Що за програма Bonjour, для чого вона потрібна і чи можна її видалити?

134 0 Новини високих технологій

Як часто ви перевіряєте список встановлених на комп'ютері програм і знаходите там невідомо звідки взялися аплети? Деякі програми можуть бути не знайомі. До того ж буває і так, що ви чітко знаєте, що самі якусь програму не інсталювали. Так звідки ж беруться такі програми? Розглянемо ситуацію на прикладі багатьом незрозумілого аплету Bonjour. Що за програма встановлюється в систему самостійно, більшість пересічних користувачів не знає, а деякі взагалі відносять її до розряду рекламних або інших вірусних загроз. Насправді приводів для занепокоєння немає, оскільки, якщо подивитися на видавця, відразу стає зрозуміло, що цей програмний продукт відноситься до розробок корпорації Apple.


Що за програма Bonjour?

Сама ж програма, що представляє собою своєрідний додаток у вигляді автоматизованого клієнта для швидкого пошуку підключених пристроїв і сервісів на основі реалізації протоколу Zeroconf, розробленого компанією Apple і призначеного для використання в системах Mac OS X. Але тут у багатьох користувачів виникають законні сумніви. Що за програма – Bonjour – за відношенню до «яблучним» систем і пристроїв, зрозуміло, але як пояснити її призначення у Windows?

Як додаток проникає на комп'ютер?

Для розуміння необхідності використання цього аплету саме на Windows-комп'ютерах необхідно чітко орієнтуватися в тому, яким чином ця утиліта проникає в систему. Як правило, вона встановлюється автоматично в якості супутнього ПО в процесі інсталяції основних програмних продуктів зразок iTunes або iCloud. Іншими словами, якщо ви встановили одне з цих додатків для синхронізації своїх «яблучних» мобільних пристроїв на комп'ютері або ноутбуці з Windows, можете не сумніватися, що цей аплет з'явиться в системі автоматично. Раніше можна було зустріти ситуації, коли додаток встановлювалося при інсталяції браузера Safari, платформи QuickTime і Creative Suite 3 від Adobe. Для чого потрібна програма Bonjour при використанні такого?


Що за програма Bonjour, для чого вона потрібна і чи можна її видалити?
Вона дозволяє виявляти всіляку периферію (наприклад, принтери), самостійно працювати з так званими мережевими активами, допомагати в пошуку музики, розпізнавати девайси AirPort для роботи з AppleTV, принтери і т. д. При цьому використовується альтернативний багатоплатформовий мережевий протокол Zeroconf, який покликаний замінити «рідний» інструментарій Windows під назвою NetBIOS.
Що за програма Bonjour, для чого вона потрібна і чи можна її видалити?
Крім описуваного аплету, нерідко можна зустріти і деякі додаткові компоненти зразок оновлювача (програми для своєчасного пошуку, завантаження та встановлення оновлень для Apple-продуктів), служб підтримки і т. д. Само собою зрозуміло, у користувачів виникають питання з приводу можливості видалення цієї утиліти.

Можна видалити програму Bonjour?

Нарешті, прийшов час вирішити всі суперечки з приводу необхідності використання цього аплету на Windows-комп'ютерах. Дійсно, що за програма Bonjour, багатьом стало зрозуміло. Але навіщо тримати її в системі (як і інші непотрібні служби), якщо вона не використовується взагалі ніколи? Як вже багато хто здогадався, позбутися від цього аплету можна абсолютно безболісно для системи. Правда, супутні компоненти зразок інсталятор оновлень видаляти не варто, оскільки те ж додаток iTunes в один «прекрасний» мить без інсталяції новітньої версії просто перестане працювати.

Стандартна методика видалення

Отже, якщо ви не використовуєте периферійні пристрої, для яких вкрай необхідна підтримка Apple-технологій, позбутися від представленої утиліти можна зовсім просто.
Що за програма Bonjour, для чого вона потрібна і чи можна її видалити?
Стандартний метод полягає в тому, щоб зайти в розділ встановлених програм через «Панель управління», зазначити аплет і видалити його засобами самої системи, натиснувши відповідну кнопку угорі ліворуч або за допомогою меню ПКМ. Однак тут є свої підводні камені, оскільки вбудовані в Windows деинсталлятори, як показує практика, видаляють тільки основні компоненти програми, залишаючи після них величезна кількість комп'ютерного сміття у вигляді файлів, папок і розділів реєстру. Як же позбутися від програми цілком і повністю?

Видалення за допомогою дєїнсталлятор

Для цього самим оптимальним рішенням стане застосування спеціалізованих додаток зразок iObit Uninstaller, які і основні компоненти видаляють, і сміття чистять самостійно.
Що за програма Bonjour, для чого вона потрібна і чи можна її видалити?
У списку встановлених додатків, який дуже явно нагадує те, що користувач бачить в стандартному розділі системи, потрібно відзначити сам аплет, ініціювати процес видалення і заодно активувати пункт автоматичного видалення залишків, після чого залишиться тільки дочекатися завершення всіх операцій.

Епілог

Це коротко і все, що стосується додатка Bonjour. Що це за програма, можна видалити її чи ні, здається, вже зрозуміло. Залишається відзначити, що при наявності у вас «яблучних» периферійних пристроїв, згаданих вище, або девайсів, яким підтримка мультиплатформного протоколу потрібна в обов'язковому порядку, позбавлятися від описаної програми не варто. Втім, якщо ви і видаліть її, немає нічого простіше, ніж скачати дистрибутив і інтегрувати її в систему заново.

Популярі новини
Загрузка...