Безкоштовна лікуюча утиліта Dr.Web CureIt! - відгуки

64 0 Новини високих технологій

До нещастя, комп'ютерні віруси є однією з найбільших проблем сучасних користувачів комп'ютерних систем і адміністраторів мереж. Мало того що вони можуть завдавати шкоди самій операційці або мережі, так вони зараз займаються ще й крадіжкою особисту або конфіденційну інформацію. Для захисту застосовуються спеціальні антивірусні пакети, але і вони іноді здатні пропускати загрози. Тому багато користувачів вважають за краще задіяти портативні утиліти, які можуть працювати при встановленому антивірусі. Однією з найбільш потужних і ефективних визнана програма Dr.Web CureIt!. Відгуки про неї свідчать, що цей пакет веде себе абсолютно коректно в будь-якій системі і при наявності будь-якого стороннього антивірусного ПЗ, яке може бути присутнім в системі в якості штатного сканера.


Dr.Web CureIt! для Windows 7 і вище для мобільних систем - що це?

Сам додаток являє собою так звану портативну версію розширеної редакції основного пакету. Інсталювати її можна в будь-які системи, включаючи будь-які версії Windows або мобільні ОС начебто Android (вірніше, навіть не інсталювати, а використовувати відразу).
Безкоштовна лікуюча утиліта Dr.Web CureIt! - відгуки
Правда, тут потрібно бачити різницю. Оскільки мова йде саме про портативної утиліті, яку можна використовувати без установки навіть при наявності стаціонарного антивірусного сканера в Windows, Android такі штуки не проходять. Не підтримує ця ОС запуск портативних програм. Тому далі додаток Dr.Web CureIt! для «Андроїд» не буде розглядатися саме в цьому контексті.


Лікуюча утиліта Dr.Web CureIt!: завантаження і запуск

Оскільки сам пакет є російською розробкою, яка не поступається програмних продуктів «Лабораторії Касперського» (до речі, теж російського розробника) і схожа з більшістю з них, тим не менше він має деякі суттєві відмінності.
Безкоштовна лікуюча утиліта Dr.Web CureIt! - відгуки
Як правило, за рідкісним винятком антивіруси від Касперського є платними (крім кількох найпростіших утиліт, обмежених у своїх можливостях). На відміну від них, "лікуюча" утиліта Dr.Web CureIt! доступна для завантаження абсолютно безкоштовно, причому у вигляді портативної версії (як з нею працювати, буде сказано трохи пізніше). Як вже зрозуміло, достатньо просто завантажити з офіційного сайту саму програму або архів, після чого провести запуск виконуваного файлу. При цьому система може зажадати наявність прав адміністратора (з цим потрібно погодитися або спочатку виробляти відкриття EXE-файлу від імені адміна).

Які загрози визначає антивірус

Тепер кілька слів про віруси і загрози, які може визначити (або вилікувати) Dr.Web CureIt!. Відгуки користувачів та експертів в цій галузі свідчать про те, що портативне додаток абсолютно спокійно визначає і ізолює віруси різної спрямованості дії.
Безкоштовна лікуюча утиліта Dr.Web CureIt! - відгуки
В числі перших і найголовніших загроз, які розпізнає антивірус Dr.Web CureIt!, варто виділити наступні:
 • віруси;
 • черв'яки;
 • трояни;
 • руткіти;
 • рекламні, жартівливі і шпигунські програми;
 • зломщики системи і особистих даних;
 • потенційно небажані або шкідливі програми.
 • Якщо з першими все зрозуміло, то щодо останнього пункту можна посперечатися. Справа в тому, що іноді можуть виникнути і проблеми. Антивірус Dr.Web CureIt! починає вести себе зовсім неадекватно, уподібнюючись служб Windows Defender і SmartScreen, які починають блокувати установку або запуск додатків, маючи на увазі сумнівної видавця, відсутність цифрового підпису або сертифікації (або простроченого сертифіката видавця) і т. д.

  Системні вимоги

  Що стосується саме програмної середовища і «заліза», на якому може працювати Dr.Web CureIt! для Windows 10 тут все достатньо скромно. Для нормального старту і коректної роботи самого портативного додатка потрібен всього-то 2-ядерний процесор, що підтримує архітектуру i686 і вище, вільний дисковий простір на рівні 160 Мб вільна пам'ять в розмірі 360 Мб. До речі, щоб уникнути конфліктів відразу ж перед використанням утиліти потрібно відключити всі наявні в системі програми-оптимізатори.
  Безкоштовна лікуюча утиліта Dr.Web CureIt! - відгуки
  У деяких випадках при запуску програми з'являється повідомлення про відсутність важливих апдейтів самої системи. Їх потрібно встановити, використовуючи той же центр Windows Update, де доведеться задати пошук оновлень в ручному режимі (рядок зліва в англомовній версії Check for Updates). Після того, як вони будуть знайдені, залишиться тільки інтегрувати їх в систему і після рестарту запустити утиліту заново.

  Тест програми

  Цікаво й те, що сам розробник пропонує перевірити програму Dr.Web CureIt!. Відгуки користувачів, які звернулися до сайту test.com, на якому можна подивитися, як саме буде вести себе антивірусна програма в даній конфігурації, багато про що говорять. Досить подивитися хоча б статистику.
  Безкоштовна лікуюча утиліта Dr.Web CureIt! - відгуки
  Власне, сама програма перевірки, навіть якщо завантажити її на комп'ютер, являє собою звичайний виконуваний файл з розширенням .com, основний текст якого містить 64 біта.

  Методика виявлення потенційних загроз

  Сама утиліта використовує кілька основних методів, за яким можна судити про проникнення якоїсь загрози в систему:
 • порівняння сигнатур (звірка з базою даних структури вірусів);
 • аналіз виконання коду вірусу (поведінковий аналіз);
 • евристичний аналіз (визначення можливих ознак вірусу на основі підтверджених досліджень);
 • використання емулятора виконання (пост-поведінковий аналіз).
 • Статистика

  При виявленні потенційної загрози додаток відправляє дані для аналізу на власні сервери. Це і так зрозуміло.
  Безкоштовна лікуюча утиліта Dr.Web CureIt! - відгуки
  Однак мало хто знає, що спочатку при старті самої утиліти та при наявності активного інтернет-з'єднання в першу чергу на ресурс розробника відправляється інформація, що стосується конфігурації системи. Тобто розробник цього антивірусного ПЗ отримує інформацію про вашому процесорі, оперативної пам'яті, встановленої операційної системи з усіма паролями і кодами реєстрації, налаштування параметрів обмежувачів системи на зразок файрволла, смарт-скрін чи захисника і т. д. От і думайте тепер, наскільки небезпечним може бути запуск Dr.Web CureIt!. Відгуки юзерів, до речі, свідчать про те ж. Адже що виходить? Мало того що десята версія Windows шпигує як може, так ще і антивірусний пакет займається тим же самим.

  Використання утиліти на практиці

  Що стосується практичного застосування, тут все просто. Запускаємо виконуваний файл з розпакованого архіву (якщо в такому вигляді він був викачаний), після чого буде запропоновано встановити найсвіжішу версію програми. Для антивіруса Dr.Web CureIt! остання версія доступна безпосередньо з вікна старту.
  Безкоштовна лікуюча утиліта Dr.Web CureIt! - відгуки
  Якщо такий підхід користувача чимось не влаштовує, можна звернутися на офіційний сайт розробника і викачати оновлення там (до речі, так само як і апдейт бази сигнатур).

  Питання оновлення програми і баз даних

  Як правило, при встановленому інтернет-підключенні програма спочатку запускає модуль власного оновлення компонентів програми та її бібліотек із створенням папок для оновлення антивірусних баз і карантину). І тільки потім відбувається апдейт баз сигнатур вірусів. А то ж багато користувачів лаються, що, мовляв, запустив портативний сканер, а він гальмує. Зрозумійте: поки програма не оновить власні модулі або базу даних про те, що з'явилися останнім часом віруси, про тотальну очищення від усіх відомих загроз можна навіть не мріяти.

  Висновки

  Взагалі (це визнано всіма, навіть «Лабораторією Касперського») дана утиліта у своєму портативному вигляді є одним з найбільш потужних засобів для виявлення, ізоляції або знищення будь-якого типу загроз. Правда, якщо з вірусами програма справляється, то говорити про вплив на комп'ютерну систему гидот начебто Malware і Adware не доводиться. Це і зрозуміло – сама утиліта на це не розрахована, а шкода. Ні, звичайно, вона здатна блокувати деякі елементи таких виконуваних аплетів, але не на всі сто. В цьому відношенні використання програми в якості основного захисного продукту виглядає вельми своєрідним. Його можна і потрібно іноді застосовувати, але от тільки захоплюватися цим не варто з тієї простої причини, що програма не завжди може вчасно оновити бази, з-за чого починає спостерігатися підвищене навантаження на мережеві ресурси (особливо це стосується тих користувачів, у яких в розпорядженні є обмежений трафік). В інших випадках це теж не грає ролі, але і завантаження оновлень самої програми або її баз може займати досить багато часу. До речі сказати, видалити Dr.Web CureIt!зі стаціонарного локального або мережного комп'ютера не так вже й просто. Для цього, звичайно, не потрібно бути системним адміністратором, але деякими необхідними знаннями володіти все ж потрібно.