CPU-Z: як користуватися, опис програми та можливості

224 0 Новини високих технологій

Збираючи ПК або готуючись до апгрейду системи, кожен користувач проводить аналіз компонентів. Найчастіше це робиться безкоштовними програмами, які можна встановити з Інтернету. Серед найбільш популярних користувачі виділяють CPU-Z. Як користуватися утилітою, знають не всі, але розібратися з цим зможе кожен.

Про софт

CPU-Z - це утиліта, яку можна встановити з Інтернету безкоштовно. Вона є прикладною програмою, яка відображає майже всі технічні параметри пристроїв системи. Розробником утиліти став CPUID. Вона працює з Windows 98 і вище. Зараз підтримує останню ОС від Microsoft. Також софт можна встановити на пристрій на базі Android, починаючи з версії 2.2.


Завдання програми

Якщо потрібно визначити технічні характеристики комп'ютера, то можна завантажити CPU-Z. Як користуватися нею, знаю не все, тому часто лякаються, бачачи величезну кількість таблиць, даних і показників. Щоб хоча б трохи розібратися в цьому, достатньо зрозуміти завдання, які виконує утиліта.
CPU-Z: як користуватися, опис програми та можливості
CPU-Z проводить аналіз компонентів системи. В цьому випадку програма збирає всі дані з датчиків кожного пристрою на платі і групує їх у вкладках і таблицях. Утиліта дає інформацію про ЦП, системної плати, ОЗУ, графічному прискорювачі і Біосі. Єдине, що не вдасться перевірити, - вінчестер.

В яких випадках потрібна утиліта?

Перш ніж розбиратися з тим, як користуватися CPU-Z, потрібно розуміти, для яких цілей використовується ця програма. По-перше, встановити утиліту можна на всяк випадок. Періодично користувач зможе збирати дані компонентів системи і стежити за температурою деяких пристроїв. Але в цьому випадку потрібно розбиратися в пристрої комп'ютера і розуміти, що за що відповідає.


По-друге, установка CPU-Z нагоді після покупки або складання ПК. Таким чином, можна отримати коректні дані, зрозуміти потенціал системи, щоб у подальшому, наприклад, працювати з оверклокінгом.
CPU-Z: як користуватися, опис програми та можливості
По-третє, перед продажем комп'ютера варто перевірити систему і зробити відповідні скріншоти показників в CPU-Z. Виставляючи на продаж ПК, можна буде надати потенційному покупцеві дані про стан кожного компонента. Інформація про те, як користуватися програмою CPU-Z, може бути корисною, якщо ви збираєтеся підвищити продуктивність комп'ютера. Перед цим потрібно буде зібрати дані про систему, переглянути стан кожного компонента і приступати до налаштування ПК.

Що може робити програма?

Як користуватися CPU-Z? Для початку потрібно з офіційного сайту завантажити її і встановити на комп'ютер. Як вже згадувалося раніше, утиліта аналізує стан чіпа, системної плати, оперативної пам'яті та графічного адаптера. Діагностуючи процесор, користувач може дізнатися його назва, архітектуру і сокет. Розібратися з техпроцесом, сімейством і степінгом. У таблиці також потрапляють дані про частоти, напруги, кількості ядер, кеші і множник. Аналізуючи материнську плату, утиліта складає звіт про виробника і моделі, що підтримується чіпсеті, даних про північному і південному мостах, версію Біоса і графічному інтерфейсі.
CPU-Z: як користуватися, опис програми та можливості
У програмі також можна знайти дані про оперативної пам'яті: її тип, об'єм, тактових частотах, кількості каналів пам'яті та ін. Утиліта показує назва відеокарти, степпінг і ревізію. Дозволяє отримати достовірні дані про техпроцесі, тип і об'єм пам'яті, а також частоті.
Серед основних можливостей утиліти також варто виділити складання звітів в декількох форматах. Так можна буде ділитися результатами діагностики з фахівцями або просто знають друзями. Програмою можна керувати за допомогою гарячих клавіш. В одній з версій стало можливим проводити тест на продуктивність системи і стрес-тест процесора. Тому функціонал утиліти робить її конкурентоспроможною серед таких гігантів, як AIDA64 і Speccy.

Використання програми

Як користуватися CPU-Z російською мовою? На офіційному сайті розробника CPUID доступна тільки англійська і китайська версії. Тому, якщо ви не хочете встановлювати програму з неперевіреного джерела, доведеться розбиратися з англійським інтерфейсом. Але програма російською мовою існує. Вона має майже ідентичний інтерфейс, тільки з збільшеною робочою зоною, що в цілому зручніше.
CPU-Z: як користуватися, опис програми та можливості
Як користуватися CPU-Z (CPUID)? Після завантаження та установки програми, потрібно її відкрити. Їй знадобитися кілька секунд, щоб зібрати дані про систему. Інтерфейс програми дуже простий, чимось нагадує операційну систему Windows 98. Перша вкладка присвячена центральному процесору. Тут описана модель, специфікація, сімейство і інші дані про ЦП. Нижче розписані дані по ядрам, а також кеш-пам'яті. У другій вкладці доступна більш розгорнута інформація про кеші. У третій знаходяться дані щодо материнської плати. Тут же буде написана версія Біоса. У четвертій і п'ятій вкладках є дані про оперативної пам'яті, а в шостій - про графіку. У вкладці «Тест» можна запустити аналіз роботи центрального процесора або стрес-тест ЦП. Тут же можна отримати звіт про діагностику. Остання вкладка дає інформацію про програму, а також саме тут можна завантажити звіт в одному з доступних форматів.
CPU-Z: як користуватися, опис програми та можливості

Примітка

Якщо ви встановите CPU-Z російською мовою, будьте готові до того, що деякі показники будуть відсутні. Швидше за все, це пов'язано з тим, що програма не від офіційного розробника. Порівнюючи англійську та російську версії, можна помітити, що перша дає більш повну картину щодо стану системи, датчиків і параметрів компонентів.

Популярі новини
Загрузка...