Мережевий контролер для Windows 7: що це таке, для чого використовується і що робити, якщо пристрій не працює?

180 0 Новини високих технологій

Більшість користувачів, які працюють з інтернетом або з мережами, постійно стикається з поняттям мережевого контролера. Правда, початківці або не мають відповідного рівня підготовки юзери можуть і не знати про те, що це за пристрій і для чого воно призначене. Спробуємо з'ясувати, що представляє собою мережевий контролер для Windows 7 або будь-якої іншої комп'ютерної системи. Заодно розглянемо методику усунення деяких найбільш часто зустрічаються проблем, пов'язаних з тим, що такий пристрій на комп'ютері або ноутбуці за якихось причин не працює належним чином або не функціонує взагалі.

Що таке мережевий контролер для Windows 7 або будь-якої іншої системи і для чого він використовується?

Зазвичай під мережевим контролером увазі звичайні мережеві карти, які разом з встановленими для них драйверами, а іноді і з додатковим програмним забезпеченням відповідають за підключення комп'ютерних систем до локальних і віртуальних мереж, а також забезпечують вихід в інтернет. Таким чином, мережевий контролер для Windows 7 або будь-який інший ОС (необов'язково Windows) може бути представлений у вигляді двох основних типів.


Основні типи мережевих контролерів

По-перше, всі пристрої можна підрозділити на два основних типи – залізні і віртуальні. Перші, як уже зрозуміло, що представляють собою обладнання, яке встановлюється найчастіше безпосередньо на материнській платі. До другого типу відносяться спеціальні програмні компоненти, які теж є свого роду посередниками для доступу до локальних і віртуальних мереж або інтернету, але виконані виключно у вигляді спеціального програмного забезпечення (наприклад, віртуальні тунельні адаптери). Мережеві плати «залізного» типу можуть бути дротяними і бездротовими.
Мережевий контролер для Windows 7: що це таке, для чого використовується і що робити, якщо пристрій не працює?
На дротяних є спеціальні гнізда для підключення мережевих кабелів. До бездротових контролерів можна віднести всілякі модулі, що дозволяють здійснити мережевий доступ з комп'ютера або до комп'ютера без прямого з'єднання з іншими пристроями (наприклад, модулі Wi-Fi). І ті й інші можуть бути як вбудованого, так і зовнішнього типу. Перші, як уже говорилося, встановлюються прямо на материнській платі, а другі можуть підключатися додаткові інтерфейси зразок USB. Іноді можна зустріти і девайси суміщеного типу.


Установка драйвера мережного контролера для ноутбука або стаціонарного ПК

Зазвичай навіть під час першої інсталяції операційної системи на новий ПК або ноутбук встановлювати драйвери таких пристроїв самостійно не потрібно. Всі відомі ОС Windows останніх поколінь визначають мережеві карти і модулі самостійно, а потім встановлюють для них драйвери з власної бази даних. Ручна установка керуючого може знадобитися тільки в тому разі, якщо відповідний драйвер система не знайшла. Досить часто таке можна зустріти при використанні мережевих карт маловідомих виробників, для яких немає заявленої підтримки Microsoft.
Мережевий контролер для Windows 7: що це таке, для чого використовується і що робити, якщо пристрій не працює?
В цьому випадку встановити драйвер мережного контролера для Windows 7 або будь-якої іншої відомої операційної системи можна вручну, скориставшись носієм з драйверами, який в обов'язковому порядку поставляється при купівлі зібраного ПК (ноутбука), або самого пристрою окремо.

Що робити, якщо мережний контролер не працює?

Якщо ж диска з драйверами під рукою немає (наприклад, коли ви купуєте ПК ручної збірки з рук), можна скористатися завантаження драйвера безпосередньо з офіційного сайту виробника такого обладнання.
Мережевий контролер для Windows 7: що це таке, для чого використовується і що робити, якщо пристрій не працює?
А от визначити тип контролера можна безпосередньо в операційній системі, використовуючи для цього «Диспетчер пристроїв», в якому для вибраного пристрою потрібно перейти до властивостям, а на вкладці дані відобразити показ ID-обладнання, хоча потрібно це далеко не завжди. Наприклад, якщо вам потрібен драйвер мережного контролера для Acer-ноутбуків, зовсім необов'язково шукати його на сайті виробника. Для початку можна скористатися якою-небудь автоматизованою програмою начебто Driver Booster, яка без вашої участі визначить пристрій і встановить для нього найсвіжіший драйвер. Якщо це не допоможе, по ідентифікаторах VEN і DEV, визначеними в «Диспетчері пристроїв», задайте пошук драйверів в інтернеті, скачайте і встановіть самостійно (EXE файлу). Якщо драйвер буде завантажений у вигляді файлу INF, встановіть його через меню ПКМ. У разі появи помилки задійте оновлення драйвера в «Диспетчері пристроїв» і вкажіть системі розташування завантаженого файлу.

Популярі новини
Загрузка...