Програми для лікування комп'ютера: огляд, опис, плюси і мінуси

257 0 Новини високих технологій

Напевно багато хто стикався з такою проблемою, коли комп'ютер заражался вірусами і шкідливими програмами, які порушували його роботу. Єдиний спосіб рішення в такій ситуації – очистити ПК від всіх вірусів за допомогою спеціалізованого софту. Далі в статті ми докладно розповімо про кращих програмах для лікування комп'ютера від вірусів і шкідливих файлів, які безперечно допоможуть у будь-якій ситуації.

Virus Removal Tool

Програми для лікування комп'ютера: огляд, опис, плюси і мінуси
Отже, перша в даному списку програма – Virus Removal Tool. Розробником цього є "Лабораторія Касперського", яка, якщо хто не в курсі, створила той самий антивірус Касперського. Завантажити програму для лікування комп'ютера Virus Removal Tool можна з офіційного сайту, абсолютно безкоштовно. Важить файл 140 Мб, установка утиліти не потрібно. Давайте ж розглянемо Virus Removal Tool більш докладно.


Опис Virus Removal Tool

Інтерфейс у Virus Removal Tool досить простий. Відразу після запуску перед користувачем з'явиться невелике віконце, в якому пропонується розпочати перевірку або ж спершу вибрати розділи для сканування, через кнопку "Змінити параметри". Також зверху у віконці програми є ще дві кнопки, які дозволяють переглянути звіт про сканування і відкрити карантин, куди будуть поміщені всі виявлені загрози.
Програми для лікування комп'ютера: огляд, опис, плюси і мінуси
Працює програма для лікування комп'ютера від вірусів і інших небажаних файлів просто. Відразу після запуску сканування Virus Removal Tool починає проводити детальний аналіз та пошук всіх наявних загроз на комп'ютері. Час сканування може бути абсолютно різним і залежить від декількох факторів:


 • потужності комп'ютера;
 • кількості вибраних розділів для сканування;
 • завантаженості системи на момент сканування.
 • У будь-якому випадку, які б налаштування обрані не були, закінчення сканування доведеться дочекатися. В кінці, коли аналіз і пошук буде завершено, програма видасть віконце зі всіма виявленими погрозами. Користувачу залишається лише вибрати дію навпроти кожного знайденого файлу, наприклад, вирішити, чи хоче він видалити, відправити в карантин або нічого не робити, а потім натиснути кнопку "Продовжити".
  Програми для лікування комп'ютера: огляд, опис, плюси і мінуси
  Ось, власне, і все, що стосується роботи програми для лікування комп'ютера, Virus Removal Tool.

  Коротко про недоліки VRT

  З явних мінусів Virus Removal Tool варто відзначити трохи слабеньку бази вірусних сигнатур, з-за чого утиліта може розпізнати не всі загрози. Також не завжди VRT може виявити шкідливе ПО, особливо якщо воно було випущено недавно. Ще один мінус – Virus Removal Tool не працює з файлами браузерів, де теж частенько сидять різні віруси-трекери. Якихось більш серйозних недоліків VRT не має.

  Malwarebytes Anti-Malware

  Наступна у списку програма для лікування комп'ютера – Malwarebytes Anti-Malware. Дане ЗА випускається корпорацією Symantec і призначений в першу чергу для сканування і пошуку на комп'ютері шкідливих програм, які можуть завдати значної шкоди та шкоди всій системі. Крім цього, Malwarebytes виконує сканування на віруси, які також будуть знешкоджені. Завантажити інсталяційний файл софтина можна на офіційному сайті розробника. Важить програма 785 Мб.
  Програми для лікування комп'ютера: огляд, опис, плюси і мінуси
  Єдине, що потрібно пам'ятати: якщо на комп'ютері вже інстальовано якийсь антивірус, то на момент установки Malwarebytes бажано його відключити, оскільки можуть бути викликані конфлікти програм.

  Опис програми Malwarebytes Anti-Malware

  Користувальницький інтерфейс програми дуже приємний для очей і простий для розуміння. Вікно програми розділене на дві частини. У першій, яка поменше, знаходяться вкладки, між якими можна перемикатися. Всього п'ять вкладок:
 • Інформаційна панель.
 • Перевірка.
 • Карантин.
 • Звіти.
 • Параметри.
 • Перевірка і лікування комп'ютера здійснюються через другу вкладку, тобто "Перевірка". У вкладці "Параметри" можна налаштувати програму на свій розсуд, наприклад, додати до виключення певні файли, щоб їх випадково не помітили шкідливими, включити/відключити певні опції при скануванні, захисту і т. д. Копатися в настройках строго рекомендується тим, хто хоч щось розуміє, інакше можна "наламати дров". Вся інформація про хід сканування виводиться на другу частину вікна програми, яка займає практично весь простір, що залишився.
  Програми для лікування комп'ютера: огляд, опис, плюси і мінуси
  Тепер про те, як працює утиліта для лікування комп'ютера. Насамперед потрібно запустити сканування на вкладці "Перевірка" за допомогою відповідної кнопки. Запуститься режим перевірки, в ході якого просканируется пам'ять, файли системи, системний розділ, розділ автозапуску і багато інших цікавих місць для програми.
  Якщо Malwarebytes в ході сканування виявить загрозу, він одразу ж сповістить про це користувача, але зробити що-небудь з шкідливим файлом можна буде тільки по завершенні перевірки. Що стосується часу перевірки, то тут все залежить від потужності комп'ютера, кількості файлів для сканування, завантаженості системи, кількості жорстких дисків і т. д. В цілому на все про все йде хвилин 10-15 не більше.
  Програми для лікування комп'ютера: огляд, опис, плюси і мінуси
  По завершенні перевірки користувачеві видається звіт про роботу, а також надається вибір, що зробити з виявленими погрозами: видалити, помістити в карантин, проігнорувати. Також відображаються шляху зберігання файлів, що теж дуже корисно, адже можна бачити, звідки "ноги ростуть".

  Мінуси програми

  За своїм функціоналом Malwarebytes – це дуже хороша програма, але є в ній все-таки один жирний мінус – пробний період користування. Так, незважаючи на свої переваги, Malwarebytes залишається платним, користуватися нею безкоштовно можна тільки протягом 14 днів. Вартість ліцензії на 1 рік починається від 2000 тис. рублів. Так, функціонал тут більш розширений, ніж у Virus Removal Tool, але платити більше 2000 тис. рублів кожен рік погодиться далеко не кожен.

  HitmanPro

  Програми для лікування комп'ютера: огляд, опис, плюси і мінуси
  Ще одна програма для лікування комп'ютера від вірусів – HitmanPro. Розробник – британська компанія Sophos, що спеціалізується на ПО для захисту ПК, неспроста так назвала своє творіння. Для тих, хто не знає, Hitman – герой комп'ютерної гри, найманий вбивця, який холоднокровно "прибирає" замовлені йому "мети". За такою ж аналогією діє і HitmanPro – програма сканує ПК, виявляє і ліквідує загрозу її. Скачати HitmanPro можна з офіційного сайту безкоштовно. Важить програмка небагато – всього 11Мб. Установка не потрібно.

  Про програму HitmanPro

  Що ж, тепер трохи докладніше про HitmanPro. Програма, як вже було сказано вище, не вимагає установки. При першому запуску користувача зустрічає приємний і простий інтерфейс російською мовою. Кнопок на стартовому екрані трохи: "Купити ліцензію", "Далі", "Налаштування" і "Вихід". Відразу варто сказати, що програма платна і в пробному режимі пропонує використання протягом 30 днів. Після цього доведеться купувати ліцензію. Що до налаштувань, то вони досить великі. Користувач ще до початку сканування може внести потрібні зміни в параметри, що часто буває корисно.
  Програми для лікування комп'ютера: огляд, опис, плюси і мінуси
  Для того щоб запустити першу перевірку, необхідно кілька разів натиснути на кнопку "Далі". Через 2-3 кліка запуститься процес сканування ПК на наявність загроз. Власне, тут, мабуть, варто перелічити основні фішки HitmanPro, однієї з кращих програм для лікування комп'ютера:
 • Антивірусні бази. Для пошуку і усунення загроз HitmanPro використовує напрацювання провідних у світі антивірусного ПО компаній: "Лабораторія Касперського", SophosLab і Bitdefender.
 • Мала кількість споживаних ресурсів. HitmanPro практично не навантажує систему під час роботи, так що програму можна використовувати навіть на слабких ПК.
 • Завжди під рукою. HitmanPro працює без установки. Лікування комп'ютера на віруси можна спокійно проводити з портативного носія – диска або флешки. Все, що потрібно зробити – скинути завантажений з офіційного сайту файл на диск або флешку і використовувати в міру необхідності.
 • Знає про всі нові віруси. Програма є хмарним антивірусом, а це означає, що перед початком сканування вона підключається до серверів SophosLab і "дізнається" про всіх наявних на даний момент загрози, віруси, шкідливі програми і т. д.
 • Впорається там, де інші безсилі. Завдяки тому, що HitmanPro не встановлюється в систему, він не може контролюватися, заражатися або блокуватися вірусами, що дозволяє йому справлятися там, де інші ЗА для захисту виявилися безсилі.
 • Ось, власне, і все, що стосується особливостей цієї програми для лікування комп'ютера.
  Програми для лікування комп'ютера: огляд, опис, плюси і мінуси
  Що до принципу роботи, то тут все просто. Як тільки сканування системи буде запущено, HitmanPro перевірить всі основні розділи системи, де можуть і люблять "ховатися" віруси та інші шкідливі програми. Після завершення сканування, користувач зможе ознайомитися з результатами перевірки та прийняти рішення, що робити з виявленими погрозами. На деякі файли HitmanPro дає пояснення, вірус це чи ні. Також у деяких випадках програма виставляє рекомендовані дії, що потрібно зробити з тим чи іншим зараженим файлом. Як мовиться, все просто і зрозуміло.

  Недоліки

  Тепер кілька слів про недоліки програми, точніше, про один недолік – пробному періоді дії. 30 днів дуже мало для того, щоб у міру напользоваться всіма перевагами програми, до того ж не кожен зможе щороку платити за 25 доларів (трохи більше 1600 руб.) за ліцензію. В іншому істотних мінусів у HitmanPro немає.

  Популярі новини
  Загрузка...