Чим відрізняється Java від Javascript? Порівняння Java і JavaScript

445 0 Новини високих технологій

Питання про те, чим відрізняється Java від javascript, розбурхує уми багатьох початківців програмістів, адже вони здаються майже однаковими і мають однокорінне слово у своїх іменах. Можна припустити, що JS більше схожий на «скриптовую» форму. Але це неправильне судження. Це дві різні мови програмування. Вони лише спільно використовують загальну історію створення Netscape, що пояснює їх схожість. Далі вони абсолютно розходяться в різні сторони. Сьогодні програмісти люблять пожартувати про те, що ці мови схожі один на одного як хом'як на шинку. Тим не менш розуміння того, чим відрізняється Java від javascript, має важливе значення, щоб вважати себе грамотною людиною.

Історія відмінності мов

[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2018-11/chim-vdrznyayetsya-java-vd-javascript-porvnyannya-java-javascript_221.jpeg[/thumb]
У перші дні появи Інтернету, в 1990 році, Internet Explorer і Netscape Navigator були двома найбільш популярними веб-браузерами, які широко застосовували користувачі.
[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2018-11/chim-vdrznyayetsya-java-vd-javascript-porvnyannya-java-javascript_672.jpeg[/thumb]
Талановитий розробник Брендан Ейч з Netscape Inc всього за 10 днів створив мову програмування для браузера, який інструктував комп'ютер про те, як взаємодіяти з користувачем. Він назвав цю мову Livescript і інтегрував його безпосередньо в Navigator. Після чого браузер інтерпретував команди користувача. Код компілювати було не потрібно, а модуль взагалі не потрібен.


Інша мова програмування - Java, набирав популярність приблизно в той же час, хоча для його роботи потрібний окремий плагін. Це мова програмування, винайдений Джеймсом Гослінгом з Sun Microsystems. На його створення і розвиток знадобилося набагато більше, ніж 10 днів - це зайняло більше чотирьох років. З 1991 року група інженерів Sun Microsystem під назвою «Зелена команда» працювала день і ніч, щоб створити його. Він був вперше побачив світ у 1995 році, з тих пір було випущено кілька нових версій мови. Сьогоднішній Інтернет насичений продуктами програмування, і можна подякувати Java за багато його програми, які полегшують повсякденне життя користувачів. В даний час бренд належить Oracle.


Визначення Java

[thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2018-11/chim-vdrznyayetsya-java-vd-javascript-porvnyannya-java-javascript_613.jpeg[/thumb]
Java – це те, що має свій код, будучи об'єктно-орієнтована мова програмування загального призначення, в якому один і той же код можна використовувати де завгодно. Він компілюється, а також інтерпретується. Компілятор перетворює вихідний код в байт-код, тоді інтерпретатор створює машинний код, який прямо виконується машиною. Він надійний, розподілений, портативний, і може використовуватися для розробки автономних або веб-додатків. Особливості мови:
 • Компіляція і інтерпретація - це Java, що і створює умови для переведення компілятором вихідного коду в байт-код. Потім створюється машинний код, який може виконуватися безпосередньо машиною, і за це відповідає інтерпретатор.
 • Наявність незалежної і портативної платформи, її можна перемістити з однієї машини на іншу. Застосовувати з будь модифікацією операційних систем, при цьому системні ресурси і процесор не впливають на програми.
 • Байт-код, згенерований компілятором, може використовуватися на будь-якій машині.
 • Чисто об'єктно-орієнтована мова, де все обертається навколо класів і об'єктів.
 • Запобігає загрозу вірусів та неправильне використання ресурсів. Він складається з складальника сміття і використовує обробку виключень для усунення помилок і ризику збоїв.
 • Distributed. Він дозволяє створювати додатки в мережі і може використовувати як дані, так і програму. І також може використовуватися для доступу до віддалених об'єктів через інтернет і дозволяє декільком програмістам працювати в тандемі з різних віддалених місць.
 • Багатопоточність і інтерактивність. Допомагає багатопотоковою програмами, де одночасно можна обробляти декілька завдань.
 • Має динамічні і розширювані нові класи, об'єкти, методи і бібліотеки. Він також може підтримувати функції, написані на таких мовах, як C і C ++.
 • Простота розробки, так як повторне використання коду полегшує процес створення.
 • Масштабованість. Можна поліпшити продуктивність, збільшивши час запуску і мінімізуючи споживання пам'яті в середовищі виконання.
 • Особливості javascript

  [thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2018-11/chim-vdrznyayetsya-java-vd-javascript-porvnyannya-java-javascript_174.jpeg[/thumb]
  javascript - це що таке? Перш за все даний мову важливий для функціонування системи. Він має вбудований клієнтський скриптова мова, що забезпечує коректну поведінку та інтерактивність додатків. Мова був представлений в ECMA (Європейська асоціація виробників комп'ютерів) Netscape для цілей стандартизації. Стандартна версія називається ECMA Script. Він став популярним через маркетингової хитрощі, щоб отримати власний інтерес.
  Браузер використовується для запуску коду javascript (що це таке, ми розглядаємо). Останній доступний в різних версіях. Не тільки браузери використовуються в якості платформ. Деякі бази даних, такі як Mongo DB, Couch DB, використовують JS як мови сценаріїв і запитів. Він включає в себе невеликий і простий набір команд щодо Java, інтерпретованих браузером. Події сторінок можуть бути швидко побудовані з допомогою JS, хоча він не здатний розробляти прикладні програми так, як можуть розвиватися інші мови, такі як Java або C ++, призначені для управління. Особливості і опис мови програмування Java наводяться нижче:
 • Інтерпретація - код JS виконується у браузері, безпосередньо позбавляючи компіляцію коду.
 • Мова сценаріїв на стороні клієнта, який використовує браузер для виконання коду, і не вимагає взаємодії з сервером. Тим не менш нові версії і фреймворки вже дозволяють створювати скрипти на стороні сервера.
 • Event-based - може запускати певний код виникнення будь-якої події. Подією може бути будь-яка сторінка завантаження або відправлення форми.
 • Застосовує контроль над HTML-сторінкою, маніпулюючи об'єктами на ній.
 • Первинні мовні відмінності

  [thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2018-11/chim-vdrznyayetsya-java-vd-javascript-porvnyannya-java-javascript_205.jpeg[/thumb]
  Приблизно п'ять років тому на питання, чим відрізняється Java від javascript, щоб можна було легше відповісти. Java - це мова з загальним призначенням, а JS притаманний сайтів створення анімованих та інтерактивних елементів. Сьогодні все набагато складніше. Протягом останніх декількох років швидко розвивалися обидві мови. Мови Java і javascript написані, зібрані і виконані по-різному, і кожен з них має серйозні відмінності, коли справа доходить до функціональності.
  Для кращого розуміння питання представимо таблицю порівняння.

  Java  javascript  Строгий мову з змінної, оголошеної спочатку для використання в програмі. Тип змінної перевіряється в процесі компіляції.  Має більш розслаблений синтаксис і правила.  Це об'єктно-орієнтована мова.  Мова для сценаріїв на основі об'єктів.  Програми можуть запускатися на будь віртуальній машині (JVM) або в браузері.  JS-код виконується тільки в браузері, оскільки JS розроблений тільки для браузера.  Об'єкти будується на класах, навіть ми не можемо створювати якусь програму без створення класу.  Об'єкти базуються на прототипах.  Програма має розширення файлу .Java і перетворює вихідний код в байт-коди, які виконуються JVM (Java Virtual Machine).  Файл має розширення файлу «.js» і інтерпретується, але не компілюється, кожен браузер має інтерпретатор javascript для виконання JS-коду.  Автономний мову.  Контент на веб-сторінці інтегрується з вмістом HTML.  Програма використовує більше пам'яті.  Вимагає менше пам'яті, тому використовується на веб-сторінках.  Використовують потоковий підхід до параллелизму  Підтримує події на основі паралелізму

  Використовуючи дану таблицю, користувачі почнуть краще розуміти, в чому різниця Java і javascript.

  Сумісність з браузерами

  javascript спочатку був специфічним для сайту. У своєму нинішньому втіленні він працює практично на всіх браузерах, а деякі веб-сайти використовують його для поліпшення свого користувача інтерфейсу. Джава-аплети підтримуються браузерами лише деякою мірою, їх використання невелика в основному з-за проблем безпеки. У більшості відвідувачів сайту включений JS, а Джава-додатки відключені за умовчанням, особливо у мобільних браузерах. Обидві мови сумісні з сервером Джава, наприклад, в додатках, як Apache Tomcat, JBoss і WebSphere.

  [thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2018-11/chim-vdrznyayetsya-java-vd-javascript-porvnyannya-java-javascript_666.jpeg[/thumb]
  Ці сервери займали більшу частину програм, які проглядалися на загальнодоступних сайтах і захищалися корпоративними брандмауерами. JS експериментував на стороні сервера деякий час. JS все більше використовують сервери додатків зі своєю кодуванням. Обидві мови мають фреймворками і бібліотеками. Вони пропонують користувачам доступ до цільовим і універсального коду, який може використовуватися повторно для різних продуктів. При використанні їх вони значно скорочують час розробки. Вивчивши ці аргументи, користувача, можливо, знайде відповідь на питання про те, в чому різниця у Java і javascript.

  Ключові відмінності сучасних мов

  Мови вдосконалювались і розвивались протягом більше десяти останніх років. Також змінювалися і відмінності між ними. Сьогодні можна систематизувати їх за кількома напрямами:
 • Стиль виконання. Ключовим є те, як вони виконуються. Джава-код зазвичай записується в IDE і скомпільований код запускающегося віртуальною машиною Джава, але не читається користувачами. JS реалізується звичайним чином за допомогою свого механізму і синтаксису. Насправді JS файли, відправлені в Інтернеті, зазвичай стискаються до ледве помітного формату. Сприйняття є важливою відмінністю, оскільки для змін в Джава IDE потрібно виконання ряду кроків і спеціалізоване ПО для компіляції і розгортання змін.
 • Вплив співтовариства. Спільнота програмістів зробило величезний вплив на обидві мови. Java Community Process використовується Джава для прийняття вхідних даних про майбутніх включеннях на мовах через запити специфікації. Поточний власник Джава, Oracle, використовує ці запити для роботи над наступною офіційної реалізацією мови.
 • Написання і розгортання. Це інша ключова відмінність Java і javascript. Джава створений спеціально для розробників, які записують код один раз, а потім розгортають його в будь-якій операційній системі, яку вони обирають, без необхідності внесення змін. JS більш чутливий до змін середовища виконання і слід за відкритим стандартом ECMAScript.
 • Порівняння Java і javascript як концепції спадкування. JS не використовує класи, а заснований на прототипі.
 • Відмінності в родоводі. JS має більш простий і менший набір команд, ніж Джава.
 • Технічні розриви

  [thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2018-11/chim-vdrznyayetsya-java-vd-javascript-porvnyannya-java-javascript_427.jpeg[/thumb]
  У той час як Джава і JS мають один і той же об'єктно-орієнтований підхід, перший може стояти сам по собі, а останній повинен бути розміщений в HTML-документі для роботи. Джава є більш складним і більш широким язиком, створюючи автономні програми. Джава-аплети є повністю автономними програмами, а JS - це текст, який обробляється і інтерпретується браузером. Однак сьогоднішні веб-додатки розмивають кордони між звичайними настільними додатками і створюваними з використанням звичайних веб-технологій, таких як CSS, HTML і PHP. Іншою ключовою відмінністю є те, як мова надається кінцевому користувачеві. Джава повинен бути скомпільований на машинну мову. JS заснований на тексті, оскільки ви можете записати його в документ HTML, і документ безпосередньо запускається через браузер без компіляції.

  Вибір програмістів

  [thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2018-11/chim-vdrznyayetsya-java-vd-javascript-porvnyannya-java-javascript_218.jpeg[/thumb]
  Джава не залежить від HTML, а JS майже повністю залежить від нього. Відповідь на питання, яку мову краще підходить для кращих веб-додатків, може варіюватися, причому деякі воліють JSt на льоту, а деяким подобаються більш широкі можливості і сильні сторони Джава. Одна з найсильніших сторін JS полягає в тому, що люди можуть зрозуміти його. Це значно спрощує кодування і робить мову більш надійним. Це також дає величезну перевагу в порівнянні з Джава по швидкості. Можна швидше створювати події та елементи веб-сторінки за допомогою JS, ніж з Джава. Багато команд javascript також називаються обробниками подій. Ці команди безпосередньо вбудовані в існуючі команди HTML. Крім простоти використання javascript більше прощає програмісту, ніж Java. Це дає програмісту більше свободи в плані створення об'єктів з його прототипом. Між тим Java більш жорстка і вимагає, щоб всі класи і екземпляри були визначені і позначені. javascript також дозволяє викликати вже існуючі об'єкти, наприклад, сам браузер або рядок стану, і дозволяє грати тільки з цією частиною. Java більше орієнтований на те, де він потрібен майже весь час, тоді як javascript орієнтований на веб-сторінки.

  Навчальні програми

  [thumb]http://hi-news.pp.ua/uploads/posts/2018-11/chim-vdrznyayetsya-java-vd-javascript-porvnyannya-java-javascript_929.jpeg[/thumb]
  Тим не менш як Java, так і JS можуть дійсно створювати гарні сторінки, і як Java, так і JS можуть пропонувати більш високий рівень контакту між сайтом і користувачем, ніж це можливо з застосуванням HTML. Отже, очевидно, що жодна мова не перевершує інший. javascript і аплети найчастіше пропонуються як повністю функціональні елементи в Інтернеті. Це означає, що можна просто отримати і використовувати їх на своїй сторінці, якщо є необхідний дозвіл. Насправді існує кілька сайтів, що спеціалізуються на наданні аплетів і javascript. Якщо потрібно дізнатися, як реалізувати елементи на своїй веб-сторінці, можна знайти чимало відмінних підручників і ресурсів в Інтернеті. Навчальні програми javascript і HTML роблять саме це. Однак потрібно мати на увазі, що вони не вчать, як писати мови, а просто показують, як розмістити їх на веб-сайті. Це може дати хороше уявлення про обох форматах. Після того, як користувач дізнається, чим відрізняється Java від javascript, він зможе краще зрозуміти їх структури і спробує дізнатися більше про мови. Можливо, коли-небудь створить свої власні аплети або елементи javascript.

  Популярі новини
  Загрузка...