Вимоги до серверних приміщень: проектування, відповідність ГОСТу, пожежна безпека та електричне забезпечення

1611 0 Новини високих технологій

У статті ми розглянемо всі вимоги до серверних приміщень і обладнання у ній. В серверному приміщенні розташовуються розподільні пристрої, а також величезна кількість різного телекомунікаційного устаткування. В ньому також можна розміщувати пасивні розподільні пристрої, різні пункти розподільного призначення. Якщо спиратися на стандарти, то в них немає критеріїв, які визначають тип телекомунікаційного приміщення за кількістю змонтованого в ньому обладнанні. Тому тип приміщення повинен визначатися установником або замовником. У нашій статті ми наводимо вимоги та рекомендації до приміщення серверної, розроблені на основі стандартів TIA/EIA-569. Рекомендації і вимоги до серверної кімнаті і всім системам з урахуванням інших російських норм і західних стандартів будуть максимально описані в нашій статті.


Розміщення серверної кімнати

Обов'язково необхідно, щоб приміщення серверної було розміщено в безпосередній близькості до магістральних каналів зв'язку. Рекомендується розміщати сервер поряд з основним розподільним пунктом. А в тому випадку, якщо є можливість, то головний пункт розподілу потрібно встановлювати в серверній кімнаті. Розміщувати серверну кімнату в безпосередній близькості з шахтами ліфтів, сходовими прольотами, вентиляційними камерами, а також іншими елементами будівель, які обмежують розширення в перспективі.
Вимоги до серверних приміщень: проектування, відповідність ГОСТу, пожежна безпека та електричне забезпечення
Ось такі вимоги до приміщення серверної кімнати існують. Краще всього розмістити серверну таким чином, щоб ви змогли її розширити за рахунок суміжних приміщень.

Рекомендації щодо розмірів

Тепер розглянемо, які розміри серверних кімнат необхідні в конкретних випадках. Необхідно розмір вибирати, виходячи з того, яка площа у обслуговується робочої області, а також від кількості обладнання. Важливо враховувати не тільки розміри обладнання, але і вид монтажу.


Найголовніше – це те, щоб після установки для обслуговування обладнання доступ був максимально полегшений. Також потрібно врахувати, що згодом можлива установка різноманітних додаткових пристроїв. У кімнати повинна бути висота понад 244 м. Що стосується площі, то вона повинна складати понад 14 кв. м.
Вимоги до серверних приміщень: проектування, відповідність ГОСТу, пожежна безпека та електричне забезпечення
Площа серверної кімнати можна розрахувати самостійно. На кожні 10 кв. м робочої площі, що обслуговується необхідно 009 кв. м кімнати.

Спеціалізовані будівлі

У лікарнях, готелях, лабораторіях, де низька щільність розстановки розеток для телекомунікації, необхідно вибирати розмір серверної кімнати, не виходячи з сумарної площі робочої області, а від числа зон:
 • При числі робочих зон менше 100 необхідно, щоб серверна кімната мала площа від 14 кв. м.
 • У тому випадку, якщо число робочих зон лежить в інтервалі 101-400 розмір приміщення під сервер повинен становити понад 37 кв. м.
 • При кількості зон 401-800 серверна кімната повинна мати площу від 74 кв. м.
 • При кількості зон від 801 до 1200 рекомендований розмір серверного приміщення від 111 кв. м.
 • Захист від води

  Не можна розміщувати приміщення серверної в підвалах, якщо вона не буде захищена від проникнення води ззовні. Не можна, щоб в кімнаті розташовувалися трубопроводи, дренажні системи, якщо, звичайно, вони не використовуються для нормального функціонування систем та обладнання, які розміщені в серверній кімнаті.
  У тому випадку, якщо є ймовірність протікання води, необхідно здійснити монтаж дренажу. Наприклад, виготовити в підлозі зливний отвір. Уважно вивчіть всі технічні вимоги до серверного приміщення, щоб згодом обладнання могло працювати без проблем.
  Вимоги до серверних приміщень: проектування, відповідність ГОСТу, пожежна безпека та електричне забезпечення
  У тому випадку, якщо проводиться монтаж сплинкеров, то необхідно під трубопроводами, які підходять до них, встановити дренажні канали. У цьому випадку ви захистите все обладнання кімнати від протікання води.

  Віконні і дверні прорізи

  Для серверного приміщення краще всього використовувати кімнати, в яких повністю відсутні вікна. У разі якщо таких кімнат немає, необхідно від вікон повністю позбутися – закладіть їх цеглою. Що стосується дверного отвору, то його ширина повинна бути понад 19 м, висота більше 2 м. Обов'язково потрібно, щоб двері закривалися на замок, в цьому випадку ви зможете обмежити доступ в кімнату. Можна використовувати двері розсувних конструкцій. Що стосується навісних дверей, то необхідно, щоб вони відкривалися назовні. У тому випадку, якщо в подальшому планується заносити габаритне обладнання в кімнату, можна встановити двері подвійного типу з прорізом, ширина якого від 182 м, висота повинна бути більш 228 м.

  Стіни, стеля і підлога

  Що стосується стелі, то заборонено використовувати в серверній кімнаті підвісні типи. На стінах, стелі та підлозі має бути покриття, яке ускладнить виділення, накопичення і осідання пилу. На стелі обов'язково повинна бути гідроізоляція, щоб повністю виключити можливість протікання води.
  Вимоги до серверних приміщень: проектування, відповідність ГОСТу, пожежна безпека та електричне забезпечення
  Стіни рекомендується фарбувати фарбою в світлих тонах. Саме такі вимоги і рекомендації до серверного приміщення пред'являються ГОСТом і зарубіжними правилами.

  Навантаження на підлогу

  У тому випадку, якщо в серверній кімнаті буде проводитися установка важкого обладнання, потрібно здійснити розрахунок статичної та динамічної навантаження на перекриття підлоги (фальшпола). До важкого обладнання можна віднести акумуляторні батареї, велика кількість різноманітного обладнання, зібраного в один монтажний ящик, маса якого більше 500 кг.

  Мікроклімат у приміщенні

  У серверній кімнаті обов'язково повинна встановлюватися система контролю і управління кліматом. Необхідно, щоб вона забезпечувала в кімнаті постійний рівень температури і вологості, щоб все активне обладнання максимально і стабільно функціонувала. Система управління мікрокліматом повинна забезпечувати підтримку заданого температурного режиму як влітку, так і взимку. Причому необхідно, щоб вона функціонувала безперервно та цілодобово. Якщо централізована система опалення та вентиляції в споруді не може забезпечувати безперервну роботу, допускається встановлення автономної системи для конкретного приміщення. При температурі від 20 до 25 градусів необхідно, щоб відносна вологість повітря становила 40-55%.

  Вимоги до серверних приміщень: проектування, відповідність ГОСТу, пожежна безпека та електричне забезпечення
  Вимірювання вологості і температури потрібно фіксувати на висоті півтора метра від підлоги в тій зоні, в якій проводиться подача холодного повітря. Якщо ж виробляється водяне охолодження, то температура і вологість вимірюють при працюючому обладнанні безпосередньо в монтажному шафі. Обов'язково потрібно забезпечити тиск в серверній кімнаті більше, ніж у сусідніх приміщеннях. Якщо в серверному приміщенні працює персонал постійно, то потрібно, щоб повітря змінювався як мінімум один раз за годину. Також бажано використовувати систему фільтрації та очищення повітря, яке надходить у приміщення. Якщо у всьому будинку встановлена система для резервного живлення, то управління мікрокліматом в серверній кімнаті повинна бути з'єднана з нею.

  Шкідливі речовини

  Вся серверна кімната повинна бути максимально захищена від шкідливих речовин і пилу, так як вони негативно впливають на функціонування всього обладнання. Існують гранично допустимі норми концентрації шкідливих речовин в серверній кімнаті:
 • Хлор не більше 001 проміле.
 • Допускається не більше 100 мг пилу на куб. м. на добу.
 • Не більше 4 мг на куб. м за добу сірководню не більше 005 проміле.
 • Оксидів азоту не більше 01 проміле.
 • Діоксиду сірки не більш 03 проміле.
 • Якщо необхідно, то використовуєте систему фільтрації та очищення повітря, що поступає. Застосовувати масляні фільтри в серверних кімнатах суворо забороняється. Обов'язково потрібно звернути увагу на вимоги до серверних приміщень з пожежної безпеки. Відведення диму і шкідливих речовин здійснюється аналогічно.

  Рівень вібрації освітлення

  Що стосується вібрації, що негативно впливає на роботу всього обладнання, то необхідно, щоб амплітуда коливань при частоті 25 Гц не перевищувала 01 мм. Обов'язково в серверних кімнатах потрібно забезпечити якісне освітлення, воно повинно бути не менш 500 лм.
  Вимоги до серверних приміщень: проектування, відповідність ГОСТу, пожежна безпека та електричне забезпечення
  Замір рівня освітленості необхідно проводити в одному метрі від підлоги. Необхідно, щоб харчування освітлювальних приладів і всього телекомунікаційного обладнання здійснювалося від різних розподільних щитів. Всі світильники обов'язково розміщуються на стелі. Для керування освітлювальними приладами можна використовувати один або кілька вимикачів, які обов'язково розташовуються біля дверей в півтора метрах від підлоги. Заборонено використання пристроїв для плавного регулювання освітлення. Кімнату для серверного обладнання необхідно розміщувати подалі від джерел перешкод електромагнітного типу. Напруженість поля повинна бути не більше 3 В/м.

  Електричні розетки електроживлення і

  Бажано, щоб в кімнаті стояло як мінімум два блоки подвійних електричних розеток. Вони обов'язково повинні бути запитані від різних кабелів, максимальне навантаження до 16 А. Також рекомендується встановити додаткові блоки подвійних розеток по всій стіні на відстані 18 м один від одного. Відстань від підлоги повинна бути не менше 15 див. Живитися серверне приміщення повинно по силовому кабелю, безпосередньо від розподільного основного рахунку. Це одне з пожежних вимог до серверних приміщень. Про нюанси буде розказано трохи нижче. У разі якщо в будівлі є резервне електричне живлення, то необхідно, щоб серверне приміщення було підключено до нього. Обов'язково встановлюється окремий розподільчий щит для всієї кімнати. Допускається установка ДБЖ до 100 кВА безпосередньо в приміщенні серверної. Якщо ж джерела безперебійного живлення мають потужність понад 100 кВА, їх потрібно встановлювати в окремій кімнаті.

  Протипожежна безпека

  А тепер поговоримо про вимоги безпеки до серверних приміщень. Після того як будуть прокладені кабелі, всі вводи повинні бути закладені вогнетривкими матеріалами. Для цього пускається використання спеціальних заглушок, які монтуються безпосередньо на введенні кабелю.
  Вимоги до серверних приміщень: проектування, відповідність ГОСТу, пожежна безпека та електричне забезпечення
  При пожежі ці заглушки будуть розширюватися, внаслідок чого простір перекривається, дим і вогонь не пошириться. Стелі, стіни, всі перегородки в серверній кімнаті повинні бути виготовлені з негорючих матеріалів, а також забезпечувати мінімальне значення вогнестійкості від 45 хвилин. Що стосується вхідних дверей, то необхідно, щоб у неї вогнестійкість була більш 36 хвилин. Допускається виготовлення дверей з вогнетривких матеріалів, товщина: 40 мм Не допускається наявність всередині порожнин. Можна застосовувати двері з дерева, але обов'язково вони повинні бути покриті азбестом або ж оббите листовою сталлю з обох сторін. Обов'язково потрібно встановлювати витяжні шахти з автоматичним або ручним відкриванням. Площа їх повинна бути більше 02% від сумарної площі кімнати. Тепер ви знаєте вимоги до серверних приміщень по ГОСТу та іншим стандартам. При монтажі обладнання і виборі кімнати треба спиратися на всі вимоги та рекомендації, зазначені в статті.

  Популярі новини
  Загрузка...