Графічні оболонки Ubuntu: визначення, види, характеристики

246 0 Новини високих технологій

Операційні системи сімейства "Лінукс" стають все більш популярними. Чимала заслуга в цьому належить компанії "Майкрософт". Вона зробила зі своєї "Віндовс 10" настільки неаппетитную ОС, що все більше користувачів замислюється про перехід на альтернативні операційні системи. І першою в цьому списку стоїть Ubuntu. Графічні оболонки до неї можна "прикрутити" різні. Можна навіть зробити цю ОС схожою на "Віндовс". Все залежить від того, яке оточення робочого столу використовується і яка тема встановлена. У світі "Лінукс" проблем з різноманітністю немає. Однак далеко не всі ДЕ підходять певним комп'ютерам. Якщо машина слабка або їсть якісь конкретні переваги щодо робочого столу, то потрібно вибрати оточення, яке підійде конкретно вам. Ось цим ми зараз і займемося.


Графічні оболонки Ubuntu: визначення, види, характеристики
Отже, розберемо найбільш популярні і якісні оточення робочого столу. Почнемо з найпопулярніших.
Графічні оболонки Ubuntu: визначення, види, характеристики

KDE Plasma

Це класичні ДЕ для Ubuntu. Графічні оболонки KDE засновані на бібліотеці QT, що кардинально відрізняє їх від інших, заснованих на інших (більш простих) бібліотеках. Основна відмінність КДЕ - розташування панелі завдань. За замовчуванням вона внизу. Меню "Пуск" теж майже классчиеское. Саме тому КДЕ вибирають ті, хто нещодавно мігрував з "Віндовс". Їм так простіше працювати. Тим не менш КДЕ - дуже гарне оточення робочого столу. Працювати з ним дійсно приємно. В той же час це дуже гнучка графічна оболонка. Налаштувати тут можна все. У прямому сенсі. Така кастомізація дозволяє зробити повністю індивідуальне робоче місце. І такого точно не буде ні у кого.


Встановлення KDE в Ubuntu

Встановити графічну оболонку в Ubuntu дуже просто. У випадку з КДЕ і зовсім елементарно. Досить набрати в терміналі відповідні команди. Отже, для установки слід ввести в консолі "sudo apt install kubuntu-desktop" і натиснути на Enter. Потім перезавантажуємо машину. Запуск графічної оболонки в Ubuntu здійснюється при старті операційної системи. Завантажувач сам запропонує вибрати потрібне робоче оточення.
Графічні оболонки Ubuntu: визначення, види, характеристики

Gnome

Класична оболонка, яка використовувалася в "Убунту" аж до 14 версії. Потім їй на зміну прийшла "Юніті". Однак "лиинуксоиды" злюбили нове ДЕ і вирішили залишитися на "Гном". Але це тільки до тих пір, поки не вийшла третя версія. Після цього багато втекли з "Гнома", оскільки оболонка стала надто наворочена і не настільки швидка. Тим не менш "Гном" - вельми популярне ДЕ для Ubuntu Server. Графічна оболонка дозволяє дуже швидко дістатися до налаштувань системи. І це подобається системним адміністраторам. А ще "Гном" активно використовується тими, хто хоче отримати операційну систему, максимально відрізняється від ненависної "Віндовс". І в цьому плані краще "Гнома" немає нічого. Просто ідеальна оболонка для тих, хто хоче виділитися. А ще вона не надто навантажує комп'ютер.

Встановлення в Ubuntu Gnome

В Ubuntu 1804 графічна оболонка Gnome встановлена за замовчуванням (замість горезвісного "Юніті"). Але якщо потрібно інсталювати робоче оточення Gnome в іншому дистрибутиві, заснованому на "Убунту", то варто звернутися до терміналу. В консолі потрібно ввести команду "sudo apt install ubuntu-gnome-desktop" і натиснути на кнопку Enter. Після цього набираємо "sudo reboot" і перезавантажуємо машину. Як запустити графічну оболонку в Ubuntu7? Просто вибрати потрібну при старті комп'ютера. Система автоматично налаштує її першого використання.
Графічні оболонки Ubuntu: визначення, види, характеристики

Cinnamon

Вельми популярне ДЕ в Ubuntu. Графічні оболонки Cinnamon розробляються творцями дистрибутива Linux Mint, заснованого на пакетній базі "Убунту". І в "Минте" "Кориця" - стандартне робоче оточення. Перевага у цій оболонки багато. По-перше, вона до болю нагадує робочий стіл "Віндовс". По-друге, у неї дуже великі можливості по частині налаштування. По-третє, графічна оболонка відмінно поводиться на нетбуках і інших "кастрованих" комп'ютерах. А ще дана оболонка до болю нагадує старий добрий "Гном" (ще до ребрендингу). Тому його так люблять справжні "користувачів linux". До того ж освоювати Cinnamon дуже просто. Не потрібно володіти якимись специфічними навичками і знаннями.

Установка Cinnamon в Ubuntu

Установка графічної оболонки в Ubuntu не так проста. Для початку потрібно додати відповідний репозиторій, так як в "Минте" для цієї справи використовуються свої. А в "Убунту" потрібного репозиторію немає. Тому додаємо його за допомогою команди sudo add-apt-repository ppa:embrosyn/cinnamon". Під час процесу додавання доведеться кілька разів натиснути Enter. Потім потрібно оновити список пакетів командою "sudo apt update". Не забуваємо натиснути Enter. І, нарешті, встановлюємо оточення за допомогою команди sudo apt install cinnamon blueberry". Після цього вводимо "sudo reboot" і перезавантажуємо комп'ютер. Ось так встановлюється "Кориця"в Ubuntu. Запуск графічної оболонки з консолі можливий і без перезавантаження,але в цьому випадку можуть бути різні збої. Тому краще перезавантажити машину і вибрати потрібне ДЕ при запуску ОС.
Графічні оболонки Ubuntu: визначення, види, характеристики

XFCE

Черговий форк горезвісного "Гнома" - XFCE (в народі - "Щур"). Відрізняється легковажністю і пристойним зовнішнім виглядом. Також у оточення дуже гнучкі налаштування кастомізації. Але головне - оболонка практично не навантажує центральний процесор і "їсть" до смішного мало оперативної пам'яті. Майже ідеальна графічна оболонка для старих комп'ютерів. Також дане ДЕ майже ідеально підходить для Ubuntu Server. Графічна оболонка, установка якої виконується лише однією командою, дає можливість організувати швидкий доступ до потрібних налаштувань. І цей факт несказанно радує системних адміністраторів. А взагалі, "щур" чудово підійде і звичайному користувачеві. Гнучкий і просунутий інтерфейс сподобається багатьом. А ще є величезна кількість різноманітних тем для XFCE. Так що ніхто програші не залишиться.

Установка XFCE в Ubuntu

В Ubuntu графічні оболонки встановлюються виключно за допомогою терміналу. І XFCE не виняток. Однак для її встановлення не потрібне додавання репозиторію, так як він вже мається на базі "Убунту". Тому є можливість встановити графічну оболонку за допомогою однієї команди. Відкриваємо консоль і вводимо "sudo apt-get install xubuntu-desktop". Не забуваємо натиснути Enter. Після перезавантаження машини вибираємо потрібну оболонку в менеджері і насолоджуємося швидкої і безглючною роботою користувальницького інтерфейсу. Багато вважають "щурика" куди краще, ніж "Юніті" і 'Гном" разом узяті. І в цьому вони праві.

Графічні оболонки Ubuntu: визначення, види, характеристики

Mate

Ще один форк Gnome 2", який майже повністю зберіг його дизайн для консервативних користувачів Ubuntu. Графічні оболонки такого плану мало схожі на інтерфейс "Віндовс", тому новачкам вони не рекомендуються. Але зате Мате відрізняється низьким споживанням системних ресурсів. Для повноцінної роботи цього оточення досить 128 мегабайт оперативної пам'яті. При цьому зовнішній вигляд оболонки нітрохи не постраждав. Виглядає інтерфейс користувача просто чудово. Але багато хто вважає його не дуже зручним. Тим не менш армія шанувальників "Мате" досить обширна. Оболонка приваблює своєю простотою. Як при використанні, так і при установці. Так що є сенс спробувати це ДЕ. Раптом сподобається?

Установка Мате Ubuntu

Отже, як встановити графічну оболонку "Мате" в Ubuntu? Дуже просто. За допомогою всього однієї команди і терміналу. Жодних репозиторіїв додавати не потрібно. Все є в пакетної базі "Убунту". В консолі потрібно ввести "sudo apt-get install ubuntu-mate-desktop" і натиснути на Enter. Почнеться процес інсталяції. Як запустити графічну оболонку Ubuntu? Просто перезавантажуємо машину і при завантаженні ОС в DM-менеджері вибираємо потрібне оточення. Ось і всі справи. Кастомізація цього графічного оточення також можлива. Але з цим доведеться повозитися, так як процес досить складний.
Графічні оболонки Ubuntu: визначення, види, характеристики

Pantheon

Отже, "олдскульные" графічні оболонки закінчилися. Прийшла пора новачків. І першим у цьому списку значиться Pantheon. Графічна оболонка, яка використовується за замовчуванням в дистрибутиві Elementary OS. Пантеон увібрав у себе все краще від класичного Гнома і його оновленої версії. Пантеон має в комплекті док-панель "Планк" для більш зручної організації робочого простору. Є також бічна панель, як у "Віндовс 8". Тільки більш функціональна. З кастомізацією у графічному оточенні не все так добре. Але зате є гнучкі налаштування інтерфейсу і висока швидкість роботи. Але головне, дане ДЕ відмінно поводиться в Ubuntu. Графічні оболонки такого плану часто встановлюють виключно в порядку експерименту. Але потім чомусь залишаються саме на них. Так чому б не спробувати?

Установка Pantheon в Ubuntu

Тут "простих чисел" не буде. Доведеться додавати репозиторії і робити все за правилами. Так як ця оболонка відноситься до зовсім іншої ОС, пакетів у списку "Убунту" немає і бути не може. Тому перша команда буде такий: "sudo add-apt-repository ppa:elementary-os/daily". Після натискання Enter ця команда додасть потрібний репозиторій в пакетну базу "Убунту". Далі слід оновити список командою "sudo apt-get update". І тільки після цього можна приступати до установки. Вводимо "sudo apt install elementary-desktop" і тиснемо Enter. Потім перезавантажуємо машину і вибираємо потрібну графічну оболонку вже знайомим нам способом. Багато на ній і залишаються, видаливши штатну оболонку "Убунту" (яка називається "Юніті").
Графічні оболонки Ubuntu: визначення, види, характеристики

Gnome Flashback

Графічна оболонка "Убунту", яка з'явилася відразу після того, як нативний "Гном" звернув з шляху істинного. В цьому ДЕ розробники спробували поєднати класичний інтерфейс "Гнома" з новими можливостями. Вийшло досить непогано. Але головне, що робоче оточення дійсно споживає мало ресурсів. Для його повноцінної роботи достатньо 256 мегабайт оперативної пам'яті. А центральний процесор дане ДЕ взагалі практично не навантажує. І це підвищує загальну швидкість роботи Ubuntu. Графічні оболонки такого типу досить популярні серед користувачів. Вони вважають їх найкращими. І мабуть, не дарма. Спробуємо встановити дане графічне оточення. Багато часу це не займе, так як репозиторіїв додавати не потрібно.

Установка Gnome Flashback в Ubuntu

Отже, приступимо до встановлення. Для цього нам знадобиться термінал "Лінукс" і відповідна команда. Тут головне - нічого не наплутати в команді, бо наслідки можуть бути непередбачуваними. Вводимо в консолі "sudo apt install gnome-session-flashback" і натискаємо на клавішу Enter. Почнеться процес завантаження необхідних файлів і бібліотек і їх подальша установка. Треба трохи почекати. Як тільки процес буде завершено, потрібно буде ввести в терміналі команду "sudo reboot", яка почне перезавантаження комп'ютера. Потім слід дочекатися завантаження DM-менеджера і в ньому вже вибрати відповідне графічне середовище для роботи. Якщо такий "Гном" доведеться вам до душі, то можна буде легко видалити стандартне оточення Убунту і використовувати старий добрий "Гном".

Висновок

Отже, можливостей для налаштування робочого столу дуже багато в Ubuntu. Графічні оболонки бувають різні. Вони можуть відрізнятися як самою конструкцією, так і використовуваними бібліотеками. Але одне ясно точно: в "линуксоподобных" ОС набагато більше можливостей з налаштування зовнішнього вигляду. Та й проблем з установкою використанням того чи іншого оточення, як правило, не виникає.

Популярі новини
Загрузка...