Як встановити процесор на материнську плату своїми руками: покрокова інструкція по установці

141 0 Новини високих технологій

Не багатьом користувачам доводиться стикатися зі складанням системи. Комп'ютер не так складно зібрати самостійно, але все ж у цій справі є багато нюансів, з якими доведеться зіткнутися. Наприклад, не всі знають, як встановити процесор на материнську плату.

Робота процесора і материнської плати

Перш ніж розбиратися з тим, як правильно встановити процесор на материнську плату, варто розуміти завдання цих двох компонентів. Щоб не вдаватися в технічні подробиці, краще всього виражатися фігурально. Наприклад, материнська плата - це нервова система ПК. Завдяки величезній кількості мікросхем, кожен компонент отримує необхідну кількість електричного струму. Таким чином, всі елементи почнуть працювати.


Процесор в цьому випадку виконує роль мозку. Це обчислювальний чіп, який відповідає за результати будь-якої задачі системи. Також це один з головних компонентів, який допоможе запустити ОС і працювати з будь-якою програмою. Але, природно, для цього знадобиться модуль ОЗП, жорсткий диск і блок живлення.
Як встановити процесор на материнську плату своїми руками: покрокова інструкція по установці

Установка процесора

Як встановити процесор на материнську плату своїми руками? Достатньо розібратися з його конфігурацією. Чіп необхідно встановити в роз'єм на платі, званий сокетом. Оскільки розвиток технологій невблаганно рухається вперед, подібний роз'єм постійно змінюється. У Intel і AMD з'явилася величезна кількість сокетів, які підходять під певні покоління процесорів. У кожного чіпа є певна кількість ніжок зі спеціальним розміщенням. Він встановлюється в сокет і повинен ідеально підходити під роз'єм. Зазвичай поверхню чіпа покривається термопастою, а зверху встановлюється кулер з радіатором.


Система охолодження також важлива в системі, і без неї коректно працювати комп'ютер не буде. Установка її є частиною процесу встановлення чіпа. Важливо уважно і правильно робити все, що необхідно.

Перший крок

Як встановити процесор на материнську плату? Робити це нескладно, але необхідно бути уважним. Головне - вибрати правильний формат чіпа. Користувачеві доведеться уважно розібратися з усіма можливими варіантами і вивчити необхідну інформацію.
Як встановити процесор на материнську плату своїми руками: покрокова інструкція по установці
На що варто звернути увагу? Зазвичай при складанні ПК вибирає процесор і відеокарту, а після вже підбирає материнську плату. Вибираючи чіп, слід звертати увагу не тільки на кількість ядер і частоту роботи, але і на сокет. Найбільш популярним у Intel є Socket 1151. Як встановити процесор на материнську плату? Після визначення сокета потрібно підібрати такий же на системній платформі. Якщо система ґрунтується на 1151 значить потрібно вибрати відповідний роз'єм на платі.

Другий крок

Якщо встановлювати чіп в нову материнку, потрібно плату покласти на спеціальний килимок з поролону. Зазвичай він доступний у комплекті з платформою. Так можна захистити себе від статичної електрики. Тепер потрібно розглянути материнку. Найбільший прямокутний роз'єм і є сокет для встановлення чіпа. Поруч з ним є спеціальний фіксатор, який необхідно підняти. Якщо мова йде про систему на «Інтел», також потрібно зняти металеву кришку процесора, яка захищає ніжки чіпа. Також є варіант із пластиковою заглушкою.
Після того як буде звільнене місце для установки процесора, можна діставати його з коробки.
Як встановити процесор на материнську плату своїми руками: покрокова інструкція по установці

Третій крок

Як встановити процесор на материнську плату? Якщо мова йде про AMD, тоді потрібно знати один нюанс: поставляється чіп відразу з термопастою. З одного боку це добре, оскільки не доведеться самостійно наносити її на поверхню процесора, з іншого - потрібно бути акуратним і не змастити її при установці компонента. З чіпами Intel справи йдуть інакше. Більшість нових моделей не представлені з термопастою, але вона нанесена на радіатор або поставляється в комплекті. Щоб правильно встановити чіп, потрібно розглянути ніжки процесора і сокет. В залежності від розташування канавок потрібно буде поставити чіп. Також варто звернути увагу на трикутник в кутку. Він є напрямною для правильної установки процесора. Не застосовуючи серйозну силу, необхідно розташувати чіп в сокет, щоб кожна ніжка потрапила в отвори. Після цього необхідно буде перевірити правильність установки, але ні в якому разі не можна застосовувати силу. В кінці процесу досить опустити важіль фіксатора або закрити металеву кришку.

Установка кулера

Коли користувач розбереться, як встановити процесор «Інтел» на материнську плату, доведеться зайнятися кулером чіпа. Нічого складного не буде, якщо це фірмова система охолодження (СО). Але є різниця в установці кулера Intel і AMD.
Як встановити процесор на материнську плату своїми руками: покрокова інструкція по установці
У З «Інтел» є 4 ніжки, які ідеально підходять для чотирьох отворів на системній платформі. При установці вентилятора потрібно влаштувати все так, щоб харчування простіше підключався до гнізда. Важливо, щоб провід не звисав і не чіплявся за інші елементи. Потрібно докласти кулер так, щоб ніжки потрапили в отвори, і зафіксувати їх. У AMD кріплення інше. І якщо з питанням у тому, як встановити процесор на материнську плату, то з встановленням кулера доведеться розібратися. У центрі радіатора розміщена планка, в якій знаходиться отвір. Зверху системи є спеціальний важіль, який допоможе закріпити її на платі. Для правильної установки кулера потрібно акуратно прикласти його до чіпу, щоб важіль залишався зверху. Після потрібно завести нижню і верхню частину в пази, а після зафіксувати конструкцію.

Заміна чіпа

Деяким користувачам доводиться міняти процесор на більш потужний. Але для цього доведеться зняти з материнської плати застарілий чіп. Для цього потрібно від'єднати систему охолодження від живлення, після зняти її і дістатися до процесора. В принципі цей процес нічим не відрізняється від установки компонентів. Потрібно робити все в зворотному порядку. Головне, що потрібно пам'ятати, - не можна застосовувати силу і різко тягнути за кулер або процесор. В іншому випадку можна пошкодити елементи на материнській платі.

Заміна термопасти

В цьому випадку доведеться поміняти термопасту. Для кого-то ця процедура може стати складною. Але справа насправді проста, оскільки не вимагає додаткових ресурсів і спеціальних знань.
Як встановити процесор на материнську плату своїми руками: покрокова інструкція по установці
Взагалі зміна термопасти потрібна в будь-якій ситуації, оскільки рекомендується робити це кілька разів на рік. Тому наступна інформація буде корисною для всіх користувачів ПК. Отже, для заміни потрібен ватний диск і спирт. Таким чином вийде зняти старий шар термопасти. Тепер можна приступати до нанесення захисного шару. Для цього потрібно видавити невелику кількість термопасти на середину металевої кришки процесора. Зазвичай вистачає яблучного зернятка для того, щоб покрити всю поверхню. Щоб розподілити термопасту, потрібно використовувати спеціальну лопатку або непотрібну кредитну картку. Також деякі користувачі радять за допомогою шприца розподіляти захисний шар.

Популярі новини
Загрузка...