Як на Windows 10 поміняти формат файлу або тільки його розширення?

215 0 Новини високих технологій

Досить часто користувачам доводиться змінювати формати файлів, щоб їх можна було відкрити для перегляду або редагування якоюсь специфічною програмою. Для цього є досить багато конвертерів та додаткових методів. Але часто доводиться змінювати саме розширення. Про те, як змінити формат файлу Windows 10 далі і поговоримо. Природно, будуть розглянуті не тільки питання зміни розширень. Окремо зупинимося на деяких найбільш поширених ситуаціях зміни подібних між собою форматів, вибравши серед них найбільш прості і доступні кожному пересічному користувачеві рішення.

Як змінити розширення файлів в «Віндовс»: Windows 10 і особливості системи

Отже, почнемо з самого простого і поки зупинимося виключно на засобах системи, акцентуючи увагу на зміну розширення, а не формату. Як змінити розширення файлу у Windows 10 використовуючи для цього самий звичайний «Провідник»? Робиться це зовсім елементарно. Забігаючи вперед, відразу варто відзначити, що всі невідомі системі формати і без всяких маніпуляцій будуть відображатися з присвоєними їм розширеннями, а ось ті об'єкти, які система «знає», за замовчуванням будуть показані без розширень.


Як на Windows 10 поміняти формат файлу або тільки його розширення?
Щоб відобразити їх, спочатку необхідно зайти в меню параметри виду, а потім зняти прапорець рядка приховування розширення для зареєстрованих типів файлів.
Як на Windows 10 поміняти формат файлу або тільки його розширення?
Точно так само просто можна скористатися спеціальною панеллю вгорі, на якій є відповідний пункт активації відображення розширень.
Як на Windows 10 поміняти формат файлу або тільки його розширення?
Тепер для швидкого перейменування необхідно просто натиснути клавішу F2 або використовувати пункт перейменування об'єкта у контекстному меню ПКМ. Але таким способом доведеться перейменовувати файли виключно за одним.

Пакетне перейменування

Тепер давайте подивимося, як на Windows 10 поміняти формат файлу, якщо виконання такої процедури необхідно не для одного об'єкта, а для кількох. Для цього найпростіше скористатися командним рядком з виконанням команди «ren» (скорочення від англійського «rename»). Припустимо, у вибраній папці нам необхідно змінити розширення файлів формату JPG на формат PNG.


Як на Windows 10 поміняти формат файлу або тільки його розширення?
Перебуваючи в каталозі, через ПКМ на порожньому просторі з утриманням клавіші Shift викличте консоль і пропишіть в ній необхідну команду, як показано на зображенні вище. В ній перше розширення відповідає наявному, а друге буде застосовано для заміни. Однак майте на увазі, що при зміні розширення структура файлів може надати такий, що після виконання операцій файли обраному редакторі просто не відкриються.

Як змінити розширення файлу у Windows 10 з допомогою сторонніх програм?

Як бачимо, варіантів для зміни розширення засобами системи не так вже й багато. Тепер давайте подивимося, як на Windows 10 поміняти формат файлу, застосовуючи для цього сторонні додатки. Само собою зрозуміло, можна скористатися іншими файловими менеджерам. Одним з класичних додатків можна назвати FAR Manager, який дуже сильно нагадує відомий Norton Commander, раніше використовувався в DOS-системах. Тут все досить просто.
Як на Windows 10 поміняти формат файлу або тільки його розширення?
Виберіть потрібний файл (або групу файлів), а потім використовуйте функцію перейменування, застосувавши поєднання клавіш Shift + F6.

Зміна формату офісних документів

Тепер коротко про те, як на Windows 10 поміняти формат файлу, що відноситься до офісному документом. У самих редакторах потрібно всього лише відкрити вихідний документ, а потім при збереженні вибрати будь-який з доступних форматів. Найцікавіше полягає в тому, що практично всі останні модифікації офісного пакету від Microsoft підтримують перегляд і редагування навіть PDF-документів, тому провести перехресне зміна форматів між різними документами можна і за допомогою таких інструментів.

Перетворення файлів мультимедіа

В Windows для редагування мультимедіа коштів не так багато, як хотілося б. Тим не менш змінити формат графічного файлу можна зовсім просто навіть в редакторах типу Paint. Знову ж таки, пакетне перетворення виконати не вийде, а файли доведеться відкривати по одному. Якщо говорити про звукові файли або відеоролики, краще всього встановити відповідний редактор, відкрити вихідний файл у ньому, а потім «пересохранить» у новому форматі. При цьому можна навіть поміняти деякі важливі характеристики вихідного об'єкта, встановивши власні параметри. Наприклад, можете скористатися «рідний» видеостудией, яка в десятій версії Windows, загалом-то, виглядає дуже навіть непогано.

Додаткові утиліти та сервіси для швидкого зміни форматів

Нарешті, виконати перетворення між несумісними або частково схожими формати можна за допомогою спеціальних програм конвертації, яких зараз в тому ж інтернеті можна знайти скільки завгодно. Крім того, якщо вам лінь займатися такими процедурами самостійно, завжди можна скористатися і спеціальними онлайн-сервісами, на яких досить завантажити вихідний об'єкт або групу файлів, вибрати кінцевий формат і дочекатися завершення процесу конвертації. Але багато такі ресурси можуть мати обмеження по кількості і розміру завантажуваних для обробки файлів, тому і це слід враховувати.

Популярі новини
Загрузка...