Огляд програм для створення баз даних

188 0 Новини високих технологій

Практично в будь-якій організації існує своя база даних. Та що вже там, навіть сайти використовують їх, щоб працювати з інформацією було легше й простіше. Дійсно, бази даних дозволяють без проблем робити розрахунки, швидко знаходити потрібні дані, та й взагалі, просто створюють порядок в будь-якій інформації. Найчастіше їх створенням займаються програмісти, адже це складний процес, якому навчаються у вищих навчальних закладах. Також існує безліч уроків, курсів та наборів програм для створення баз даних. Софта для розробки баз даних справді безліч, можна легко заплутатися. У цій статті мова піде про деякі основних програмах для розробки баз даних.

Огляд програм для створення баз даних

Про SQL

SQL - це мова програмування, який застосовується для створення баз даних. Якщо його встановити на комп'ютер і почати створювати базу даних, то буде не зовсім зручно. Пов'язано це з тим, що сам по собі SQL не має ніякої графічної оболонки, а запити до бази даних потрібно відправляти взагалі через командний рядок. З цієї причини з'явилися різного роду програми, що спрощують розробку баз даних. Проте навчитися азам цієї мови все ж варто. Раптом потрібно якийсь запит зробити, а програма працює некоректно.


Огляд програм для створення баз даних

Microsoft Access

Ця програма для створення баз даних знайома багатьом. Адже вона йде в пакеті програм Microsoft Office. Ця програма є однією з найбільш легких в освоєнні, адже знання мови програмування SQL там практично не потрібні. Можна лише зазначити, який запит зробити, а програма сама складе SQL-запит. Щодо актуальності програми. Досі бази даних безлічі організацій зроблені саме з допомогою Microsoft Access. Дійсно, сама програма дуже легка, є інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Більш того, основам роботи в Access навіть навчають у школі та на початкових курсах коледжу!
Огляд програм для створення баз даних

PhpMyAdmin

Access, звичайно, програма хороша, але якщо потрібна база даних для сайту, вона не впорається. Тоді на допомогу приходить PhpMyAdmin. Це дуже корисна програма для створення баз даних. Установка на комп'ютер займає деякий час, так і при інсталяції легко щось зробити не так, і не буде працювати. Тому при встановленні цієї програми для створення баз даних потрібно чітко слідувати інструкції. Але плюсом ще PhpMyAdmin є те, що до неї можна отримати доступ через інтернет у вигляді сайту! Наприклад, у вас є сайт, який працює на WordPress. У нього буде база даних. І якщо у вас сайт на якому-небудь хорошому хостингу, то, найімовірніше, робота з базами даних буде здійснюватися через PhpMyAdmin, і до нього можна буде отримати доступ через панель управління хостингу.


Огляд програм для створення баз даних

MySQL WorkBench

Ще одна програма для створення баз даних. Вона безкоштовна, але є і платна версія з поліпшеними можливостями. У цій програмі легко створювати зв'язки з таблицями, та й взагалі, просто зручно працювати. Також плюсом є те, що можна показати БД в графічному вигляді. Більшість людей при роботі з базами даних віддають перевагу саме цій програмі. В принципі, і PhpMyAdmin по можливостях не поступається, але все-таки вона більше призначена для роботи з БД сайтів.
Огляд програм для створення баз даних
У цій статті були розглянуті основні програми для створення баз даних. Насправді їх безліч, тому кожен вибирає інструмент під себе, але якщо ж ви тільки освоювати і бажаєте вивчити цю область, то рекомендується працювати з MySQL WorkBench. Після того як ви вивчите основи SQL, для вас вже не буде суттєвої різниці, де працювати, адже запити скрізь однакові. Зручно і те, що, створивши базу даних в одній програмі, можна відкрити через інший софт, який теж призначений для роботи з БД. При створенні софту з базою даних не обійтися без цих знань. Більш того, освоївши SQL, можна навіть створити своє програмне забезпечення для створення та редагування баз даних.

Популярі новини
Загрузка...