Зовнішній твердотільний жорсткий диск. Опис

161 0 Новини високих технологій

Жорсткий диск є невід'ємною частиною будь-якої системи, так як він відповідає за тривале зберігання інформації, включаючи операційну систему. Однак йому на зміну прийшли твердотільні накопичувачі. Так у чому ж переваги твердотільного жорсткого диска?

Що таке SSD?

Зовнішній твердотільний жорсткий диск. Опис
Назва "твердотільний накопичувач" означає, що такий тип сховища не має механічних частин, на відміну від звичайного вінчестера". Зовнішній вид підтверджує той факт, що у створенні накопичувача беруть участь тільки мікросхема і чіпи пам'яті. Одним значним відзнакою володіє SSD — це неймовірна швидкість читання і запису, яка значно перевершує жорсткий диск. Якщо вінчестеру потрібно час, щоб знайти потрібну інформацію, то твердотільний накопичувач миттєво відповідає на запит.


Перевага також і в повній відсутності обертових деталей, що забезпечує більш тиху роботу. Цей параметр позитивно позначається на тривалості життя SSD. При роботі твердотільний накопичувач підтримує оптимальний рівень температури, коли у жорсткого диска є шанс перегріву без додаткового охолодження. Протиударні властивості вінчестера значно поступаються твердотілим накопичувачам, так як наявність механічних частин сприяє їх пошкодження. Єдиним недоліком є ціна. Ніж більше вміщує в себе SSD, тим вище його вартість. Багато користувачів віддають перевагу спільній роботі двох видів накопичувачів, так як для системи оптимально використовувати швидкодіюче пристрій, а зберігати інформацію на вінчестері.


Обмеження в експлуатації

Зовнішній твердотільний жорсткий диск. Опис
SSD, на відміну від механічного побратима, має деякі обмеження. По-перше, максимальний об'єм пам'яті тільки досяг порога в два терабайта. Ціна такого "твердотельника" доходить до 60 тисяч рублів. Дороге задоволення, тому, в якості постійного сховища, вигода на стороні механіки. Хоча можна використовувати менш дорогий твердотільний зовнішній жорсткий диск 1 ТБ. По-друге, у SSD є обмеження на кількість записів. Виробники вказують кількість допустимих перезаписів на диск, після чого кожна може стати останньою. Після того як рубіж останнього запису буде подолана, гарантія виробника перестає діяти.

Опис зовнішнього накопичувача

Зовнішній твердотільний жорсткий диск. Опис
Як і у вінчестерів, у зовнішніх твердотільних жорстких дисків є різні моделі. Є три невід'ємних якості, якими володіє SSD, — це надійність, швидкість і тиша при роботі. Єдиною перешкодою, яка дає програти вінчестерам, є поріг в два терабайта. Деякі користувачі сходяться на думці, що володіння звичайною флешкою набагато практичніше, ніж використовувати дорогий зовнішній твердотільний жорсткий диск SSD. Єдиною вагомою противагою в цьому протистоянні служить швидкість. Саме цей параметр дозволяє навіть запускати ігри з зовнішнього твердотільного жорсткого диска. Його швидкість передачі даних досягає майже 500 мегабайт в секунду. З такою швидкістю копіювання даних не буде займати такої великої кількості часу, як передача файлів з флешки або звичайного вінчестера.

Samsung T1 Portable

Зовнішній твердотільний жорсткий диск. Опис
Першими на ринку зовнішніх жорстких дисків у ТБ стали виробники компанії Samsung. Опис цієї моделі варто почати з головного — швидкості. Її параметр читання/запису досягає до 450 мегабайт в секунду. Підключення до зовнішнього сховища здійснюється за допомогою порту USB 3.0. Цей порт присутній практично на всіх сучасних пристроях. На відміну від багатьох представників SSD, у цій моделі не 128-бітове шифрування даних 256-бітне. Цей факт дозволяє переконатися в збереженні інформації на пристрої. Також є вбудований контролер пам'яті. За зовнішнім виглядом можна сказати тільки одне — стильний дизайн.

Transcend Thunderbolt

Зовнішній твердотільний жорсткий диск. Опис
Ця фірма давно зарекомендувала себе на ринку портативних пристроїв зберігання даних. Її твердотільний зовнішній жорсткий диск володіє об'ємом пам'яті 256 гігабайт. Незвичайним властивістю, яким володіє цей накопичувач, можна назвати роботу у форматі HFS+. Також варто зазначити спосіб підключення — це інтерфейс Thunderbolt. Завдяки йому швидкість обміну даними проводиться з неймовірними показниками. Обидва ці параметри дозволяють використовувати цей пристрій для роботи з макбуками. Однак його можна експлуатувати і зі звичайними ноутбуками і комп'ютерами.

Toshiba Canvio AeroMobile

Зовнішній твердотільний жорсткий диск. Опис
"Тошиба" добре відома як компанія, яка виробляє якісні жорсткі диски, тому вихід за її маркуванням SSD не змусив себе довго чекати. На відміну від попередніх моделей, у цього накопичувача всього 128 гігабайт пам'яті, але і ціна набагато нижче. Дані передаються зі швидкістю 380 мегабайт в секунду, а підключення здійснюється за допомогою інтерфейсу USB 3.0.
Унікальність цього твердотільного накопичувача в тому, що він здатний забезпечити бездротовий зв'язок. Такий девайс відмінно підходить корпоративним робочим, так як підтримує зв'язок з вісьмома пристроями одночасно. Цей параметр дозволяє справлятися з передачею даних на кілька комп'ютерів відразу.

SSD Samsung T5

Зовнішній твердотільний жорсткий диск. Опис
Ще один стильний варіант від Samsung, що підтримує інтерфейс USB 3.1. Цей твердотільний зовнішній жорсткий диск до 2 ТБ володіє металевим корпусом чорного кольору, а його розміри дозволяють розташувати навіть в жіночій сумочці. Шифрування здійснюється по 256-бітному режимі, що забезпечує високу надійність зберігання даних. У комплекті додається два види кабелів, які дозволяють використовувати пристрій з роз'ємами старого і нового покоління. Швидкість читання/запису досягає 500 мегабайт в секунду, що є важливим показником в експлуатації зовнішнього портативного сховища.

Популярі новини
Загрузка...