Середній термін служби жорсткого диска

356 0 Новини високих технологій

Жорсткий диск, безумовно, один з важливих компонентів вашого комп'ютера. Адже саме тут зберігається вся інформація - документи та фотографії, встановлені програми і відеофайли, ігри і текстові файли. Звідси важливо знати термін служби жорсткого диска, щоб у потрібний момент потурбуватися про заміну компонента на новий. Але час роботи пристрою можливо також помітно продовжити правильної його експлуатацією, нескладними заходами. Як це зробити, ми розповімо вам далі.

Термін служби жорсткого диска

Треба зазначити, що для різних типів даних накопичувачів встановлені різні часові значення. Уявімо середні терміни служби жорсткого диска:
 • Внутрішній. Термін служби жорсткого диска - від 5 до 10 років. Час залежить від розміру накопичувача, а також умов його використання. Найголовніший показник - тепло. Надмірний нагрів пристрою помітно скорочує час його служби. Звідси висновок: слід грамотно організувати відведення теплого повітря від накопичувача, не допускати його високих температур. Щоб всі комплектуючі системи працювали справно, необхідно приділити належну увагу вибору системного блоку.
 • Зовнішній. Який термін служби зовнішнього жорсткого диска? У середньому це 10 років. На швидкий знос і працездатність даного пристрою найбільш негативний вплив чинить надмірна вологість навколишнього середовища, зовнішні впливи (удари, трясіння, удари, падіння та інше), присутність сильних магнітів в безпосередній близькості від предмета.
 • Твердотільний. Термін служби жорсткого диска такого типу - також 10 років. Однак "життя" SSD (на відміну від традиційного HDD) також обмежена циклами перезапису. Тому теоретично інноваційний твердотільний диск може вийти з ладу набагато раніше повільнішого HDD.
 • Середній термін служби жорсткого диска

  Вічний зберігач інформації

  Існує такий накопичувач, термін служби якого не обмежений? Так, сьогодні альтернативою є хмарне сховище. Ваша інформація в цьому випадку зберігається на сервері вибраного провайдера. Найчастіше за певну плату. Але в цьому випадку вашим даними загрожують інші ризики: атака хакерів, банкрутство провайдера та ін.


  На початку статті ми згадали, що термін служби жорсткого диска ноутбука та ПК можливо продовжити самостійно. Нижче ми розповімо, як це зробити.

  Покупка в магазині

  Термін придатності жорсткого диска багато в чому залежить і від обраної вами моделі вінчестера. Тому при покупці компонента в салоні важливо звернути увагу на наступні характеристики пристрою:
 • Магазин. Ознайомтеся з відгуками на незалежних порталах про даній торговій точці. Велика кількість негативних - суттєвий привід звернутися до іншого реалізатору, навіть якщо цей маркет пропонує вигідні умови. Бажано також, щоб магазин був не універсальним, а спеціалізувався на комп'ютерах і комплектуючих.
 • Вага. Так, така несподівана характеристика. Як показує практика, низькоякісні жорсткі диски зазвичай підозріло легені. Можливо, хитрий виробник заощадив на встановлення необхідних компонентів. Навіть часті такі випадки, коли пристрій не було оснащене навіть системою охолодження! Радимо взяти два диски різної цінової категорії, виробників в руки і таким чином визначити їх тяжкість.
 • Гарантія. Дивно, але часом на якісні вінчестери виробник встановлює невеликий термін гарантії. В середньому це 6 місяців, рідше - 12. З чим це пов'язано? Жорсткий диск - один з найбільш "ненадійних" компонентів ПК. Вся справа в елементах блока живлення: вони швидко перенагреваются, чого виходять з ладу. А це відразу викликає перешкоди у роботі вінчестера, сприяє його поломки. У більшості випадків підвищений термін гарантії - це всього лише рекламний трюк, щоб скоріше продати залежаний товар. Подумайте, чи потрібно воно вам: чекати, поки замінять по гарантії компонент, без якого використання комп'ютера неможливо.
  Середній термін служби жорсткого диска
 • Блок живлення

  Термін служби жорсткого диска в годинах, звичайно, визначити досить важко. Навіть в роках цю величину можна представити лише приблизно.


  Фахівці давно помітили: швидкість роботи, термін "життя" внутрішнього жорсткого диска безпосередньо залежать від якості що поставляється йому енергії. Відповідно, на вашому комп'ютері повинен бути встановлений викликає довіру блок живлення. Звичайно, багато хто з нас хочуть заощадити, тим більше на ринку можна зустріти більше число бюджетних БЖ. Але, як мовиться, скупий платить двічі. Вже встановлено, що дешеві блоки живлення виходять з ладу приблизно через рік роботи. Найбільш неякісними, за запевненням досвідчених користувачів, вважаються БЖ типу NONAME. Пам'ятайте, що від блоку живлення буде залежати не тільки робота вінчестера, але і всіх інших компонентів системи.

  Використання ДБЖ

  Як збільшити термін служби жорсткого диска? Досвідчені користувачі радять використовувати ДБЖ - джерело безперебійного живлення. Він допомагає функціонувати не тільки вінчестера і блоку живлення, але і всім компонентам системи в цілому.
  Багато користувачі впевнені в проведенні своєї квартири, вважають, що вони застраховані від перепадів. Але, як показує практика, від стрибків напруги ні в якому разі назавжди позбутися не вийде. Порівняно невисока вартість ДБЖ - близько 2000 рублів. Однак така трата допоможе вам зберегти важливі дані на жорсткому диску, врятує від перегріву інші компоненти ПК.
  Середній термін служби жорсткого диска

  Проведення дефрагментування вінчестера

  Працюючи на комп'ютері, нам постійно доводиться видаляти, переміщати, перезаписувати різні елементи. Внаслідок цього на вінчестері залишаються фрагментовані файли. Справа в тому, що жорсткий диск не переписує інформацію самостійно, а використовує вільне місце для частини документа, записує далі залишок.
  Все веде до того, що магнітній головці пристрою надалі доводиться працювати в кілька разів інтенсивніше, щоб вважати необхідну інформацію. А це призводить до швидкого виходу з ладу вінчестера. Як уникнути? Шляхом своєчасної дефрагментації дискового простору. "Мудрувати" для цього не потрібно - відповідну утиліту вже містить популярна ОС "Віндовс". Використовувати програму нескладно:
 • Зайдіть в "Мій комп'ютер", знайдіть необхідний локальний (жорсткий внутрішній) диск.
 • Натисніть на його назву правою кнопкою миші.
 • Зайдіть в розділ "Властивості".
 • Клацніть на вкладку "Сервіс".
 • Тепер достатньо натиснути мишкою на "Виконати дефрагментацію". От і все. Постарайтеся повторювати цю процедуру періодично.
 • Якщо вам з якихось причин не підходить стандартна програма, то можете звернути увагу на аналогічні продукти сторонніх розробників: Defraggler, Smart Defrag, O&O Defrag, Auslogics Disk Defrag і ін.

  Середній термін служби жорсткого диска

  Проведення форматування вінчестера

  Як продовжити термін служби жорстких дисків Seagate? Досвідчені "юзери" діляться ще однією хитрістю:
 • Скопіюйте всю інформацію, що зберігається на внутрішньому вінчестері, на зовнішній жорсткий диск або інший відповідний за обсягом накопичувач.
 • Скачайте і встановіть на свій комп'ютер програму Victoria.
 • За допомогою цієї програми зробіть низькорівневе форматування.
 • Завантажте дані назад на очищений жорсткий диск.
 • Подібну процедуру рекомендується періодично повторювати з метою продовження терміну служби пристрою. До речі, "Вікторія" також хороша тим, що допомагає виконати діагностику стану вашого внутрішнього жорсткого диска.

  Захист від механічних впливів

  Вінчестер, як і інші компоненти комп'ютера, досить болісно реагує на всі фізичні впливи - постукування, трясіння, ударів, вібрації та ін. Справа в тому, що під час роботи в ньому крутяться певні деталі, а такі механічні впливу ускладнюють їх функціонування. Проста порада від фахівців: намагайтеся не переміщати системний блок ПК, ноутбук під час функціонування пристрою. Природно, таку техніку варто оберігати від ударів.
  Середній термін служби жорсткого диска

  Захист від перегріву

  І найсерйозніша рекомендація: не допускайте високих температур вінчестера! Саме перегрівання негативно впливає як на продуктивність пристрою, так і на термін його служби. Тут багаторазово буде збільшуватися знос прочитуючих головок, механіки компонента, що веде до відмов і збоїв.
  Оптимальна температура для роботи внутрішнього жорсткого диска: 30-40 °С. Гранично допустимий нагрів для сучасних типів пристроїв: 65 °С. Контролювати температуру ви можете за допомогою маси утиліт, платних і вільних, які представлені у віртуальному просторі. Найпоширеніші - від HDDlife, AIDA.
  Середній термін служби жорсткого диска

  Механічна чистка жорсткого диска

  Як продовжити термін служби пристрою ще? Наостанок поділимося методом, який особливо хороший для вінчестерів старше 3 років. Це самостійне проведення чищення компонента. Спосіб підходить лише для впевнених користувачів ПК. Якщо ви новачок в цій справі, то великий ризик, що ви виведете пристрій з ладу. Радимо дотримуватися наступного алгоритму:
 • Відкрийте кришку системного блоку. Серед інших компонентів знайдіть жорсткий диск і акуратно вийміть вінчестер з роз'ємів. Краще всього проводити процедуру в тонких рукавичках з х/б тканини.
 • Акуратно відкрутите задню кришку.
 • Перед вашим поглядом постане плата пристрою. Уважно огляньте її на предмет окису і інших дрібних забруднень.
 • Візьміть звичайний канцелярський ластик (краще всього використовувати тонкий і маленький на кінчику олівця). Цим інструментів акуратно зчистите окис.
 • Тепер необхідна звичайна пензлик (для малювання або ж спеціальна для техніки). Нею слід змахнути з плати пил і сліди від гумки.
 • Далі справа за малим: закрутіть кришку, вставити компонент назад, закрийте системний блок. Профілактична чистка пройдена!
 • Середній термін служби жорсткого диска
  Термін служби жорсткого диска (зовнішнього, внутрішнього, твердотільного) обмежений. У середньому 5-10 років. Однак на сьогодні виявлено дієві способи, які можуть збільшити термін експлуатації даного пристрою. Багато хто з них доступні і недосвідченим користувачам.

  Популярі новини
  Загрузка...