Як заземлити комп'ютер? Поради та рекомендації

115 0 Новини високих технологій

Сучасне житло людини рясніє наявністю різноманітних електричних приладів і побутової техніки. Холодильники, пральні машини, телевізори та інша електроніка підключаються до побутової електричної мережі, напруга якої являє загрозу для життя людини. Статичне напруження, несправності апаратури можуть призвести до наявності струмів з маленькою силою і високою напругою на корпусі побутових електроприладів, що досить неприємний, а часом і небезпечно для людини. Як заземлити комп'ютер та іншу електроніку і навіщо це потрібно?

Як заземлити комп'ютер? Поради та рекомендаціїВ чому необхідність заземлювати електроприлади?

В першу чергу система заземлення необхідна для того, щоб убезпечити життя і здоров'я людей. Деколи, доторкнувшись, особливо вологою рукою, до металевого корпусу холодильника або пральної машини, можна відчути на собі неприємне вплив електричного струму. Це говорить про поганий ізоляції деталей і проводів побутової техніки та про відсутність заземлення. Найчастіше таке трапляється в старих будинках, де заземлюючий провід не був передбачений. Пізнати електричну мережу без заземлюючого проводу досить просто – розетки не мають заземлення. Хоча трапляються й зворотні ситуації, коли встановлюються розетки з заземленням, але заземлюючий провід відсутня. Чи встановлені розетки без заземлення, просто не підключені до необхідного кабелю.

У приватному будинку

Спроектувати і провести монтаж заземлювальної системи в малоповерхових будинках під силу кожному. Зазвичай заземлення в цьому випадку складається з системи вертикальних і горизонтальних заземлювачів і провідника, який з'єднує дану систему з електрощитом в будинку. Вертикальні елементи зариваються в землю і з'єднуються з горизонтальними.
Як заземлити комп'ютер? Поради та рекомендаціїВертикальні заземляючі елементи можна зробити з 50-мм сталевого куточка, а для вертикальних елементів підійде звичайна смугова сталь шириною 40-50 мм. В якості заземляючого провідника можна використовувати круглу сталь. Контур заземлення рекомендується робити у вигляді рівностороннього трикутника на відстані від фундаменту більше 1 метра. Фарбувати сталеві елементи не потрібно. Далі розглянемо, як заземлити комп'ютер в квартирі.

В квартирі

Якщо будинок обладнаний сучасною системою заземлення (TN-C-S), то в електропроводці є провід PE, так званий «захисний нуль». Визначити, чи має ваш будинок таку проводку, не так складно. У цьому випадку електропровід, відповідний до енергостояку, повинен складатися з п'яти проводів. У такій ситуації необхідно всі захисні нулі PE приєднати до загальної шини, а шину з'єднати з корпусом електричного щитка. Як заземлити комп'ютер, якщо до енергостояку підходить чьотирьох кабель? Це означає, що ваш будинок обладнаний застарілої TN-C системою заземлення. У цьому випадку заземлюючого проводу просто немає. Кращий варіант в цьому випадку – зробити систему самому. Це зручно для мешканців перших поверхів. Якщо змонтувати занулення складно і проблематично, то краще не поєднувати нульовий провід ні з чим. Частково вирішити цю проблему допоможе і установка УЗО на кожен провід, що йде з квартирного розподільного щитка.
Як заземлити комп'ютер? Поради та рекомендації

Як не потрібно робити

Деякі «фахівці» кидають провід заземлення на батареї, газові і водопровідні труби, що робити категорично забороняється. Така «система» буде небезпечною не тільки для членів вашої родини і близьких сусідів, а й для людей, які проживають у сусідніх будинках.
Як заземлити комп'ютер? Поради та рекомендації

Як заземлити комп'ютер, щоб не фонив мікрофон?

З'явилися шуми при роботі мікрофона? Виникло питання про те, як заземлити системний блок комп'ютера для їх усунення? Відповідь досить проста: необхідно підключати комп'ютер в розетку із заземленням. В блоці живлення є спеціальні фільтри, які гасять перешкоди і компенсують їх за допомогою заземлення. Крім того, на роботу аудиомикрофона впливають й інші причини. Дана проблема виникає досить часто, навіть незважаючи на наявність високоякісних мікрофонів, аудиоинтрефейсов і кабелів. Виникає фон може бути високочастотним або низькочастотним. Значний вплив на появу високочастотного фону робить звуковий кабель, що з'єднує пасивний мікрофон з комп'ютером через звукову карту або спеціальний аудіоінтерфейс. Якщо кабель не екранований, або його оплетка пошкоджена, то зайвого шуму не уникнути. У такій системі відсутній передпідсилювач і виникають помеховие сигнали з частотою струму в побутових електромережах. Позбутися від такого роду фону можна з допомогою якісного кабелю. Крім неякісного або пошкодженого кабелю, деформованих роз'ємів для підключення апаратури, на появу фону можуть впливати й інші причини. І справа не в самому мікрофоні, а наявність поблизу інших електричних приладів, мобільних телефонів, побутової техніки. Виходить від них фон може впливати навіть на дорогий екранований кабель. Деякі шуми можуть виникати постійно, а деякі періодично, під час роботи того чи іншого електричного приладу.