Топ ігор про Середньовіччя: огляд кращих

297 0 Новини високих технологій

Топ ігор про Середньовіччя скласти досить непросто. Епоха популярна в ігровій індустрії, але більше з точки зору адаптацій. На її основі створюються альтернативні всесвіти, рідше трапляються проекти з відповідністю реалізму. У даній статті представлена користувачам десятка різноманітних цифрових творів, які стосуються цього історичного часу. Кожен з них має короткий опис з головними особливостями.

Тактика та рольові елементи

У топ ігор про Середньовіччі від 1 особи обов'язково слід включити Mount & Blade: Warband. Турецькі розробники представили в 2010 році небачені експеримент по створенню пісочниці з унікальною концепцією. Гравець збирає власний загін з різноманітних воїнів. За їх управління відповідає ІІ, в бою він керує тільки власним персонажем. Його можна прокачувати, древо навичок широке і стосується володіння кожним типом зброї окремо. На глобальній карті можна брати завдання, займатися грабежами, влаштовувати облоги і йти на штурм замків. Сюжет розповідає про політичних чварах вигаданої імперії Кальрадия, яка нагадує середньовічну Європу.


Топ ігор про Середньовіччя: огляд кращих

Зіткнення народів

Якщо в топі ігор про Середньовіччя шукати проект з самої барвистою бойовою системою, то явним переможцем можна вважати For Honor. Проект розрахований на багатокористувацькі битви, але в ньому присутній сюжетний режим. Історія розповідає про події природному колапс, який зробив ротацію материків. Таким чином, на одній території зіткнулися фракції вікінгів, лицарів і самураїв. Кожна сторона має шість унікальних персонажів зі своїм стилем бою. Головною особливістю є бойова система, в якій є три сектори напрямку удару. Захищатися можна одночасно тільки з одним з них, також присутній відбивання, пробиття блоку, спеціальні неблокируемые удари і ще безліч елементів. Кожна дуель перетворюється в справжнє протистояння умів. Тут же варто згадати велику різноманітність режимів, є захоплення прапора, територій, поєдинки тощо.


Топ ігор про Середньовіччя: огляд кращих

Управління цілою державою

Стратегії в топі ігор про Середньовіччя займають свою заслужену нішу. В цьому напрямку явним лідером є Medieval II Total War завдяки різноманітності геймплея. Користувач обирає для себе держава, реально існувала у Західній Європі 11 століття. Спочатку доступно 6 країн, після завоювання в ході кампанії інших народів останні стають доступні в новій грі. Глобальна карта представлена розподілом на населені пункти – міста і фортеці. Вони дають дохід, їх необхідно розвивати шляхом спорудження нових будівель. Кожна споруда має свої характеристики і щось дає користувачеві. Тут же наймаються юніти і формуються армії, кожен полководець має власну охорону і є конкретною особистістю зі своїми характеристиками. В межах ходу, відповідного одному році, відбувається управління державою. Бої проходять у режимі реального часу, кожним загоном можна управляти окремо, вибудовуючи власну тактику бою.
Топ ігор про Середньовіччя: огляд кращих

Реалізм на чолі кута

Першої рольової грою в чистому вигляді, входить в топ ігор про Середньовіччя, є Kingdom Come: Deliverance. Проект пройшов довгий шлях розробки, кілька разів перероблявся, щоб постати перед публікою в 2018 році. Історія закидає гравців в Богемію 1403 року, між Сигізмундом братом короля Вацлава і самим правителем почався військовий конфлікт. Головний герой Індржих був звичайним сином коваля, але волею випадку став жертвою війни і втратив батьків. Тепер він жадає помсти і починає свій шлях. Ігровий процес зроблений за лекалами реалізму з розвиненою рольовою системою. Навички прокачуються по ходу занять, довгі діалоги підвищують красномовство, дуелі - фехтування, подорожі на коні - верхову їзду. Розробники реалізували реалістичну бойову систему, в цьому брали участь історичні експерти. Тут присутній вільний світ, система збережень через алкоголь, заборона на злодійство і багато інших унікальних фішок. Гра більш ніж гідна повного проходження.
Топ ігор про Середньовіччя: огляд кращих

Багатокористувацькі баталії

Топ ігор про Середньовіччя на ПК включає проекти самих різноманітних жанрів, знайшлося місце і для сесійного бойовика Chivalry: Medieval Warfare. Номінальний сюжет закидає гравців в вигадану країну Агатию, лицарі якої тільки повернулися з хрестового походу. Вони виявили, що Говін Мейсон створив власний Орден і захопив владу насильницьким шляхом. Між двома протиборчими сторонами починається протистояння, гравців розподіляють між ними. Всього присутній 4 персонажа, вони відрізняються типом обладунків та озброєнням. Бойова система складена легким, важким ударом, блоком і контрвипадом. Також кожен герой має додаткове зброю, яка може вирішити результат сутички. Головною фішкою є велика кількість режимів, деякі є сюжетними. Кожна із сторін при цьому отримує накази, які можуть змінюватися в залежності від ситуації. Таке розмаїття не дозволить занудьгувати гравцям.

Нескінченне розвиток

Наявність проекту Life is Феодальний в топі кращих ігор про Середньовіччя підтверджує той факт, що сеттінг використовується різними жанрами. Даний твір є ММОРПГ з елементами пісочниці. Користувачі починають свій шлях на голому ділянці і повинні облаштувати своє житло, знайти екіпіровку і відстоювати своє право на землю. Розробники реалізували реалістичну систему збору ресурсів, крафта предметів. Кожне заняття вимагає певної кількості часу, а видобуток матеріалів інструментів. Зовнішній вигляд будівель обмежено тільки фантазією користувача, тут можна збудувати справжню фортецю середньовічного лорда, якщо докласти трохи завзятості. Бойова система не передбачає фіксацію на цілі, що дозволяє боротися з кількома ворогами одночасно. Сервера вміщують 64 людини, одночасно розвиваються на одній карті. Стільки ж гравців може одночасно брати участь у бойовій сутичці. Такі битви вимагають тривалої підготовки і наявності відповідної екіпіровки.
Топ ігор про Середньовіччя: огляд кращих

Протистояння двох орденів

У топ-5 ігор про Середньовіччя просто зобов'язана входити перша частина серії Assassins Creed. Саме вона стосується даного періоду, хоч історія більше йде в фантастику. Головний герой Альтаїр є шанованою, але гордим членом Ордена вбивць. При виконанні однієї з місій він допускає помилку. Голова організації Аль-Муалим дає йому можливість виправитися, якщо він уб'є головних членів Ордену Тамплієрів. Історія не претендує на реалізм, хоча в ній зустрічаються різні реально існуючі особистості, наприклад, король Річард Левове Серце. Важливою рисою є відкритий світ Сходу, що включає міста Єрусалим, Акру, Масіаф. У них дотримана архітектура даної епохи, всюди йдуть розмови про хрестових походах, глашатаї прославляють різних полководців. Все це сприяє зануренню в атмосферу. Ще однією причиною включити Assassins Creed у топ ігор про Середньовіччя на PC є унікальна система паркуру з можливістю вертикального руху.

Топ ігор про Середньовіччя: огляд кращих

Crusader Kings 2

Середні століття є часом таємних інтриг, постійних конфліктів і занепаду моральних цінностей. В такі часи держави падали одне за іншим. Гра Crusader Kings 2 пропонує спробувати не лише очолити і зберегти країну, яка існувала на карті Європи в момент Середньовіччя, але і привести її до лідерства. Це глобальна стратегія, де геймплей представлений тільки стратегічної картою. Гравцеві пропонується розгалужена система політики, дипломатії та економіки. Бої тут відбуваються в автоматичному режимі, хоч наявність потужної армії є обов'язковою умовою для будь-якого монарха. Тут правителям доведеться вибудовувати схему дій на десяток ходів вперед, адже агресивні дії швидко караються. Наприклад, поглинання сусідніх держав призведе до формування потужного союзу для знищення армій гравця. Замість цього дипломатичними шляхами можна сварити або мирити держави, частково захоплюючи території, створювати економічного тиск і багато іншого. Інструментарію буде достатньо кожному стратегу.

Симулятор управління поселенням

Якщо розглядати топ ігор про Середньовіччі для слабких ПК, то на лідерські позиції можна сміливо ставити перші частини серії Stronghold. Цей проект пропонує користувачам створити власний середньовічний селище і всіляко його розвивати. Почати доведеться з кількома горстками селян і головної ратуші. Поступово на території почнуть з'являтися інші споруди, перші оборонні спорудження і загони солдатів. Номінально сюжет відсутній, присутні лише місії з додатковими нагородами. Головною фішкою серії було визнано активне населення, рівень його достатку завжди потрібно підтримувати посередині. При максимальній радості ніхто не захоче працювати, низька мораль буде означати нестачу сил. Це змушує грамотно планувати інфраструктуру і стежити за параметрами будівель.
Топ ігор про Середньовіччя: огляд кращих

Пригоди короля

Дана епоха найбільше приваблює розробників стратегій, адже тоді військові дії були більш цікавими з тактичної точки зору. Саме тому в топі ігор про Середньовіччя найбільшу кількість проектів даного жанру. Замикає рейтинг черговий представник категорії Lionheart Kings Crusade. Гра демонструє час третього хрестового походу і розповідає історію військових дій Річарда Левове Серце. В історії йому не вдалося завоювати Єрусалим, але тут користувачі можуть все змінити. Велика карта передбачає покрокове розвиток з виконання завдань від хрестоносців до передових європейських держав. Часто вони суперечать один одному, а тому доведеться вибирати собі союзників. Фішкою гри є бої в режимі реального часу з управлінням власними загонами.

Популярі новини
Загрузка...