«Шазам»: що це за додаток для мобільних пристроїв та комп'ютерів?

108 0 Новини високих технологій

Додаток «Шазам» для Android-систем, по всій видимості, для більшості користувачів в поданні не потребує. З деяких пір з'явилася і спеціальна модифікована версія для ПК і ноутбуків, що працюють під управлінням Windows. Також можна знайти оптимізоване додаток для «яблучних» комп'ютерів і мобільних девайсів. Але всім тим, хто стикається з цим аплетом вперше, необхідно детальніше розповісти про унікальною програмою «Шазам». Що це за програма, як його встановити і використовувати в різних системах, далі й розглянемо. Але для початку трохи зупинимося на його основному призначення та історію створення.

«Шазам»: що це за програма?

Отже, напевно, кожен з вас потрапляв у ситуацію, коли на вулиці або в транспорті випадково почута композиція сподобалася настільки, що захотілося її знайти і додати в свою музичну колекцію, а назва пісні або її автора ви не знаєте? Ну не будеш же наспівувати друзям незнайомий мотив у пошуках відповіді на питання з приводу назви пісні або її виконавця? Дійсно, завдяки сучасним комп'ютерним та мобільним технологіям, це не потрібно зовсім.


«Шазам»: що це за додаток для мобільних пристроїв та комп'ютерів?
Досить встановити на телефон або комп'ютер спеціальну програму, вона виконає пошук за вас. Однією з таких і є «Шазам». Що це за програма, зрозуміти неважко, оскільки воно працює практично аналогічно більшості відомих утиліт такого напрямку, розпізнаючи музичний трек за коротким звучного фрагменту, зіставляючи аналізований шматочок з величезною онлайн-базою даних, а при знаходженні збіги видаючи користувачеві докладний результат і по самій композиції, і її виконавця, і по альбому, в якому вона була випущена, і по року випуску і т. д. найближчим конкурентом цього аплету можна назвати відоме додаток TrackID, яке функціонує з використанням тієї ж технології та основних принципів розпізнавання музики.


Трохи історії

Якщо трохи копнути в історію створення цього аплету, що спочатку програма «Шазам» була безкоштовним кросплатформним проектом, розробка якого велася виключно в орієнтуванні на мобільні девайси. Часом появи першої модифікації цього аплету називається 1999 рік. Тільки багато пізніше з'явилися модифікації «Шазам» для комп'ютерів з Windows і Mac OS X. Крім того, змінилися і деякі базові принципи розпізнавання музики. Раніше додаток всього лише фіксував (записувало) короткий фрагмент композиції, що грає в даний момент, а потім при наявності низького рівня шумів порівнювала його з оригіналом з бази даних, на той момент містила близько 11 мільйонів треків. Сьогодні у програмі є можливість пошуку потрібної композиції по імені виконавця або за назвою альбому. Завдяки впровадженню технології Shazam Visual Recognition, стало можливим навіть сканувати на зображеннях спеціальні мітки або QR-коди, після чого і видається максимальна інформація.

Установка програми на Android-пристроях

Це поки була загальна інформація про програму «Шазам». Що це за програма, розібралися. Однак не слід плутати оригінальний аплет з мобільним додатком ShazamID, яке є своєрідною підпискою на послугу, використовуваної на Java-сумісних пристроях. До того ж, оригінал є безкоштовним, а ID-версія, скажімо, для користувачів Великобританії коштує близько двох фунтів в місяць.
«Шазам»: що це за додаток для мобільних пристроїв та комп'ютерів?
Що ж стосується інсталяції програми на мобільних пристроях, його можна знайти навіть Play Market, і сам процес інсталяції при виборі установки буде повністю автоматизовано. Так що завантажувати інсталятор з інших джерел не потрібно (хіба що захочете знайти версію без вбудованої реклами).

Інсталяція та використання програми «Шазам» для комп'ютера

Щодо персональних комп'ютерів та ноутбуків, на яких встановлені ос Windows-системи, особливих складнощів, по ідеї, теж не передбачається. Встановити програму можна трьома методами.
«Шазам»: що це за додаток для мобільних пристроїв та комп'ютерів?
Перший полягає в тому, щоб увійти до «Магазин Windows» під своєю реєстрацією Microsoft, а потім виконати установку звідти. Друга методика зводиться до завантаження дистрибутива з незалежного джерела в інтернеті з подальшою ручною установкою.
«Шазам»: що це за додаток для мобільних пристроїв та комп'ютерів?
А третій варіант, який виглядає трохи більш складним, полягає в інсталяції програми безпосередньо з APK-файлу з використанням на Windows-платформі емуляторів Android зразок BlueStacks. Але тут потрібно враховувати, що на емуляторі програма може виглядати дещо інакше, ніж в оригінальній версії, розрахованої на Windows. Зате принципи роботи з цим додатком між собою практично нічим не відрізняються.

Епілог

Залишається додати, що сьогодні «Шазам» є не тільки одним з найпопулярніших додатків, орієнтованих виключно на розпізнавання музики, а може використовуватися як повноцінний медіасервер для розширення музичного кругозору, щоб бути в курсі всіх останніх новинок і популярних хітів, що і робить цю програму незамінним помічником в області пошуку музичних шедеврів сучасності або давно забутих композицій. Крім усього іншого, завжди можна скористатися партнерськими сервісами на зразок прослуховування інтернет-радіо або стриминговыми службами зразок Spotify.

Популярі новини
Загрузка...