Backspace - клавіша і де вона розташована?

109 0 Новини високих технологій

Часто при прочитанні інформаційної статті, керівництва якоїсь програми або налаштування управління в комп'ютерній грі в тексті зустрічається клавіша під назвою Backspace. Що за клавіша, де її знайти, яку функцію вона виконує - відповіді на ці та інші питання допоможе інформація нижче.

Де розташована клавіша?

Однією з найбільш часто використовуваних кнопок на клавіатурі є Backspace. Що за клавіша і де вона розташована, при цьому багато хто не знають.
Backspace - клавіша і де вона розташована?
Її розташування може змінюватись в залежності від типу і моделі клавіатури. Однак у більшості випадків достатньо подивитися на місце над великою кнопкою Enter, де клавіша Backspace і розташовується - її можна впізнати по витягнутої в довжину формі. Також її можна визначити по стрілочці, спрямованої на ліву сторону клавіатури, а також відповідного напису, яка, на жаль, є не на кожній моделі пристрою.


Нерідкою помилкою при відповіді на питання "Backspace - клавіша?" є те, що це сама широка кнопка на клавіатурі, або просто "Пробіл". Але ця думка помилкова - причиною тому є схожу назву - Space.

Де і для чого використовується?

При першому знайомстві з персональним комп'ютером крім питання про кнопці Backspace (що за клавіша), виникає інтерес про її функціональності. У більшості додатків, пов'язаних з набором тексту, вона відповідає за повернення каретки друкарської з вилученням останнього символу або елемента. А в разі наявності виділеного тексту або фрагмента документа виконує видалення всієї обраної інформації.


Backspace - клавіша і де вона розташована?
У поєднанні з іншими клавішами її функціонал значно розширюється, і це залежить вже від специфікації самого додатка, в якому виконується робота. В інтернет-браузерах клавіша Backspace працює в ролі кнопки повернення на попередню сторінку. Однак останні версії деяких браузерів перейшли на підтримку комбінацій з використанням цієї кнопки, наприклад, Alt + Backspace.

Ремонт клавіші Backspace

Якщо під час роботи з клавіатурою виявилося, що не працює клавіша Backspace, то при коректно підключеному пристрої та наявності відповідних драйверів на комп'ютері причиною поломки може виступити кілька факторів. Один з найпоширеніших - потрапила під саму клавішу бруд, що заважає коректній роботі клавіші. Для усунення цієї неполадки досить зняти верхню пластину, провести чистку мембрани або поворотній пружини, після чого закріпити пластину на вихідному місці і перевірити її працездатність. При виконанні цієї операції варто враховувати, що "вусики", на яких тримається клавіша, досить неміцні, тому діяти необхідно з обережністю.
Backspace - клавіша і де вона розташована?
Іншою популярною причиною є попадання вологи в контакти на друкованій платі. Наслідком цього може стати корозія самих контактів, з-за чого клавіатура перестає реагувати на натискання. У цьому випадку необхідно провести більш детальний розбір пристрої введення і очистити контакт клавіші. Якщо ж ці дії не допомогли у відновленні працездатності пристрою, то слід звернутися в сервісний центр. Можливо, причина некоректної роботи полягає не в самій клавіші, а в клавіатурі, і тоді виявити причини без досвіду та відповідних знань буде важко.