Псевдокласи CSS :focus, :hover :active

402 0 Новини високих технологій

Якщо ви працювали з CSS, то знаєте, що стилі застосовуються до селекторам, які, в свою чергу, є HTML-елементів. Але не завжди. Існує фантомна категорія класів, яка виникає тільки в певних станах об'єкта. Наприклад, натиснута кнопка або вибране поле вводу. Для таких особливих випадків існують псевдокласи CSS :focus, :hover, :active.

Псевдокласи CSS :focus, :hover :active

Динамічні псевдокласи

CSS визначає три динамічних псевдокласу, :focus, :hover, :active. Вони змінюють зовнішній вигляд об'єкта при певних діях користувача. Це означає, що для їх появи потрібно обов'язкова умова:

.button:hover{
border: 1px solid #333;
}
.button:active{
opacity: .5;
}

У цьому прикладі, поки користувач не наведе курсор мишки на елемент з класом button, записані в :hover стилі ніяк не проявляться.

<script async="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
<!-- fb_336x280_mid -->

<script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle ||[]).push({});

Традиційно псевдокласи використовують для обробки посилань і кнопок. Але діапазон можливостей набагато ширше. У CSS :focus посилається на об'єкт веб-сторінки, якому належить фокус вводу. Найчастіше це поля форми реєстрації і пошуку.

  input[type="text"], input[type="email"]{
width: 300px;
font-family: 'Gochi Hand', cursive;
text-align: center;
border: 0;
outline: none;
}
input[type="text"]:focus, input[type="email"]:focus{
border: 0;
}


:hover відповідає за елементи, над якими розміщений вказівник мишки або іншого пристрою. В момент коли користувач активує якийсь об'єкт на сторінці, наприклад, клацає по посиланню, з'являється псевдоклас :active
Псевдокласи CSS :focus, :hover :active

Можливості застосування псевдокласів

Стилі :active, :focus, :hover - це своєрідний спосіб спілкування з користувачем. Так ви підказуєте куди вводити дані, підкреслює посилання, виділяєте елементи, за якими можна натиснути. За допомогою вдалих ефектів ви мотивуєте відвідувача ввести адресу електронної пошти та підписатися на вашу розсилку. Завдяки красивим кнопок «Увійти!», «Читати далі!» у тих, хто випадково потрапив на сторінку, виникне бажання подорожувати по сайту далі. Але не застосовуйте псевдокласи дуже старанно. Якщо ви додасте :hover майже до всіх елементів, у відвідувачів вашого сайту може початися морська хвороба від маси збільшуються або миготливих об'єктів. Застосовуйте CSS псевдо-клас focus для зміни кольору рамки полів, не більше. Кращий спосіб грамотно призначити :hover — це зробити колір шрифту темніше при наведенні мишки. Але не чіпайте розмір - від цього можуть постраждати сусідні елементи.

Популярі новини
Загрузка...