"Єрихон" Клайва Баркера (Clive Barker's Jericho), мультиплатформенна комп'ютерна гра: розробник, системні вимоги, персонажі, відгуки

195 0 Новини високих технологій

«Єрихон» Клайва Баркера — ігровий проект, заснований на книгах згаданого письменника. Сюжет відштовхується від одвічної ідеї протистояння добра і зла. Цінителі кінематографа пам'ятають роботи «Повсталий з Пекла» і «Кэндимен», а шанувальники літератури — серію Books of Blood. В індустрії ігор Баркер залишив слід у вигляді проектів Undying і Jericho.

"Єрихон" Клайва Баркера (Clive Barker's Jericho), мультиплатформенна комп'ютерна гра: розробник, системні вимоги, персонажі, відгуки

Огляд

Клайв Баркер — родоначальник субжанру жахів під назвою сплаттерпанк, що відрізняється великою кількістю кривавих сцен. Цим характеризується весь ігровий процес Clive Barker's Jericho. Однак стараннями Баркера у проект привнесені свої нюанси. Письменник висловив думку: щоб зробити комп'ютерні ігри мистецтвом, потрібно вкласти найпотужнішу історію в сюжетну лінію. Так і вийшло: ідея відштовхується від біблійних оповідей про протистояння добра зі злом (що не є новинкою). Але розробники реалізували гру, не схожу ні на один кінофільм або літературний твір.


Сюжет — головна складова: цікавий і незвичайний. Окультизм, демонологія, загравання з міфологічними і релігійними темами — компоненти, з яких випечено цей «смачний пиріг». Розробники прописали моделі поведінки для кожного члена загону: унікальні персонажі не тільки викошують ряди супротивників, але і жартують один з одним, висловлюють думку про те, що відбувається, вступають в суперечки з застосуванням вогнепальної зброї.

В. О. Д.

Абревіатура розшифровується як Військово-окультний департамент. За сюжетом мультиплатформному комп'ютерної гри Clive Barker's Jericho так названо саме засекречене агентство США, покликане боротися з проявами потойбічних сил у військовому конфлікті.


Спочатку з'явився в роки Другої світової зважаючи на необхідність перевірки відомостей про підготовку німцями надзброї неприродного походження. Загін «Єрихон» є частиною В. О. Д.
"Єрихон" Клайва Баркера (Clive Barker's Jericho), мультиплатформенна комп'ютерна гра: розробник, системні вимоги, персонажі, відгуки

Сюжет

Належить керувати групою з семи людей — бійці зарекомендували себе як професіонали по боротьбі з потойбічними силами і діяльністю окультних орденів. Формація зазнала ряд змін після Другої світової війни. Нова завдання загону - протистояти Первонародженому. Згідно з сюжетом Clive Barker's Jericho так названа сутність, створена Богом ще до людства. Творіння виявилося злісним і заздрісним, але Творець не зумів його знищити, а замкнув у темниці в іншій реальності. З плином часу Першонароджений набув чинності і спробував проникнути у світ людей, сталося це в часи шумерського царства. Розрив у реальність відкрився завдяки жриці, яка принесла в жертву будівельників храму. Зло вдалося зупинити шумерськими жерцям, однак істота захопило з собою «шматок реальності». Другий розрив трапився під час правління Калігули, знову ж шматок Священної Римської Імперії винесений в іншу реальність. Сталося це через діяльність намісника Кассуса Вікус, відомого тягою до кривавих розваг. Наступний крок — часи Хрестових походів. Дії єпископа Мальтеуса Сент-Клера призвели до того, що на бій з сарацинами були відправлені сотні дітей. Священнослужитель переконав папу Інокентія III, що зброя єретиків не зможе поранити непорочних чад. Результатом стали ріки пролитої крови невинної і залучення в реальний світ Перворідного.
Частиною в'язниці і став фрагмент Другої світової війни. Діяльність Третього рейху відкрила розлом. Всі епізоди «Єрихону» Клайва Баркера прописані барвисто, сюжетні повороти супроводжуються розповіддю від імені кого-небудь з персонажів. По лінії часу загін просувається із сьогодення в минуле, розгадуючи загадки «Пиксис». В кінці з Шумерського царства потрапляють в печеру Перворідного.
"Єрихон" Клайва Баркера (Clive Barker's Jericho), мультиплатформенна комп'ютерна гра: розробник, системні вимоги, персонажі, відгуки

Геймплей

Події починаються в пустелі Руб-ель-Халі, де стародавні руїни стали центром сплеску паранормальної енергії. Дії терористичної організації «Чорний світанок» призвели до появи розриву. У першому акті гине лідер загону капітан Девін Росс, і починається довгий шлях підрозділу. У мультиплатформному комп'ютерній грі родзинкою є управління, тісно зав'язаний на сюжетному розповіді. Опинившись всередині просторово-тимчасової в'язниці (в грі вона названа «Пиксис»), душа Росса знайшла здатність брати контроль над членами загону. Так гравець отримує можливість керувати будь-яким персонажем. Кожен солдат «Єрихону» володіє унікальними здібностями, характером і поглядами на життя. Геймплей не відрізняється різноманітністю: доводиться рухатися по залитим кров'ю руїн, коридорах, темних тунелях і відстрілюватися від демонічних ворогів.
Періодично виникають сцени, де потрібно тиснути певні кнопки, щоб втекти від переслідувача, утриматися на уступі або вирватися з рукопашної сутички з обезумевшім культистом. Весь процес проходження «Єрихону» Клайва Баркера здійснюється з одними і тими ж гарматами. Патрони і здібності умовно нескінченні. Якщо у персонажа закінчується здоров'я, він просто припадає до землі, поки не вилікують. Бо смерті в «Пиксис» як такої немає, адже гравцеві достатньо взяти управління іншим членом команди і «оживити» пораненого. Але якщо здоров'я вичерпається у всіх солдатів, екран покриє рій мух і гра закінчиться.

Дійові особи

Персонажі «Єрихону» Клайва Баркера приречені терпіти наслідки метафізичного існування капітана. При переселення душі з одного тіла в інше деякі висловлюють обурення, хтось бурчить, вимагаючи «геть з голови», а хтось сприймає все як належне. У 2007 році така поведінка персонажів було досить незвично і розцінювалося як інновація. Група поділена на загони "Альфа" і "Омега", командує усіма капітан Девін Росс. Загинула від лап демонічно-зміненого Арнольда Ліча в першому акті на руїнах міста Ель-Халі. В останній момент несвідомо вселився в Дельгадо і підстрелив літаючого культиста. Озброєний штурмовою гвинтівкою. Саме Росс є об'єктом уваги Перворідного, який зустрічається на шляху у вигляді темного дитя. За характером є скептиком, не приймає всерйоз экстрасенсорику і все, що пов'язано з потойбічним світом (незважаючи на те що сам мандрує від одного члена загону до іншого). Для геймера є «пультом управління» командою.

"Єрихон" Клайва Баркера (Clive Barker's Jericho), мультиплатформенна комп'ютерна гра: розробник, системні вимоги, персонажі, відгуки

Загін "Альфа"

 • Сержант Френк Дельгадо. Пиромант, озброєний кулеметом Гатлінга і пістолетом 50-го калібру. Боєць зумів укласти угоду з індіанським духом полум'я Абабинили. В жертву приніс руку, яка стала домівкою для потойбічної сутності. Для утримання демона був виготовлений металевий рукав, на якому сержант Черч накреслила магічні символи. Демон подібний паразита, але не бажає, щоб господар вигнав його. Тому глушить больові відчуття в руці. На полі битви ж сіє хаос і руйнування, прагнучи максимально швидко втамувати голод. Сержант Черч — єдина, з ким Дельгадо підтримує дружні стосунки. З усіма іншими воліє рідше контактувати.
 • Капітан Хав'єр Джонс. Провидець і права рука Росса. Здатний переміщати свідомість в тіла інших. Дар використовується в скриптових сценах, коли потрібно підштовхнути противника до дій: вибухнути, повернути важіль або атакувати. Озброєний тією ж зброєю, що і загиблий командир.
 • Капрал Симона Коул. Інженер «Єрихону», здібності якої засновані на рівні інтелекту. У дитинстві дівчині поставили діагноз аутизм, але замість лікування батьки навчили її точних наук, багаторазово розвинувши вроджену схильність до математики, фізики і логіки. Надздібності у вигляді Часової Петлі (уповільнює час) і Парадоксу (збільшення збитків) мають виключно наукове походження (на думку самої дівчини). В бою використовує осколкові гранати і пістолет-кулемет. Є переконаною атеїсткою.
 • "Єрихон" Клайва Баркера (Clive Barker's Jericho), мультиплатформенна комп'ютерна гра: розробник, системні вимоги, персонажі, відгуки

  Загін "Омега"

 • Лейтенант Ебігейл Блек. Снайпер з телекинетическими здібностями. В бою здатна керувати польотом кулі, що дозволяє гравцеві зробити потрійну комбінацію хэдшотов. Працює тільки при стрільбі в голову: попадання по іншим частинам тіла ефекту не дає. З допомогою телекінезу усуває перешкоди на зразок замурованих дверей або нагромадження мотлоху. В ході гри Ебігейл набуває здатність підпалювати і одночасно відкидати. Негативно реагує на присутність Росса в голові, вважає, що капітан пригнічує її.
 • Підлогу Роулінгс. Медик загону, що має сан священика. Спеціалізується на екзорцизму, зцілення поранених товаришів на відстані і витягуванні здоров'я супротивників з подальшим розподілом між героями гри «Єрихон» Клайва Баркера. Озброєний двома пістолетами. Інколи вступає в суперечки з Дельгадо.
 • Сержант Вільгельміна (Біллі) Черч. Солдат підтримки, володіє магією крові, здатну паралізувати ворогів. Інший магічний прийом підпалює супротивника, але не уповільнює. Всякий раз Черч надрізає долоню, щоб створити заклинання, під час дії якого витрачається здоров'я. Озброєна пістолетом-кулеметом 46 мм і катаної. Тісно дружить з Дельгадо.
 • "Єрихон" Клайва Баркера (Clive Barker's Jericho), мультиплатформенна комп'ютерна гра: розробник, системні вимоги, персонажі, відгуки

  Системні вимоги

  «Єрихон» Клайва Баркера вийшов в 2007 і не відрізняється високими вимогами:
 • запуститься на операційній системі Windows XP або Vista;
 • процесор підійде Intel Pentium 4 з тактовою частотою 24 ГГц або аналог від AMD Athlon 2400;
 • оперативної пам'яті достатньо 1 гігабайта;
 • відеокарта GeForce 6600GT, що підтримує роботу DirectX 9;
 • потрібно 6 Гб вільного місця на жорсткому диску для коректної роботи.
 • Над проектом працювали три студії: MercurySteam (Іспанія), Alchemic Productions і Seraphim Films (США). У Росії видавцем була компанія «Бука», а на заході -Codemasters (Великобританія).

  Позитивні відгуки

  «Єрихон» Клайва Баркера сподобався гравцям завдяки незабутній атмосфері хоррор-екшену і можливості зануритися в «баркеровскую» фантазію. Геймерів радує сюжет: задумка не схожа ні на одну книгу або фільм.

  Негативні відгуки

  Незважаючи на велику кількість позитивних коментарів, зустрічаються й негативні. Засмучує одноманітний геймплей, штучний інтелект напарників залишає бажати кращого. Ряд здібностей не використовуються в повній мірі і призначені лише для скриптових сцен. У інших героїв можливості дозволяють мало не всю гру пройти. Розчаровує розпливчаста кінцівка. Розробники «Єрихону» Клайва Баркера залишили геймеру право самостійно додумати подальшу долю загону.
  "Єрихон" Клайва Баркера (Clive Barker's Jericho), мультиплатформенна комп'ютерна гра: розробник, системні вимоги, персонажі, відгуки

  Вердикт

  Безліч людей обійшли стороною продукт в далекому 2007-му, позначивши його як малоцікавий. І даремно! Проект залишає хороші враження: не дуже довгий, не занадто короткий. Проходить швидко, не встигає набриднути. Особистості протагоністів розкриті майже повністю: залишилося невідомим їх минуле. Діалогові сцени з можливостями вибору варіанту відповіді припали б до місця. «Єрихон» Клайва Баркера у будь-якому випадку заслуговує на увагу. Якщо в 2007 р. проект загубився на тлі безлічі шутерів від третьої особи, то по закінченні декількох років на нього звертають увагу цінителі жанру. Залишається побажати удачі письменнику у творчості, а розробникам — у нелегкій праці.

  Популярі новини
  Загрузка...