Як зробити голосніше звук на ноутбуці?

287 0 Новини високих технологій

З проблемами ноутбуків, пов'язаними з низьким рівнем звуку при прослуховуванні музики або при перегляді відеороликів, стикається практично кожен володар техніки такого типу. Справа навіть не в тому, що вбудовані динаміки лептопа явно не розраховані на дуже сильне підвищення гучності, а в тому, що така ситуація може спостерігатися навіть при підключенні стаціонарних колонок. І далеко не всі користувачі знають, як на ноутбуці зробити звук голосніше звичайного, хоча кілька найпростіших рішень даної проблеми, що називається, лежить прямо у них під ногами. Розглянемо кілька найбільш популярних методик, які можуть підсилити гучність відтворення аудіо, звернувши увагу і на вбудовані засоби операційних систем Windows, і на сторонні програмні продукти, і на фізичні методи.


Як на ноутбуці зробити звук голосніше клавіатурою?

Для початку пропонується кілька найпростіших рішень, які доступні будь-якому власнику лептопа. По всій видимості, немає сенсу говорити, що на всіх таких комп'ютерних пристроях передбачені спеціальні кнопки або сполучення клавіш, які дозволяють регулювати гучність.
Як зробити голосніше звук на ноутбуці?
На деяких моделях вони можуть бути винесені на основну панель, в інших використовуються основні клавіші клавіатурного блоку у поєднанні, наприклад, з кнопками Fn, Alt або Shift. Це найелементарніше, що можна запропонувати людині.

Найпростіші рішення щодо посилення звуку

Як на ноутбуці зробити звук голосніше клавішами для тих же вбудованих динаміків, гадаю, і так зрозуміло. А от при підключенні додаткової акустики активного типу, коли регулятор гучності розташований прямо на колонках або сабвуфері, після виставлення максимуму гучності в середовищі Windows можна додати звук саме на акустичній системі.


Проте досить часто можна зустріти ситуацію, коли звук начебто на максимумі, а при перегляді фільму онлайн в браузері або при спілкуванні в улюбленій всіма програмі Skype з гучністю щось не так.
Як зробити голосніше звук на ноутбуці?
Багато користувачів, на жаль, абсолютно не звертають уваги на регулювання рівня гучності в мікшері, вбудований в операційну систему, адже саме в ньому для запущених додатків відображаються повзунки гучності. Як вже зрозуміло, для підвищення рівня звуку досить просто пересунути їх для кожної конкретної програми на максимальну позначку.

Зміна аудіовиходів і акустики

Ще одна досить поширена ситуація, пов'язана з пониженням гучності, полягає у використовуваних саундкартах. Так, наприклад, в ультрабуках дуже часто встановлюються не інтегровані звукові чіпи, а повноцінні карти, які вставляються безпосередньо в слоти материнської плати. При цьому мало хто звертає увагу на те, що при підключення колонок до звукової карти або навіть до порту USB рівень вихідного сигналу помітно нижче, ніж при використанні виходу для навушників (це аксіома). Тому іноді при невеликій різниці опорів колонок і виходу для навушників, краще задіяти саме його. Якщо ж говорити про те, як на ноут зробити звук голосніше за рахунок зміни використовуваної акустичної системи, можна запропонувати встановлювати дійсно тільки ті колонки, які рівнозначні за опору з виходами звукових карт, до яких вони будуть підключатися. Однак багато фахівців радять поступити набагато простіше і придбати безпровідні Bluetooth-колонки. Вважається, що при їх використанні різниця в звучанні буде відчутна відразу ж.

Питання оновлення драйверів

Іноді втрата гучності може бути пов'язана навіть з тим, що драйвери звукової карти застаріли, адже не секрет, що виробники будь-якого комп'ютерного обладнання постійно працюють над вдосконаленням його роботи за рахунок встановлення новіших версій керуючого програмного забезпечення. Цілком можливо, що саме його апдейт і дасть бажаний ефект.
Як зробити голосніше звук на ноутбуці?
Засобами Windows виконувати оновлення сенсу немає, а краще завантажити свіжі драйвери з офіційного ресурсу виробника акустики (можна навіть поставити точний пошук по ідентифікаторах пристрої, які визначаються в «Диспетчері пристроїв») або довірити проведення апдейта автоматизованих програм ніби Driver Booster, які самі ідентифікують встановлені «залізні» і деякі віртуальні компоненти, після чого знаходять самі останні версії драйверів виключно на офіційних ресурсах виробників і розробників, а потім інтегрують програмне забезпечення в систему без участі користувача.

Як у Windows зробити звук голосніше, використовуючи вбудовані інструменти?

Але на драйвери можна особливо не розраховувати, оскільки помітного посилення ви все одно не отримаєте, так би мовити, з об'єктивних причин. Але як на ноутбуці зробити звук голосніше? Як виявляється, при необхідності можна скористатися навіть прихованими засобами операційної системи, про яких багато хто користувачі частенько забувають або не знають зовсім.
Як зробити голосніше звук на ноутбуці?
Мова йде про те, щоб викликати налаштування пристроїв відтворення, вибрати потрібний із списку, перейти до властивостей на вкладці Enhancements активувати елементи посилення баса (Bass Booster) і вирівнювання гучності (Loudness equalization). Як зробити гучний звук? Для першого параметра можна виставити власні максимальні значення частот (або залишити за замовчуванням), а ось активація другої опції при зменшенні гучності дозволяє автоматично дотягувати її рівень до загального максимального значення. Але є і зворотна сторона. Справа в тому, що при надмірному підвищенні рівня сигналу в треку або відеоролику він буде автоматично зменшений. Власне, в цьому і полягає принцип тонкомпенсації або нормалізації, що практично одне і те ж.

Збільшення рівня відтворення в програмних плеєрах

Тепер кілька слів про те, як зробити гучний звук при використанні всіляких програмних програвачів. Наприклад, у класичному медіа-плеєрі Windows можна скористатися опціями аудіотрека і встановити максимальний рівень підсилення (Boost), а також підвищити загальний рівень до значення аж до 400%! Звичайно, це явно не відповідає дійсності, тим не менш різницю відчуєте моментально.

В VLC плеєрі спочатку є можливість установки перевищеного рівня звучання аудіо безпосередньо на панелі гучності, а значення досягає 125%. У поєднанні з додатковими обробками можна досягти і більшого. У деяких плеєрах також можна скористатися вбудованими DSP-ефекти, зокрема, еквалайзером. При його активації деякі радять встановити повзунки частот у найвище положення, що і дасть помітний приріст гучності. Але, думається, це не найкраще рішення, оскільки в результаті можна отримати хрипи і замикання. Оптимальним варіантом є використання попередньо встановлених налаштувань або власні експерименти. Самим цікавим у цьому відношенні виглядає програмний програвач foobar2000. Як зробити гучний звук у ньому?
Як зробити голосніше звук на ноутбуці?
Для цього просто ідеально підходить установка додаткових компонентів у вигляді спеціальних драйверів ASIO, а також DSD-процесора і високоякісного аудіо кодеків.

Сторонні еквалайзери і підсилювачі

Для підвищення гучності сьогодні випускається безліч спеціалізованих утиліт, які, як стверджується, здатні суттєво підвищувати гучність на рівні операційної системи. до таких можна віднести APO Equalizer, Letasoft Sound Booster і їм подібні.
Як зробити голосніше звук на ноутбуці?
Як стверджують розробники другого додатка, підвищення рівня гучності може досягати 500%. Казки, звичайно, але деяка частка правди в цьому є.

Основні проблеми при збільшенні гучності

При всьому цьому особливо слід враховувати і деякі негативні наслідки таких дій. По-перше, як вже було сказано, при дуже значному підвищенні рівня звуку можна отримати сторонні шуми і спотворення сигналу, а по-друге, гарантії, що на підключених колонках в момент відтворення звуку на максимумі гучності просто не порвуться дифузори (динаміки), немає абсолютно ніякої. А якщо ще в цей момент включений мікрофон, і в колонках починається наводка (свист), то і самому можна отримати досить неприємні відчуття (якщо не оглухнути взагалі). Тому при виконанні таких експериментів будьте вкрай уважні і обережні.

Додаткові рішення

Якщо говорити про те, як зробити гучний звук на ноутбуці, можна додати ще парочку порад. Так, наприклад, при наявності будинку додаткової техніки на зразок музичних центрів, підсилювачів або домашніх кінотеатрів організувати виведення звукового сигналу можна на їх власні акустичні системи. Якщо ж хочете використовувати програмні методи, спробуйте спочатку обробити аудіо в спеціальних редакторах зразок Adobe autdition (колишнє додаток Cool Edit Pro), Sound Forge і їм подібним.
Як зробити голосніше звук на ноутбуці?
У кожної такої програми є опції посилення (Amplify) і нормалізації (Normalize) аудіо, плюс – безліч професійних додаткових ефектів, які накладаються в реальному часі або з використанням попереднього прослуховування перед збереженням звукового матеріалу.

Популярі новини
Загрузка...