Діагностика інтернет-з'єднання: способи і варіанти

228 0 Новини високих технологій

Для простої і швидкої діагностики інтернет-з'єднання можливе використання як онлайн-сервісів, так і спеціальних програм, що дозволяють визначати швидкість передачі даних. Сервіси не вимагають установки і можуть працювати у вікні будь-якого браузера. Більшістю з них перевірка якості з'єднання виконується швидко і, як правило, не займає більше п'яти хвилин.

Діагностика інтернет-з'єднання: способи і варіанти

Принципи роботи

Під час перевірки швидкості здійснюється завантаження всіх даних. У разі роботи будь-якої програми, паралельно відправляє і отримує інформацію, ви отримаєте неточний результат. У такій ситуації канал ділиться, і користувач отримає інформацію тільки про доступної в даний момент швидкості браузера. І вона може бути нижчою від реальної.


Оскільки інформація вимірюється в бітах і застосовуються її похідні (кілобити і мегабиты), варто пам'ятати про те, що 1 кбит дорівнює 1024 біт, а один байт дорівнює 8 бітам. Щоб дізнатися орієнтовний час завантаження даних на встановленій швидкості, необхідно в кілобайти перевести кілобити. Наприклад, якщо швидкість становить 512 кбіт в секунду, то дані будуть викачуватися на швидкості 64 кілобайти. З цієї інформації можна дізнатися час закачування файлу певного розміру. Рекомендація: для отримання найбільш точного результату краще завершити всі процеси, що використовують канал інтернету.

Онлайн-сервіси

Почнемо з дуже функціонального сервісу 2ip.ru. На основній сторінці можна побачити результати всіх останніх вимірювань, що проводяться іншими відвідувачами сайту. Сервісом визначається провайдер, послугами якого клієнт користується. У разі якщо неправильне значення, його можна змінювати. Натисканням кнопки «Тестувати» ви запускаєте перевірку інтернет-з'єднання.


SpeedTest -популярний сервіс, доступний на різних мовах, включаючи російську. Його відмінною рисою є висока точність вимірювань. Він також визначає поточну IP-адресу і значення Ping. А ще, окремо вимірюється швидкість надсилання і отримання даних. Для роботи на сайті вам буде потрібно установка Adobe Flash Player останньої версії. Натиснувши на кнопку «Почати перевірку», користувач отримає докладний звіт про діагностику інтернет-з'єднання, який можна порівняти з іншими результатами або переслати.
Діагностика інтернет-з'єднання: способи і варіанти
Сервіс «Яндекс Интернетометра» визначить IP-адресу, який використовується, роздільна здатність монітора, версію браузера, регіон вашого провайдера. Кнопкою «Виміряти» ви запускаєте сервіс і дуже швидко отримуєте результат в бітах і байтах на секунду. Це дуже зручно, оскільки не потрібно переводити вимірювання самостійно. Всі отримані дані при необхідності можна скопіювати й опублікувати.

З допомогою програм

Крім того, існує безліч програм, що вимірюють і демонструють користувачеві швидкість з'єднання. Більшість з них дуже функціональні, а діагностика інтернет-з'єднання - це невелика зручна опція таких інструментів. Наприклад, завантажуючи файли з торрент трекерів програмою uTorrent, в реальному часі користувач може бачити зміна швидкості. Але дані показники залежать як від можливостей вашого інтернет-каналу, так і від здатності трекера швидко роздавати файли. Тому результати можуть бути неточними.
Як провести діагностику інтернет-з'єднання і яку з програм для оптимізації каналу вибрати, розповімо нижче.

BWMeter

Це додаток для контролю трафіку і вимірювання швидкості підключення до інтернету допоможе відстежити ваш інтернет-канал та переглянути звіт про вихідному і вхідному трафіку. Крім того, доступний аналіз переданих пакетів і висновок інформації про те, куди відправлений пакет, куди прийшов, який протокол і порт при цьому використовувалися.
Діагностика інтернет-з'єднання: способи і варіанти
Користувачі цієї програми діагностики інтернет-з'єднання можуть самостійно обмежувати швидкість з'єднання, а також забороняти або дозволяти встановленими програмами вихід в мережу. За отриманим моніторингу сполук виводиться статистика - можна переглядати весь інтернет і локальний трафік. При цьому є можливість використовувати фільтри і виводити трафік тільки для певних адрес, додатків і портів. Додаток підходить як для використання у великих компаніях, так і для дому. Воно дозволить вам відстежити трафік, спожитий комп'ютерами, з'єднаними в локальну мережу, та здійснити:
 • формування звітів по використаному трафіку;
 • моніторинг вихідного і вхідного трафіку в локальних мережах;
 • використання як файрвол;
 • фільтрацію зібраної інформації.
 • Додатково є розширені можливості для відстеження прийнятих і переданих пакетів.

  Діагностика інтернет-з'єднання з NetWorx Portable

  Цей простий, але потужний інструмент допоможе вам оцінити пропускну здатність інтернет-каналу.
  Діагностика інтернет-з'єднання: способи і варіанти
  Утиліту можна використовувати для вимірювання швидкості та обліку інтернет-трафіку вашого підключення, а також будь-якого іншого мережевого з'єднання. Програма допоможе ідентифікувати можливі причини мережевих проблем, відобразить використання інтернет-трафіку для перевищення меж смуги пропускання, яка визначена провайдером, або для відображення підозрілої активності вірусних програм і хакерських атак. Перевагами є:
 • цифровий і графічний дисплей;
 • можливість експорту створених звітів в безліч форматів;
 • вимірювання величини трафіку, швидкість передачі даних і часу роботи;
 • робота з підключенням через кабельні модеми, ISDN, ADSL, мережевими картами Ethernet;
 • інструментальні засоби тестування і мережеву інформацію з розширеною статистикою.
 • Популярі новини
  Загрузка...