Нескінченна завантаження Windows 10: причини, способи вирішення проблеми

241 0 Новини високих технологій

Windows 10 незважаючи на всі запевнення розробників щодо універсальності системи, так само як і її попередниці, не застрахована від появи критичних збоїв. Одним з найбільш неприємних вважається поява нескінченної завантаження Windows 10 з видачею якихось повідомлень, виникненням синіх екранів або без цього. У чому причина такої поведінки системи і як вирішити проблему, далі і спробуємо розібратися.

Чому з'являється нескінченна завантаження Windows 10?

На жаль, точно сказати, чому операційна система впадає в циклічну перезавантаження, відразу неможливо.
Нескінченна завантаження Windows 10: причини, способи вирішення проблеми
Звичайно, в разі появи повідомлень про збої або вказівці збійних компонентів в описі, що додається до синього екрану, частково можна здогадатися, що послужило причиною постійного рестарту. Проте найпоширенішими причинами того, що нескінченна завантаження Windows 10 стартує знову і знову, прийнято вважати проблеми з обладнанням (апаратні збої), пошкодження системних компонентів завантажувача, проблеми з установкою останніх оновлень і т. д. Не виключається, що на таку поведінку системи могли вплинути і проблеми з самим «Центром оновлень». Також іноді циклічний рестарт може бути спровокований некоректно інстальованими програмами користувача (частіше всього у вигляді піратських копій або неофіційних збірок) і навіть вірусним впливом.


Що робити при апаратних збоях?

Для початку розглянемо саме апаратні збої, пов'язані з некоректним функціонуванням встановленого обладнання, внаслідок чого спочатку з'являється синій екран, в якому зазвичай присутній опис збійного драйвера, після чого стартує нескінченна завантаження комп'ютера з Windows 10. У цій ситуації основними винуватцями вважаються жорсткий диск, оперативна пам'ять і відеокарта. Для усунення неполадок насамперед перевірте щільність підключення всіх шлейфів вінчестера, а також правильність встановлення графічного адаптера або планок пам'яті на материнській платі. Якщо візуальний огляд нічого не дасть, спробуйте вилучати планки ОЗУ по черзі, кожен раз вмикаючи комп'ютер заново. Якщо в один момент завантаження пройде нормально, збійних планку доведеться замінити. Якщо під рукою є завантажувальні носії з програмами на кшталт TestDisk для перевірки жорсткого диска, Memtest86+ для тестування оперативної пам'яті або подібні утиліти, виконайте повну перевірку зазначених компонентів з їх допомогою. Це дозволить точно виявити причину збою.


Як виправити нескінченну завантаження Windows 10 при включенні комп'ютера найпростішим методом?

Але як показує практика, найбільшу кількість таких ситуацій буває спровоковано пошкодженням важливих системних компонентів. У випадку нескінченної завантаження Windows 10 виконайте примусове вимикання комп'ютера або ноутбука з подальшим включенням для активації старту автоматизованого засобу відновлення. Цілком можливо, що виключення і включення доведеться виконати кілька разів. Коли запуститься відкат, система (якщо тільки в ньому не будуть виявлені критичні пошкодження) відновиться. Однак досить часто розраховувати на такі дії не доводиться, оскільки при спробі відновлення все одно видається повідомлення про те, що комп'ютер був завантажений неправильно.
Нескінченна завантаження Windows 10: причини, способи вирішення проблеми
В цій ситуації не слід відразу ж натискати кнопку рестарту. Якщо поруч є активна кнопка додаткових параметрів, скористайтеся нею, після чого спробуйте завантажити останню вдалу конфігурацію або увійти в безпечний режим. Після цього можна буде усунути деякі проблеми.

Що робити, якщо середовище відновлення не завантажується?

Якщо старт в режимі Safe Mode виконати вдалося, зайдіть у налаштування конфігурації (msconfig) і встановіть або діагностичний запуск, використовуючи для цього загальну вкладку, або на вкладці завантаження виставте параметри безпечного режиму, задіявши або мінімальну конфігурацію, або відновлення Active Directory.
Нескінченна завантаження Windows 10: причини, способи вирішення проблеми
Запустити середовище відновлення можна з командного рядка, прописавши команду «reagent.exe /enable», але при включеному шифруванні системного розділу, вона може не спрацювати, тому попередньо потрібно буде деактивувати Bitlocker, використовуючи для цього відповідний розділ в «Панелі управління».

Усунення проблем для старту системи

При використанні синього кона з вибором додаткових параметрів, про які говорилося вище, позбутися від переходу системи в циклічний рестарт можна спробувати з застосуванням пункту відновлення при завантаженні, який доступний в списку після вибору діагностики.
Нескінченна завантаження Windows 10: причини, способи вирішення проблеми
Цілком можливо, що проблеми будуть виявлені і справлены автоматично.

Відновлення завантажувача і управління апдейтами

У разі пошкодження завантажувача, що спостерігається найчастіше, нічого з описаного результату не дасть. Тому настійно рекомендується завантажитися з usb-носія з дистрибутивом або за допомогою LiveCD, викликати командний рядок, а потім скористатися інструментом Bootrec.exe, дописавши через пробіл спочатку атрибут «/FixMbr», а потім «/FixBoot» (без лапок).
Нескінченна завантаження Windows 10: причини, способи вирішення проблеми
Якщо при рестарті проблема вирішена не буде, доведеться повністю перезаписати завантажувач, додавши до основної команди через пробіл атрибут «/RebuildBCD», після чого знову перезавантажити систему в звичайному або в безпечному режимі. Оскільки дуже часто спостерігається нескінченна завантаження після оновлення Windows 10 самим розумним рішенням стане їх видалення. Для цього, якщо це можливо, краще використовувати режим Safe Mode, перейти до розділу програм і компонентів в «Панелі керування», а потім з розділу встановлених апдейтів по черзі видалити останні інстальовані пакети. Примітка: видаляти не потрібно. Досить деінсталювати пакети по одному, перевіряючи працездатність системи після рестарту, а коли збійний апдейт буде знайдений, при повторному пошуку оновлень в ручному режимі його потрібно буде прибрати зі списку установки. Також для таких цілей можна скористатися утилітою від Microsoft під назвою Show or hide updates. Але ж буває і так, що система начебто працює, але апдейти не встановлюються. Нескінченна завантаження оновлень Windows 10 практично завжди пов'язана з неполадками самого «update». Для початку подивіться на тип запуску цієї служби у відповідному розділі (services.msc).

Нескінченна завантаження Windows 10: причини, способи вирішення проблеми
Активними повинні бути служба «Центру оновлень», оптимізації доставки, установника модулів Windows і Windows installer. Якщо якийсь компонент не активний, запустіть його у вікні редагування параметрів, а в типі старту виставте значення на автоматичний запуск. Також для усунення проблем можна скористатися командним рядком, запущеної від імені адміністратора, з перезапуском служби оновлень. Спочатку виконуються команди «net stop wuauserv» і «sc config wuauserv start= disabled», далі слід повне перезавантаження, а після цього виконується активація командами «net start wuauserv» і «sc config wuauserv start= auto». Якщо такий підхід не спрацює, спробуйте пошукати автоматичне рішення в «Центрі усунення неполадок», викликавши його з «Панелі управління».

Збої при старті встановлених програм

Іноді проблема може бути не в системі, а в встановленою програмою. Наприклад, дуже часто зустрічається нескінченна завантаження Windows 10 з NFS Underground 2. Іншими словами, збій провокує сама встановлена гра. По всій видимості, це трапляється тільки тому, що встановлена не офіційна, а піратська версія. Для усунення проблеми необхідно завантажити офіційний реліз або хоча б замінити виконуваний файл старту гри speed.exe на оригінальний. Також деякі фахівці рекомендують здійснювати запуск гри в режимі сумісності з версіями Windows нижче десятої (по можливості – навіть ХР, а якщо такий варіант недоступний, то з використанням попередньої модифікації системи).

Що може бути ще?

Нарешті, не полінуйтеся записати на знімний носій якоїсь завантажувальний антивірус зразок Kaspersky Recue Disk, завантажитися з неї і зробити поглиблене сканування комп'ютера, зазначивши в списку елементів, що підлягають перевірці, все що є. Можливо, проблеми з завантаженням системи були пов'язані саме з проникли на комп'ютер вірусами.

Популярі новини
Загрузка...