Диспетчер друку Windows 7 відключається: причини і способи розв'язання проблеми

372 0 Новини високих технологій

По всій видимості, багато користувачів, які використовують відправку документів для друку на принтері, хоч іноді, але стикалися з тим, що в Windows 7 «Диспетчер друку» відключається часто і, що найсумніше, мимовільно, причому в самий невідповідний для цього момент. Чому так відбувається і як усунути можливі проблеми з друком, спробуємо розібратися. Незважаючи на те що описуються нижче рішення будуть приведені саме для Windows сьомої версії, їх в рівній мірі можна застосовувати і для всіх інших модифікацій, включаючи і більш ранні і більш пізні.

Чому «Диспетчер друку» Windows 7 відключається мимовільно?

Отже, для початку давайте коротко зупинимося на можливих причинах такого явища. Як вважається, основних причин може бути три (як мінімум):


 • неполадки в роботі самої служби (некоректний тип старту, пошкодження системних файлів і т. д.);
 • проблеми з драйверами друкуючого пристрою;
 • вплив вірусів і шкідливих кодів.
 • Іноді, звичайно, можна зустріти ще і дещо нестандартні ситуації, пов'язані з тим, що процесам друку заважають якісь сторонні компоненти. Крім того, у всіх тих, хто використовує неліцензійні копії Windows, активовані за допомогою сумнівних програмних засобів, служба печатки може не бути серед системних компонентів як така.

  Як перевірити стан служби друку?

  І перш ніж приступати до усунення проблем, пов'язаних з тим, що служба «Диспетчер друку» в Windows 7 відключається, необхідно перевірити її стан. Для виконання таких дій оптимальним рішенням є використання розділу служб, що викликається з консолі «Виконати» командою services.mcs.


  Диспетчер друку Windows 7 відключається: причини і способи розв'язання проблеми
  Тут потрібно знайти потрібний компонент (природно, якщо він є в списку), подвійним кліком увійти до редагування параметрів, після чого перевірити, чи запущено сама служба і який тип старту для неї виставлений. Якщо диспетчер не активний, спочатку потрібно запустити службу через натиснення відповідної кнопки, а потім виставити автоматичний тип запуску (не відкладений, не ручний, не відключений, а саме автоматичний). Після цього необхідно зберегти встановлені параметри і на всяк випадок перезавантажити систему, хоча, як вважається, обов'язковою умовою це не є.

  Перевірка параметрів диспетчера в реєстрі

  Якщо в попередньому варіанті дій потрібний елемент серед представлених в розділі служб знайдено не було, необхідно зробити деякі дії, щоб повернути його.
  Диспетчер друку Windows 7 відключається: причини і способи розв'язання проблеми
  Для цього слід викликати редактор (regedit), потім в гілці HKLM через системний розділ і папку поточного контролю дістатися до каталогу Spooler, де потрібно буде перевірити ключ DependOnService, для якого в якості поточного значення має бути виставлений параметр RPCSS http. Якщо значення відрізняється від зазначеного, його слід змінити, а в разі відсутності самого ключа створити його самостійно. Після виконання всіх дій рестарт комп'ютерної системи потрібно в обов'язковому порядку.

  «Диспетчер друку» відключається постійно: налаштування відновлення служби

  Але все це лише попередні рішення, які у загальному випадку можна назвати засобами діагностики. Але ж буває і так, що з зазначеними вище параметрами і параметрами все в повному порядку, але «Диспетчер друку» Windows 7 відключається постійно і самостійно, причому не видаючи яких би то не було помилок або повідомлень про збої.
  У цій ситуації необхідно використовувати налаштування самого диспетчера, припускаючи, що він запущений і знаходиться в активному стані.
  Диспетчер друку Windows 7 відключається: причини і способи розв'язання проблеми
  Для цього у властивостях диспетчера необхідно перейти на вкладку відновлення і встановити параметри, що вказані на зображенні вище.

  Усунення проблем з запуском засобами Windows

  Тепер давайте розберемося з деякими проблемами, що стосуються неможливості запуску основної служби. Друк може не стартувати хоча б з тієї причини, що відключення «Диспетчера друку в ос Windows 7 було виконано через активацію невикористовуваних компонентів системи.
  Диспетчер друку Windows 7 відключається: причини і способи розв'язання проблеми
  Зайдіть в розділ програм і компонентів, розташований у стандартній Панелі управління», перейдіть до списку системних компонентів і перевірте, чи не прибрані чи мітки з основного і вкладених каталогів служби друку. При деактивації хоча б одного з них і можуть спостерігатися вищевказані проблеми. Після того як Windows включить компоненти друку, виконайте перезавантаження. Після цього на всяк випадок перевірте стан диспетчера в розділі служб, як це було описано вище.
  Але, припустимо, що ці дії ефекту не дають і «Диспетчер друку» Windows 7 відключається знову. У цьому випадку можете задіяти вбудовані в систему засоби усунення неполадок, які можна знайти у відповідному розділі «Панелі управління».
  Диспетчер друку Windows 7 відключається: причини і способи розв'язання проблеми
  Серед цих засобів розділ устаткування та звук і виберіть пункт використання принтера або пункт виправлення проблем з печаткою, після чого просто дотримуйтесь інструкцій Майстра» виявлення несправностей і діагностики. Цілком можливо, що система знайде і виправить всі проблеми самостійно, а ваша участь не потрібно зовсім.

  Виправлення нестабільної роботи диспетчера

  І тільки що запропоноване рішення належного ефекту може не дати. Чому ж «Диспетчер друку» Windows 7 відключається знову і знову? Вважається, що виною тому можуть бути застарілі або пошкоджені драйвери принтера.
  Диспетчер друку Windows 7 відключається: причини і способи розв'язання проблеми
  Для виправлення такої ситуації найпростішим рішенням стане оновлення драйверів друкуючого пристрою через відповідний пункт «Диспетчер пристроїв». У разі якщо система повідомить, що для даного принтера встановлені найбільш підходящі і актуальні драйвери, спробуйте виконати оновлення за допомогою спеціалізованих програм на зразок Driver Booster, які шукають і інсталюють офіційне програмне забезпечення без участі користувача, використовуючи для цього звернення виключно до ресурсів виробників обладнання і розробників драйверів. Якщо шукані драйвери все одно не будуть знайдені, що досить часто можна спостерігати на нестандартних принтерах тих виробників, для яких не заявлена підтримка з боку Microsoft, в «Диспетчері пристроїв» у властивостях принтера, перейдіть на вкладку дані, відобразіть ІД обладнання і поставте в інтернеті пошук драйвера найдовшою рядку з ідентифікаторами VEN і DEV.

  Що робити, якщо служба працює повільніше, чим повинна?

  Тепер давайте подивимося, що можна зробити, якщо «Диспетчер друку» Windows 7 відключається і після цього. По всій видимості, роботі принтера щось заважає. Але що? Найімовірніше, в системі виникає конфлікт, наприклад, при наявності другого встановленого локального або мережного принтера. Якщо такі є, спробуйте їх на час відключити. Ще одна причина – пріоритетна робота віртуальних принтерів зразок MS Office Document Image Writer. Для цього віртуального пристрою необхідно виконати очищення черги друку, використовуючи для цього розділ принтерів і факсів.
  Диспетчер друку Windows 7 відключається: причини і способи розв'язання проблеми
  Якщо це не допоможе, вимкніть цей пристрій повністю або навіть видалити його з системи.

  Додаткові профілактичні заходи

  Нарешті, якщо «Диспетчер друку» Windows 7 відключається, а вище наведені рішення не допомагають, цілком може бути, що це пов'язано з вірусним впливом. Перевірити свій комп'ютер на віруси, використовуючи для цього портативні сканери. Найбільш дієвим рішенням стане застосування утиліт з загальним назвою Rescue Disk, які при запису на знімні носії дозволяють завантажитися ще до старту основної операційної системи і виконати максимально глибоке сканування з повною нейтралізацією знайдених загроз.

  Популярі новини
  Загрузка...