Програма Tunatic: як користуватися?

186 0 Новини високих технологій

Іноді трапляється так, що чуєте пісню, вона «западає в душу, але потім її ніяк не можете відшукати. У подібних ситуаціях вам може допомогти спеціальна програма, яка аналізує і розпізнає треки. У нашій статті піде мова про одній такій утиліті. Називається вона Tunatic. З її допомогою можна знайти пісню без особливої праці. Дана програма є однією з перших подібних утиліт.

Особливості Tunatic

Перед тим як розповідати про те, як користуватися програмою Tunatic, потрібно розглянути особливості даної утиліти. Зазначимо, що вона може працювати як на операційній системі Windows на Mac OS. Розмір утиліти невеликий, поширюється безкоштовно. Можна працювати з програмним продуктом як через лінійний вхід, так і через мікрофон. Джерело звуку у налаштуваннях утиліти визначається. Якщо ви плануєте користуватися програмою без мікрофона, то в настройках вкажіть Stereo Mix. Тоді утиліта буде коректно розпізнавати музику, яка буде грати на комп'ютері.


Програма Tunatic: як користуватися?

Принцип роботи

Так як користуватися Tunatic і який її принцип роботи? Все досить просто. Потрібно запустити утиліту і дати їй «послухати» пісню. Важливо, щоб запис треку була хорошої якості. Інакше утиліта не зможе визначити пісню і зробити «зліпок». На процес створення останнього йде 15 секунд. Після цього програма у своїй базі шукає збіг і видає результат. Є можливість поповнювати базу новими треками за допомогою програми Tunalyzer. У цій утиліті зберігається велика кількість копій існуючих треків.

Інтерфейс програми

Тим, кому хочеться зрозуміти, як користуватися Tunatic, корисно буде дізнатися про інтерфейс утиліти. Виконаний він у стилі мінімалізму. Інтерфейс являє собою продовгувате вікно з простим оформленням. На задньому плані є графічний еквалайзер, який працює при обробці треку. Також в інтерфейсі є рядок, що видає інформацію. Є й невелика контекстне меню з парою пунктів.


Програма Tunatic: як користуватися?

Як користуватися?

Тепер перейдемо до найголовнішого питання: «Як користуватися Tunatic?» Спочатку увімкніть програму. Зайдіть в настройки, виберіть пристрій зовнішнього мовлення. Там же підбирається підходяща чутливість і гучність мікрофона. Все, програма готова до роботи. Можна зараз включати пісню для впізнання. Досить буде декількох секунд, щоб програма визначила трек, а також ще кілька потрібно для одержання результату. Далі утиліта запропонує пошук пісні в пошуковику Google або ж у своїй базі. Іноді варто спробувати вдруге впізнати трек, адже завжди бувають помилки і неточності в роботі.

Без мікрофона

Як користуватися Tunatic без мікрофона? Таким чином використовувати продукт навіть простіше. Так як це зробити? Потрібно зайти в «Панель управління». Далі перейти на вкладку «Звуки та аудіопристрої». Після виберіть «Аудіо», а потім – «Запис звуку». Далі потрібно вибрати пункт «Гучність», а в ньому встановити цю саму гучність. Потім натисніть на «Рівень запису», там виберіть пункт Stereo Mix і поставте там галочку. Все, підготовчий етап закінчений.
Програма Tunatic: як користуватися?
В процесі роботи потрібно кожну пісню починати сканувати спочатку. Бажано, щоб на записи не було сторонніх шумів або ж потрібно вибрати більш чистий фрагмент. Далі увімкніть програму, увімкніть трек. Звук регулюйте повзунком Stereo Mix. От і все, а далі програма запропонує пошук в пошуковику Гугл по почутого тексту.

Популярі новини
Загрузка...