Зворотна сумісність в ігрових консолях Xbox One

136 0 Новини високих технологій

Шанувальниками ігрових консолей зміна поколінь улюблених приставок традиційно сприймається неоднозначно. З одного боку, – очевидний прогрес і вдосконалення, що не може не радувати, а з іншого – неминучі витрати на нові пристрої та аксесуари до них, а також відсутність можливості запуску старих ігор на консолях нового типу. Саме тому інженерами компанії «Майкрософт» була розроблена і успішно впроваджена технологія зворотної сумісності, що дозволяє запускати багато розроблені для Xbox 360 гри на консолях Xbox One і більш продуктивних серіях S і Х.

Зворотна сумісність в ігрових консолях Xbox One

Як це працює

Процес обробки ігри на консолі нового покоління – це, по суті, банальна емуляція. Код кожної з запускаються на Xbox One старих ігор виконується в природній для себе середовищі – архітектурі x86. Це стало можливим завдяки спадкоємності поколінь (Xbox One все-таки створювався не з нуля, а з урахуванням напрацювань попередньої платформи), а також якісної обробки кожного біта даних, що надходять в емулятор. У результаті виходить, що в режимі зворотної сумісності гра працює так, як і замислювалося її творцями спочатку, не спотикаючись на недоліках, які неминуче виникли б при портуванні.


Зрозуміло, при такому підході до обробки даних вимоги до процесора як до головного обчислювального пристрою повинні рости лавиноообразно: віртуальне середовище сама по собі скромними апетитами не відрізняється, а тут ще повноцінні набори низькорівневих команд, багатопотокова конвертація інструкцій і т. д. Але оскільки Microsoft не пошкодувала ні коштів, ні часу, ні сил на якісну налагодження всього процесу (одних тільки тестувальників проекту налічується більше ста осіб), старі ігри здебільшого не просто позбавлені зазвичай супутніх подібного процесу помилок, але і нерідко виглядають набагато краще, ніж на оригінальній консолі. Звичайно, це сталося не відразу: на ранніх етапах багатьма користувачами зазначалося, що в деяких іграх зворотна сумісність Xbox One помітно поступається своєї попередниці. Але зворотний зв'язок принесла плоди: багато було враховано, виправлено, і на поточний момент Xbox One можна назвати пристроєм "два в одному", оскільки велика частина того, що надавала геймерам Xbox 360 з легкістю відтворюється приставкою нового покоління.


Зворотна сумісність в ігрових консолях Xbox One
При використанні консолей Xbox One X або S є можливість запуску деяких ігор у вирішенні Ultra HD (наприклад, Gears Of War 3). Крім того, багато запущені на консолі серії X гри суттєво перевершують за якістю графіки свої оригінальні версії, радуючи око покращеної деталізацією, більш ефективною обробкою текстур, а також значним поліпшенням ефектів відбиттів і тіней. У зв'язку з активним просуванням технології HDR, деякі розробники намагаються впровадити можливості високого динамічного діапазону і в індустрію ігрових консолей, однак на даний момент це пов'язане з технічними труднощами і чималими обсягами фінансування для їх подолання.

Доступні ігри

До теперішнього часу налічується понад чотириста доступних геймерам ігор зворотної сумісності, і ця кількість продовжує збільшуватися. Серед них, наприклад, всі частини Assassin's Creed до Rogue включно, кілька ігор з серії Halo, трилогія Mass Effect, багато ігри з всесвіту "Зоряних воєн" і т. д. Повний список ігор зворотної сумісності доступний користувачам на офіційному сайті за адресою xbox.com.
Зворотна сумісність в ігрових консолях Xbox One

Як грати

Будь-яка гра зі списку зворотної сумісності Xbox One запускається аналогічно поточним. Для коробкового видання досить вставити диск в привід, консолі, цифрові ж копії запускаються з розділу "Готове до установки". При цьому підтримуються ігри для Xbox 360 надають геймерам ті ж можливості, що і "класичним" гравцям: створення і перенесення команди, чат і гра з друзями.

Використання периферії

Зворотна сумісність в ігрових консолях Xbox One
На жаль, впровадження зворотної сумісності не торкнулася ігрових аксесуарів. Стежить сенсорний контролер Kinect, джойстики Flight Stick, керма і інша периферія з іншими версіями консолей несумісні. Запустити гру, розроблену під Kinect 360 Xbox One, може, і вийде, тільки працювати з аксесуарами від цієї приставки не вийде. При цьому спроба підключення нових пристроїв до консолі старого типу теж жодних результатів не принесе. Це ж стосується і знімних жорстких дисків HDD-носій від консолі Xbox 360 на пристрої Xbox One використовувати не можна.

Популярі новини
Загрузка...