Як користуватися Acronis Disk Director 12: інструкція по роботі, можливості

230 0 Новини високих технологій

Серед програм для роботи з розділами жорсткого диска помітне місце займає утиліта від компанії Acronis. Програма здатна створювати нові розділи, видаляти старі і ефективно розподіляти вільне місце. Однак як користуватися Acronis Disk Director 12? Це питання виникає у користувачів з тієї причини, що у програми є занадто багато опцій. І в них реально можна заплутатися. Але спробуємо розібратися в тому, як працювати з програмним продуктом.

Як користуватися Acronis Disk Director 12: інструкція по роботі, можливості

Трохи про розробника

Компанія Acronis з'явилася на світ у 2000 році. І її, як не дивно, заснували розробники з Росії. З самого початку хлопці планували випускати спеціалізоване програмне забезпечення для управління жорсткими дисками, створення резервних копій і багато іншого. Ймовірно, найбільш відомі програми для резервного копіювання даних - Acronis Backup і True Image. Однак і софт іншого напряму в арсеналі компанії теж є. Наприклад, спеціалізоване програмне забезпечення для перенесення даних або їх знищення. Але тільки утиліта для управління дисками досягла такої популярності, що дуже багато користувачів зацікавилися її і хотіли б знати, як користуватися Acronus Disk Director 12".


Як користуватися Acronis Disk Director 12: інструкція по роботі, можливості

Режими роботи програми

Мало хто знає, але "Диск Директор" цілком може працювати як під встановленої ОС, так і під MS-DOS. Останній варіант корисний тим, що можна здійснити розбиття жорсткого диска на розділи ще до установки операційної системи. Також можна провести деякі операції з розділами, якщо ОС з якихось причин не бажає завантажуватися. Тільки перед цим необхідно записати образ програмного продукту на диск або USB-накопичувач. Без цього запустити програму в середовищі MS-DOS не вийде. А тепер перейдемо до прямих відповідей на питання про те, як користуватися Acronis Disk Director 12.
Як користуватися Acronis Disk Director 12: інструкція по роботі, можливості

Створення нових розділів на жорсткому диску

Створити новий розділ на HDD іноді необхідно для того, щоб розмістити на ньому операційну систему. Або виділити окреме місце під музику і фільми. У будь-якому випадку таку операцію частенько потрібно виконувати. Як користуватися Acronis Disk Director 12120 Build 3223 в цьому випадку? Спочатку потрібно запустити програму за допомогою відповідного ярлика на робочому столі. У головному вікні необхідно вибрати вільне місце на жорсткому диску, з якого потрібно створити розділ і натиснути на кнопку "Створити". З'явиться вікно з вибором особливостей нового розділу. Вибираємо тип розділу "Базовий" тиснемо "Далі". Тепер клацаємо по незайнятому простору. Саме з нього буде створюватися новий том. У наступному вікні майстер запропонує вибрати розмір нового розділу, букву диска і так далі. Що стосується обсягу, то варто вибрати всі розділеного простору. Менше просто не має сенсу.


Завершення операції по створенню нових розділів

Тепер вибираємо літеру нового розділу. Присвоїти йому можна будь-яку літеру. Це ніяк не вплине на працездатність. Файлова система за замовчуванням визначиться як NTFS. Чіпати цей параметр не варто. Так само як і розмір кластера. Взагалі, після вибору букви розділу краще натиснути на кнопку "Завершити". Однак це ще не все. Тепер потрібно застосувати вибрані операції. У верхній частині екрану знаходиться довга кнопка з картатим прапором і написом "Застосувати очікують операції". На неї і потрібно натиснути. Майстер видасть вікно з загальною інформацією про параметри створення нового розділу. Необхідно перевірити і натиснути на кнопку "Продовжити". Почнеться процес створення тома. По його завершенні у списку дисків з'явиться новий. Це означає, що все пройшло успішно. Але як користуватися Acronis Disk Director 12120 Build 3270 якщо потрібно просто відформатувати диск? Про це в наступному розділі.
Як користуватися Acronis Disk Director 12: інструкція по роботі, можливості

Форматування розділу

Форматувати який-небудь диск за допомогою цієї утиліти дуже просто. Тут не потрібно ніяких спеціальних знань. Запускаємо програму за допомогою відповідного ярлика. У вікні вибору дисків вибираємо потрібний розділ і клацаємо по ньому правою кнопкою миші. У випадаючому меню клацаємо пункт "Форматувати розділ". Відкриється вікно майстра форматування. Тут необхідно вибрати файлову систему (для "Віндовс" - NTFS) і спосіб форматування (Швидке, стандартне і так далі). Далі натискаємо на кнопку "ОК". Однак це ще не все. Тепер потрібно застосувати операції (точно так само, як і у випадку зі створенням нового розділу). В цьому нам допоможе кнопка "Застосувати очікують операції", що знаходиться в верху вікна з лівого боку. В наступному вікні тиснемо кнопку "Продовжити". Почнеться виконання операції. Час, потрібний на здійснення операції форматування, цілком і повністю залежить від обсягу розділу. У будь-якому випадку, програма повідомить про успішне завершення роботи. А як працювати з Acronis Disk Director 12 Build 1203297 якщо потрібно збільшити місце на якомусь розділі? Відповідь в наступному розділі.
Як користуватися Acronis Disk Director 12: інструкція по роботі, можливості

Збільшення обсягу розділу

Варто відразу зазначити, що така операція можлива тільки в тому випадку, якщо є якась нерозмічена область. Тоді збільшити обсяг вже створеного розділу не складе ніякої праці. Ця операція проводиться без пошкодження даних, що знаходяться на диску. Але змінити розмір системного розділу з-під працюючої ОС не вийде. Отже, у головному вікні утиліти вибираємо потрібний диск і клацніть пункт "Змінити розмір тома". Відразу ж запуститься майстер за виконання цієї операції. На першому етапі буде запропоновано вибрати розмір змінюваного розділу. Тут залишаємо все як є і натискаємо "Далі". Тепер пропонується вибрати простір, від якого планується "відщипнути" шматок. Вибираємо нерозмічену область і виставляємо потрібний обсяг. Тепер натискаємо на "ОК". Переміщаємося в верхній рядок вікна і тиснемо кнопку підтвердження операцій. У віконці, що з'явилося, натисніть "Продовжити". Процес запущений. Тепер залишилося тільки дочекатися його закінчення. Але як працювати з Acronis Disk Director 12 Build 1203223 якщо потрібно об'єднати диски? Є відповідь і на це питання.
Як користуватися Acronis Disk Director 12: інструкція по роботі, можливості

Об'єднання розділів

Дана опція може знадобитися в тому випадку, якщо доцільно об'єднати всі розділи в один для більш успішного використання HDD. Є кілька варіантів цієї операції: з повним видаленням даних розділів і з перенесенням всіх даних. Останній, звичайно, краще. Але процес займе дуже багато часу. Отже, виділяємо потрібний диск і тиснемо "Об'єднати". Відкриється вікно майстра, в якому користувачеві буде запропоновано вибрати розділ для об'єднання. Якщо потрібно зберегти всю інформацію, то слід поставити галочку напроти пункту "Перенести користувальницькі дані". Це, до речі, одна з відповідей на питання про те, як користуватися Acronis Disk Director 12 для перенесення файлів на новий диск. Однак продовжимо. Після вибору всіх параметрів необхідно натиснути на кнопку "Завершити" і клацнути по кнопці застосування операцій. Варто звернути увагу і на те, що дана процедура не може бути скасована, якщо вже була натиснута кнопка "Продовжити". І якщо ви не вибрали опцію перенесення даних, то можете з ними попрощатися. Після натискання на "Продовжити" у відповідному віконці почнеться процес об'єднання і перенесення даних. Він займе багато часу. Але про успіх програма проінформує.

Висновок

Отже, ми розібрали чудовий програмний продукт для тонкої настройки жорсткого диска і його томів і дали відповідь на питання про те, як користуватися програмою Acronis Disk Director 12. Це одна з небагатьох утиліт, які здатні адекватно працювати з томами на HDD. Але є і мінус у програми: вона не безкоштовна. І ліцензія коштує дорого. Проте всі користувачі знають, де потрібно брати ліцензійний ключ. Так що заглиблюватися в цю тему, мабуть, не будемо. У будь-якому випадку такий програмний продукт повинен бути у кожного юзера.

Популярі новини
Загрузка...