Засновники "Інстаграма", історія розвитку соціальної мережі, цікаві факти

416 0 Новини високих технологій

Інтернет розвивається буквально щомиті. Життя людей все більше переноситься в мережу. Тепер там дружать і спілкуються, працюють і розважаються. На 1 січня 2018 налічувалося 38 мільярда користувачів інтернету. І хоча більше половини утримання мережі створюється роботами і спеціальними програмами, люди дуже активні й комунікабельні. Соціальних мереж в інтернеті налічується понад 400. Визначилася десятка лідерів і сотні майданчиків-одноденок, на зміну яким з'являються нові. Таким новачком в 2010 році був "Instagram".

Засновники "Інстаграма", історія розвитку соціальної мережі, цікаві факти

Як народилася ідея "Instagram"

Його замислили як додаток для обробки фотографій. Засновники "Інстаграма" розуміли, що зароблять на ньому небагато. У них вже були невдалі проекти, тому зробити черговий стартап прибутковим могла тільки його унікальність.


На той момент "Фейсбук" вже показав себе як вдалий комерційний проект. І творці "Інстаграма" вирішили поєднати фоторедактор з соціальною мережею. Вони запозичили у "Твіттер" стислість повідомлень і дозволили користувачам розповідати про своє життя з допомогою фотографій. При цьому всі фото завантажуються миттєво з мобільного і якісно обробляються на смак власника. Створення облікового запису, завантаження фото, коментарі і лайки - все це вже було. Неповторності засновники "Інстаграма" домоглися, коли дали можливість кожному створити в інтернеті ілюзію своєю зразковою життя, ідеального відпочинку, досконалої зовнішності, бездоганних відносин.
Засновники "Інстаграма", історія розвитку соціальної мережі, цікаві факти

Автор ідеї "Instagram"

Придумав проект заповзятливий хлопець Кевін Систром. Він народився в родині, яка була в змозі оплатити синові гарну освіту. Ще в школі він зайнявся інформатикою. В університеті молодий чоловік вчився на програміста, що не завадило йому виїхати в Європу для вивчення мистецтва фотографії.


Всі його захоплення мало тягнули на блискучу бізнес-ідею, а Кевін був просто одержимий бажанням відкрити свою золоту жилу. Він весь час щось робив, шукав свою нішу на інформаційному ринку. Мабуть, його мама-маркетолог зробила свій вплив і допомогла зрозуміти, куди рухатися. Оцінивши свої сильні сторони і використовуючи напрацьований досвід, майбутній засновник "Інстаграма" спробував об'єднати фотографування, соцмережа і визначення місця розташування користувачів. Так народилося додаток Burbn ("Блискавка").

Дует творців

Незважаючи на легковажна назва, Систром отримав гранд в 500 тисяч доларів на розвиток проекту з умовою знайти співзасновника. Співзасновником став молодий чоловік родом з Бразилії Майк Крігер. У той час він працював над подібним проектом - сайтом для спілкування, тільки гранд на нього йому ніхто не дав. Тому Майк легко прийняв пропозицію Кевіна об'єднатися. Як тільки Burbn став набувати основні риси, стало ясно, що він мало відрізняється від конкурентів. Щоб виділитися, Кевін запропонував зосередитися на легкості обміну фотографіями і зробити програму максимально зручним для мобільних пристроїв. В результаті Кевін і Майк почали роботу заново. Творчий криза тривала до тих пір, поки Систром не зрозумів, як збільшити потік фото від користувачів - потрібна програма, миттєво коригуюча знімки за бажанням власника. Чим краще люди і їх життя виглядають на фото, тим більше хочеться ними похвалитися. Як тільки новий додаток було доповнено фільтрами, стало ясно, що хлопці старалися не дарма.
Засновники "Інстаграма", історія розвитку соціальної мережі, цікаві факти

Народження "Інстаграма"

Додаток отримало ім'я "Instagram" ("Миттєве повідомлення") і було виставлено для скачування на початку жовтня 2010-го. Протягом першого місяця воно було встановлено більш ніж на мільйон мобільних пристроїв, і зростання популярності тривав. Всі стали цікавитися засновником "Інстаграма": хто цей геніальний хлопець? Наступні півтора року Сістром, Крігер та їх зростаюча команда жили з ноутбуками в руках, тому що сервери працювали в режимі постійної перевантаження, і цілу добу всі були готові відновлювати їх у разі збою.

Угода на 1 мільярд

Коли в 2012-му Марк Цукерберг запропонував їм продати проект, щоб зробити його частиною своєї імперії, ЗМІ кинулися обговорювати цю новину. З Кевіном він був знайомий раніше, коли той працював над фотосервісом "Фейсбуку". Тоді Марк не зумів зробити незалежного Систрома частиною своєї команди, тепер був готовий заплатити за його готовий проект 1 мільярд доларів. 70% цієї суми засновники "Инстраграма" отримали акціями "Фейсбуку". Так вони монетизували проект, заробляти на якому так і не навчилися. З "Інстаграмом" Цукерберг вчинив так само, як і зі всіма купленими проектами - він дозволив йому розвиватися далі в колишньому складі під керівництвом колишніх власників. Тоді ж випустили мобільну версію "Інстаграма" для ОС "Андроїд". Влітку 2012-го вийшло оновлення програми, що допомогло прив'язати додаток до "Фейсбуку". Не дивно, що саме у цьому році "Instagram" обійшов за популярністю "Твіттер".
Такого прогресу не очікував навіть засновник "Інстаграма". У Росії інтеграція з соцмережею "ВКонтакте" відбулася у 2013-м.
Засновники "Інстаграма", історія розвитку соціальної мережі, цікаві факти

Три загальновідомі факти про Кевіна Систроме

 • Кевін не був генієм і не пробивався з низів. В його біографії теж немає нічого героїчного. Хлопчик з благополучної родини, отримав добру освіту, почав заробляти на своєму хобі і отримав на це гроші від інвесторів. Таких програмістів було достатньо і в "Епл", і в "Фейсбуці". Тільки він заробив на своєму проекті 1 мільярд за 2 роки. Всі знають, як він це зробив, але не можуть повторити.
 • Засновник "Інстаграма" Кевін Систром любив фотографувати. Спочатку він користувався апаратом "Кодак", потім, під час навчання у Франції, змінив його на "Хельгу", яка видавала знімки з м'яким фокусом. Обидва фотоапарата робили квадратні фотографії. Тому перші фоторедактори і фільтри Систрома були розраховані саме на такий формат. Пізніше "Instagram" 5 років вперто ігнорував інші пропорції знімків і здався лише в 2015-м. На той момент на смартфони робилася половина знімків, викладених в інтернет, і вони були прямокутними.
 • Творець і власник "Інстаграма" хотів розпочати успішний бізнес і став вчитися в Стендфорда. Завдяки цій програмі він познайомився з майбутнім творцем "Твіттера" Джеком Дорсі. Потім вони разом працювали в "Гугл".
 • Засновники "Інстаграма", історія розвитку соціальної мережі, цікаві факти

  Як змусити "Instagram" приносити прибуток

  Спроба Цукерберга отримати дохід від використання розміщених фотографій в 2012-му провалилася - юзери образилися і почали видаляти свої сторінки. Тільки в 2013 році після серйозної роботи юристів був знайдений компроміс, і користувачі теж отримали можливість заробляти на своїх фото. У 2018 році близько мільярда людей мають сторінки у "Інстаграмі", половина з них роблять гроші на рекламі чужого бізнесу або просувають свій.

  Догляд засновників

  У жовтні 2018 року засновники "Інстаграма" оголосили про відхід. За заявою Кевіна, вони з Цукербергом розлучаються друзями. Систром і Крігер протрималися цілих шість років, розвиваючи на повну потужність бізнес, який вже був чужим. Вони завжди були відмінними організаторами і творчими особистостями, при цьому дуже гнучкими і миролюбними партнерами.
  Засновники "Інстаграма", історія розвитку соціальної мережі, цікаві факти

  Неозвученная причина відходу

  Вони створили функціональну майданчик, яку полюбили за відсутність реклами, неутомительные короткі пости і можливість прикрасити свою дійсність. "Фейсбук" додав їй всіх своїх користувачів і зробив максимально популярною. Настав час власнику заробляти на розкрученій соцмережі і вдосконалювати її в комерційному напрямку. Це обмежувало креативних Систрома і Крігера і робило їх "зрадниками свого дітища" в очах фанатів. Тому засновники "Інстаграма" йдуть, щоб почати щось нове, унікальне і цінне. І Цукерберг їх не утримує - вони розлучаються мільярдерами.
  Газети почали сурмити про те, що засновники "Інстаграма" йдуть, а без них проект загине. Але швидше за все, цю соціальну мережу чекає нове зростання популярності. Тепер це найкраще місце для заробітку в Інтернеті, і користувачі його не покинуть.
  Засновники "Інстаграма", історія розвитку соціальної мережі, цікаві факти

  Як робити гроші "Інстаграмі"

  Він став затишним і зручним місцем. У "Інстаграмі" безліч корисних функцій і регулярно з'являються нові. Після інтеграції з "Фейсбуком" з'явилася можливість займатися бізнесом, і сюди прийшли люди з грошима. Вони прийшли віддати за якісну роботу. Створений аккаунт заповнюється інформацією про себе, фотографіями своїх робіт чи товарів на продаж, додаються передплатники, яким це цікаво. Так знаходять майбутніх клієнтів або покупців. Отримавши цей досвід, можна почати створювати і розкручувати акаунти на продаж або отримувати гроші за просування і адміністрування чужої сторінки. Деякі почали заробляти на рекламі, лайку, брати участь у партнерських програмах. Є ще одне напрямок, який найкраще працює саме в "Інстаграмі" - аукціонні майданчики. Це спеціально створені для торгів сторінки з великою кількістю підписників. Чим популярніший майданчик, тим більше просить власник за її послуги. Зате тут можна продати стоїть і унікальну річ значно дорожче, ніж через оголошення із зазначенням ціни.
  Засновники "Інстаграма", історія розвитку соціальної мережі, цікаві факти

  Чому професійні фотографи люблять "Instagram"

  Коли звичайні користувачі розміщують фото з відпочинку, свят або після відвідування салону краси, вони транслюють свій спосіб життя, пропущений через фільтри і приукрашенный по максимуму. Ні художньої, ні матеріальної цінності такі знімки не мають. Зате професійні фотографи розміщують тут дійсно якісні роботи. Особливо вигідно виглядають постановочні фотосесії. Автор виставляє свої роботи і вказує, для жителів якого регіону вони призначені. Так фотограф знаходить своїх нових клієнтів, а бажаючі замовити якісні знімки можуть оцінити його професіоналізм, дізнатися розцінки та прочитати відгуки. Ще тут продають свої фотороботи або отримують замовлення на ілюстрацію статей або реклами. При цьому покупці рекламних знімків живуть в різних точках планети. Це шанс для фотографа стати всесвітньо популярним і затребуваним.
  Засновники "Інстаграма", історія розвитку соціальної мережі, цікаві факти

  Чим поганий "Instagram"

  Будь-яке явище має свою армію прихильників та противників. "Instagram" подобається далеко не всім, хоча багато його недоброзичливці там навіть не зареєстровані. Це критика за принципом "сам не бачив, але категорично засуджую". Є і фанати цієї соцмережі, які незадоволені впливом "Інстаграма" на суспільство. Вони користуються усіма його позитивними сторонами і розсудливо судять про недоліки. Їх думку можна довіряти, коли вони кажуть, що додаток "допомагає" стати постійним пацієнтом психолога:
  Засновники "Інстаграма", історія розвитку соціальної мережі, цікаві факти
 • Фото не мають нічого спільного з реальним життям. Тут все занадто ідеально: їжа, зовнішність, відносини, спосіб життя. Життєві проблеми заретушовані або вирізані з знімків. Обманюючи інших, власники фотографій починають соромитися своєї реальності і брешуть самі собі.
 • Статті тут мають актуальні заголовки і марне зміст. Вони створюють у читача ілюзію, що він у курсі всіх справ на планеті, відволікаючи від проблем, які дійсно потрібно вирішувати. Наприклад, всіх схвилювало, що засновники "Інстаграма" пішли з компанії, а чи це так важливо, щоб витрачати час і сили на обговорення?
 • Показний спосіб життя інших привносить у свідомість помилкові цінності. Ідеальна фігура, відпочинок за кордоном, шикарна квартира, вишукана їжа з ресторану - стає must have для підписників зірки соцмережі. Ці "правильні" цілі в житті важко досягти. Розчарування робить людей нещасними.
 • Багато викладають свої фото і чекають схвалення від незнайомих підписників. Вони поступово починають підлаштовуватися під смаки інших - повторювати і розвивати те, за що їм ставлять лайки, і видаляти те, за що отримано негативні коментарі. В результаті отримується комплекс неповноцінності і залежність від чужої думки.
 • Життя поза "Інстаграма" нудне. Тільки включивши додаток, користувач відчуває себе "вдома". Знайомі обличчя, власна сторінка, використання функціоналу по максимуму, свіжі плітки про зірок - тут кипить життя. Так розвивається залежність від перебування в соцмережі.
 • Чого ще чекати від "Інстаграма"

  Без огляду на критику співробітники вірять, що творять на благо користувачів. Вони щодня вдосконалюють ресурс, хоча "Instagram" залишили засновники. В роботі вони орієнтуються на побажання користувачів, нові технології і комерційні цілі власників. Кожна наступна версія прагне до досконалості і робить попередню безнадійно застарілою. Скоро в "Інстаграмі" користувачі зможуть:
 • накладати текст на відео;
 • ще надійніше захистити аккаунт від злому;
 • дізнатися повну статистику відвідувань і перегляду сторінок;
 • автоматично видалити пост, якщо автор передумав і вирішив його занадто відвертим;
 • зберігати на мобільний фото і відео зі свого і чужого профілю;
 • видаляти негативні коментарі про себе.
 • Все це знову збільшить кількість акаунтів, кількість фотографій, відео і постів, допоможе прорекламувати більше товарів і зробить користувачів і власників проекту багатшими. Так, засновники "Інстаграма" пішли з компанії, але тепер їх дітище буде рости і розвиватися на чолі з менеджерами "Фейсбуку".

  Популярі новини
  Загрузка...