Графічний адаптер AMD Radeon HD 6670: характеристики, порівняння з конкурентами і актуальність продукту на поточний момент

58 0 Новини високих технологій

У 2011 році ніша графічних адаптерів початкового рівня поповнилася моделлю AMD Radeon HD 6670. Характеристики цього прискорювача не були революційними для продуктів бюджетного класу на той момент, але певні інженерні рішення дозволили йому випередити всіх можливих конкурентів і впритул наблизитися до відеокарт середнього рівня. Саме про це акселераторі п'ятирічної давності і піде мова далі.

Графічний адаптер AMD Radeon HD 6670: характеристики, порівняння з конкурентами і актуальність продукту на поточний момент

Для якого сегмента ринку був випущений цей акселератор

Як було зазначено раніше, як продукт початкового рівня позиціонувався самим виробником AMD Radeon HD 6670. Характеристики та вартість на той момент цього прискорювача це лише підтверджували. Але ось по швидкодії і продуктивності він істотно перевершував своїх прямих конкурентів з тієї причини, що в цьому напівпровідниковому кристалі було збільшено загальна кількість шейдерних блоків і частота процесорного ядра. На поточний момент цей відеоприскорювач по швидкодії поки ще випереджає інтегровані прискорювачі і дозволяє вирішувати більшу частину завдань. Єдине, з чим у нього будуть проблеми, це з найбільш вимогливими іграшками, які дуже вимогливі до апаратних специфікацій графічного прискорювача.


Характеристики графічного чіпа

Turks – це кодова назва чіпа, що лежить в основі AMD Radeon HD 6670. Технічні характеристики його вказують на те, що він зроблений за нормами 004 мкм техпроцесу. Тактова частота його дорівнює 800 МГц, а модулі обробки шейдерів в цьому випадку працюють на аналогічній частоті, а їх кількість — 480 штук. На кожному конвеєрі було по 24 модуля TMU, а блоків ROP у складі даного кристала було всього 8. З позиції софта цей акселератор відповідав специфікаціям DX 11.0 OpenGl 4.1 і OpenCl 1.1. Чотири типи виходів можна було зустріти на таких платах:


 • Цифровий HDMI - версії 1.4. Максимальна роздільна здатність його було 1920рх*1200 рх.
 • Ще один цифровий порт DVI. У цьому випадку картинка могла відображатися в 2560 px*1600 px. За рахунок спеціального розд елителя сигнал можна було вивести одночасно на 2 монітори.
 • Display Port версія 1.2. Дозвіл в цьому випадку було ідентично DVI, але можливості виведення зображення на 2 монітори використання цього інтерфейсу вже не було.
 • Аналоговий порт VGA. Його максимальний дозвіл було заявлено на рівні 2048 px *1536 рх.
 • Графічний адаптер AMD Radeon HD 6670: характеристики, порівняння з конкурентами і актуальність продукту на поточний момент

  Теплові специфікації адаптера, температури і потужність

  Базова споживана потужність для цього прискорювача була заявлена на рівні 66 Вт. З урахуванням того, що максимальна видавана потужність зі слота PCI-E 16Х дорівнює 75 Вт даний акселератор цілком міг обійтися і без системи додаткового електропостачання з боку блоку живлення. Але більшість виробників з метою підвищення продажів своєї продукції розганяли свої відеокарти, і рекомендовані 75 Вт такі прискорювачі вже просто не вписувалися. Як результат, вони в обов'язковому порядку оснащувалися додатковими шестиконтактними роз'ємами.

  Підсистема пам'яті адаптера

  Під використання GDDR5 був заточений формально контролер оперативної пам'яті. Але деякі виробники з метою економії і зниження вартості продукції комплектували такі адаптери мікросхемами стандарту GDDR3. Відповідно, коштувала значно менше подібна відеокарта AMD Radeon HD 6670. Характеристики разом з продуктивністю в цьому випадку теж істотно погіршувалось і знижувалися. Розрядність інтерфейсу підключення ОЗП в обох випадках була ідентична — 128 біт, але ось для GDDR5 частота роботи підсистеми пам'яті була рівна 4000 МГц, а для GDDR3 – всього 1800 МГц. За рахунок цього кардинально відрізнялася пропускна здатність підсистеми відеопам'яті, яка в першому випадку була дорівнює 64 Гб/с, а в другому — 28 Гб/с. Об'єм ОЗП в даному випадку міг бути дорівнює 1 Гб або 2 Гб.
  Графічний адаптер AMD Radeon HD 6670: характеристики, порівняння з конкурентами і актуальність продукту на поточний момент

  Аналоги і HD 6670 на їх тлі

  GT240 і GT430 були п рямими конкурентами з боку NVidia для AMD Radeon HD 6670. Характеристики всіх цих трьох прискорювачів були дуже схожими. Але ось за рахунок збільшення кількості блоків обробки шейдерів і підвищеною тактовою частоти ядра графічного процесора саме останній акселератор залишав далеко позаду своїх конкурентів. У тому ж самій грі Crysis: Warhead в режимі 1280рх* 1024рх з максимальними налаштуваннями HD6670 видавав 45-66 fps, а його конкуренти GT430 – 24-37 fps і GT240 – 32-48 fps. З цих цифр явно видно те, що рішення АМД в цьому випадку в 15 рази швидше при порівнянному рівні вартості. Аналогічна ситуація в грі Dirt 3 ( версія Colin McRae). В режимі 1680рх* 1050рх рішення АМД видавало 42-51 fps, а відеокарти Nvidia відповідно: GT240 – 31-39 fps і GT430 – 27-33 fps. Мінімальна кількість FPS для комфортної гри встановлено на значенні в 30. Як результат, рішення Nvidia знаходяться на цій межі і можуть не забезпечувати прийнятний геймплей, а у HD6770 є певний запас і за рахунок цього можна цілком комфортно на ньому пограти.

  Ціна адаптера на сьогоднішній день

  В абсолютно новому стані такий прискорювач придбати неможливо зараз. Такі акселератори вже зняті з виробництва, а на складах запаси розпродані. Купити такий адаптер можна лише на ринку старих комплектуючих. При цьому ціна починається від 1500 рублів і закінчується 4000 рублів на AMD Radeon HD 6670 Series. Характеристики відеопідсистеми в цьому випадку відіграють ключову роль у ціноутворенні. Мінімальна вартість у прискорювачів з 1 Гб ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті і пам'яттю GDDR3. Ну а максимальна, як нескладно здогадатися, у моделей з 2 Гб GDDR5.
  Графічний адаптер AMD Radeon HD 6670: характеристики, порівняння з конкурентами і актуальність продукту на поточний момент

  Підсумки

  У 2011 році не було справжніх конкурентів у AMD Radeon HD 6670. Характеристики технічного плану забезпечували йому більш високий рівень швидкодії. Але зараз цей акселератор вже впритул опустився до ніші інтегрованих відеокарт. Саме тому він і не є на сьогоднішній день актуальним графічним рішенням.