Як дізнатися, який у мене процесор встановлений на комп'ютері? Способи визначення

78 0 Новини високих технологій

У цій невеликій статті буде дано відповідь не тільки на те, як дізнатися, який у мене процесор в персональному комп'ютері встановлений, але і будуть представлені рекомендації виконання операції. До того ж буде наведено алгоритм визначення розрядності обчислювального чіпа. Хоч на перший погляд така операція і є досить складною, але після прочитання цього матеріалу кожен користувач з нею впорається без будь-яких проблем.

Як дізнатися, який у мене процесор встановлений на комп'ютері? Способи визначення

Способи визначення

Досить багато на сьогоднішній день існує способів реалізації того, як дізнатися, який у мене процесор знаходиться в роз'ємі системної плати. Серед них можна виділити:
 • З використанням системи BIOS ПК.
 • З допомогою стартового тестового вікна.
 • З застосуванням інтегрованих можливостей операційної системи.
 • Спеціалізований прикладної софт.
 • Як дізнатися, який у мене процесор встановлений на комп'ютері? Способи визначення

  BIOS. Стартове вікно

  Отже, як дізнатися, який у мене процесор встановлений в обчислювальній системі? З допомогою програмно-технічних засобів системної плати. Один з них – це перегляд стартового вікна ПК. Тобто після включення ЕОМ починається тестування апаратних ресурсів, і в цей же самий час висвічується список її компонентів. Серед останніх можна знайти і модель мікропроцесора, який встановлений в сокет системної плати.


  Також модель чіпа можна дізнатися і в системі BIOS. У цьому випадку після включення ПК потрібно натиснути кнопку Del на етапі тестування. Потім автоматично з'явиться стартове вікно BIOS. У ньому потрібно відкрити пункт Advanced, в якому також можна знайти цікаву для нас інформацію щодо встановленої моделі мікропроцесора.

  Можливості ОС

  Ще один спосіб визначення модифікації ЦПУ ґрунтується на можливості операційної системи. Порядок визначення встановленої модифікації мікропроцесора в цій ситуації складається з таких основних етапів:
 • Після закінчення завантаження ОС відкриваємо контекстне меню «Пуск» натисканням однойменної кнопки.
 • Далі вибираємо пункт «Параметри». В ньому знаходимо підрозділ «Система». Відриваємо його і в правому стовпці знаходимо підпункт «довідки».
 • Після цього у верхньому полі відкриється детальна інформація про комп'ютері. У цьому ж самому місці можна знайти дані щодо моделі мікропроцесора.
 • Як дізнатися, який у мене процесор встановлений на комп'ютері? Способи визначення

  Спеціалізований софт

  З використанням діагностичних програм можна дізнатися, який процесор варто. Як в цьому випадку можна виконати таку операцію? Досить просто. Викачуємо з Глобальної павутини, наприклад, утиліта CPU-Z. Инсталлируем її. Потім запускаємо цю програму і на вкладці CPU знаходимо всю необхідну інформацію.


  Визначення розрядності

  Далі розберемося з тим, як дізнатися, який розрядності процесора в персональному комп'ютері. Програмні системні засоби, BIOS і тестовий екран цю операцію правильно зробити не завжди дозволяють. Тому рекомендується використовувати раніше розглянуту утиліта CPU-Z. В її головній вкладці є інформація щодо підтримки мікропроцесором ЕМ64Т. Якщо ця абревіатура присутня в описі ЦПУ, то чіп 64-розрядний. В іншому випадку – 32-бітний. Другий можливий спосіб виконання процедури – це отримання інформації з офіційного сайту виробника. У цьому випадку на комп'ютері, підключеному до Інтернету, за допомогою пошукової системи знаходимо довідкові дані щодо моделі мікропроцесора. В описі останнього в обов'язковому порядку буде зазначена необхідна інформація.
  Як дізнатися, який у мене процесор встановлений на комп'ютері? Способи визначення

  Висновок

  В рамках статті було розглянуто не тільки те, як дізнатися, який у мене процесор в системному блоці персонального комп'ютера, але і наведено порядок визначення його розрядності. Ця інформація носить важливий характер і дає змогу визначити реальні можливості використовуваної ЕОМ. Всі викладені методи є досить простими на практиці.

  Популярі новини
  Загрузка...