, хай і заради зручності, придбання такого накопичувача. А вдома, наприклад, лежить нікому не потрібний старий 120-гігабайтний жорсткий диск, замість якого в надрах комп'ютера вже встановлений більш швидкий і ємний HDD або навіть SSD. Саме такий диск можна досить успішно пристосувати під засіб перенесення інформації. А для цього досить придбати недорогий адаптер, що дозволяє без проблем здійснити підключення жорсткого диска через USB.

Підключення жорсткого диска через USB: способи та поради

Різновиди адаптерів

Розмежувати ці пристрої можна за двома основними параметрами: інтерфейсу і форм-фактору. Інтерфейсні відмінності обумовлені діючими в цей час стандартами - IDE і SATA. Відмінності ж по форм-фактору можуть бути засновані не тільки на інтерфейсі, але і на формі, а також функціоналі.


Тип інтерфейсу

До даної групи можна віднести всі пристрої-посередники між жорстким диском і комп'ютером, орієнтовані на зовнішнє підключення до HDD. Діляться вони, відповідно, на IDE-типи, SATA-типи і універсальні. Ціновий діапазон - не більше 2000 рублів за саму функціональну модель.

Адаптери IDE

Найрідкісніша на сьогоднішній день група пристроїв. В основному зустрічаються у вигляді компактних модулів з зовнішнім живленням і IDE-коннекторами для 3.5-дюймових і 2.5-дюймових жорстких дисків. Сам адаптер розміром трохи менше долоні, а блок живлення досить масивний, оскільки отримує 220 V від розетки. Для підключення жорсткого диска через USB досить під'єднати до відповідного роз'єму адаптера, потім подати живлення на перехідник. після чого можна підключати USB-кабель до комп'ютера. Залежно від підключається жорсткого диска швидкість визначення диска з операційною системою, а також швидкість читання і запису можуть незначно змінюватись.
Підключення жорсткого диска через USB: способи та поради
Деякі модифікації можуть бути оснащені спареним USB-кабелем. При використанні 2.5-дюймових пристроїв для підключення жорсткого диска через USB-кабель такого типу зовнішнє живлення не знадобиться. А ось якщо підключається HDD 3.5', то їм доведеться скористатися.

Адаптери SATA

SATA-адаптери для підключення жорсткого диска через USB зустрічаються в трьох виконаннях. У першому випадку це буде звичайний з'єднувальний кабель з роз'ємом SATA під 2.5-дюймовий HDD з одного боку і двома USB-коннекторами з іншого. Диски старого типу підключити таким перехідником неможливо. Аналогічним чином виконаний адаптер другого типу, хіба що USB-штекер тут буде один: ця модифікація розроблена під стандарт USB 3.0. Третій адаптер являє собою функціональний аналог IDE-перехідника: можливість підключення жорстких дисків 2.5 "і 3.5', подвійний шнур USB, а також додаткове зовнішнє харчування.
Підключення жорсткого диска через USB: способи та поради

Універсальні адаптери

Найбільш функціональні, а відповідно, самі масивні і дорогі адаптери, що дозволяють в більшості випадків виконати підключення жорсткого диска через USB незалежно від його типу і форм-фактора. Зазвичай укомплектовані всіма типами кабелів і роз'ємів живлення.

Форм-фактор

Особливий тип пристроїв, до яких поняття "адаптер" або "перехідник для підключення жорсткого диска через USB" малозастосовні. По-перше, відрізняється спосіб підключення, а по-друге, функціонал такої апаратури може бути трохи ширше.

Контейнери або бокси

Являють собою певного розміру короб, всередину якого міститься один або кілька HDD. При цьому орієнтовані такі пристрої найчастіше на один тип інтерфейсу і розмір накопичувача: розташування контактів кожного з коннекторів, а також розмір боксу просто не дозволять встановити невідповідний жорсткий диск. Зовні розташований інтерфейсна група, індикатори і іноді роз'єми додаткового живлення.
Підключення жорсткого диска через USB: способи та поради
В даний час такі пристрої розраховані в основному на підключення жорсткого диска через USB саме за стандартами SATA 2.5' як найбільш поширеним, проте досить рідко, але зустрічаються і IDE-сумісні кейси. Для підключення жорсткого диска з допомогою такого боксу (на прикладі SATA. 2.5') необхідно помістити HDD всередину і легким рухом до клацання з'єднати контактні групи пристроїв. При цьому потрібно враховувати, що в залежності від моделі боксу процес завантаження диска в контейнер може відрізнятися. Після цього досить підключити USB-кабель в порт на комп'ютері (або два, якщо харчування цього вимагає), ну а операційна система жорсткий диск визначить досить швидко. Ціна подібних пристроїв варіюється від двохсот карбованців за найпростіший бокс до декількох тисяч за значних розмірів контейнер відразу для декількох жорстких дисків.

Док-станції

Підключення жорсткого диска через USB: способи та поради
По суті, покликані зробити роботу з жорстким диском максимально комфортною і зручною: від користувача потрібно лише вставити HDD в слот уже підключеною до комп'ютера або телевізора станції, і через пару секунд для роботи з даними все готово. Але виробники на цьому не зупинилися, і на ринку стали з'являтися док-станції з розширеним функціоналом, що представляють собою не стільки зручні пристрої для підключення жорсткого диска через USB, скільки сховища домашньої медіатеки, розширювачі Wi-Fi-мереж, з файл-сервери з можливістю доступу через інтернет, і багато іншого. Відповідно, діапазон цін досить широкий: від тисячі за найпростіше пристрій до декількох тисяч за мультифункціональне.

Популярі новини
Загрузка...