Як називається жанр "Скайріма"

115 0 Новини високих технологій

Будь-який геймер хоч раз чув про ігрової серії The Elder Scrolls і крайній частині під назвою "Скайрим". Також будь-який геймер хоча б приблизно уявляє, що таке жанр Role Playing Game. Даний огляд буде мати більшу цінність для новачків в комп'ютерних іграх. Для тих, хто знайомий з індустрією багато років, практично жодна новина зі статті не стане одкровенням. Давайте розберемося, який жанр у "Скайріма", які ознаки визначають його і чому дана гра є однією з кращих у своєму роді.

Як називається жанр "Скайріма"

Опис жанру

Почнемо з опису самого жанру, щоб читачі мали уявлення про те, з чим мають справу. Отже, повна назва звучить наступним чином - Computer Role-Playing Game. Що в перекладі на нашу мову означає "комп'ютерна рольова гра". У розмовній мові такі ігри називають РПГ, рпгэшки, RPG, ролевки і так далі.


Жанр "Скайріма" визначається складовими, які до нього ставляться. В описі рольових ігор є кілька головних елементів, які притаманні кожному проекту в жанрі. Деякі з них можуть відхилятися від класичних норм, але від цього не втрачатимуть своєї суті. Щоб зрозуміти, який жанр гри "Скайрим", звернемося до опису. Багато фахівці ділять всі ознаки, за якими можна визначити рольову гру, на 4 частини. Розглянемо їх докладніше.

Рольова система

До цієї категорії належать ті елементи, які відповідають за створення і розвиток героя в тому чи іншому вигляді. Перший елемент може бути відсутнім, але другий є завжди. Суть - гравець поступово вдосконалює свого персонажа (навички/скіли/рівень/спроможності/окуляри здоров'я та багато іншого) за рахунок взаємодії з ігровим світом. За цією ознакою жанр гри "Скайрим 5" збігається з описом.


Дослідження

Незалежно від того, є гра лінійної, або в неї є доступ до вільному переміщенню, елемент дослідження повинен бути завжди. Гравець може отримувати інформацію від НПС, з ігрових предметів, описів і книг. По мірі проходження герой вивчає нові подробиці, іноді розвиває відносини з внутриигровыми персонажами і багато іншого. Відповідно, чим більше сам гравець занурює свого героя у світ, тим він сам дізнається більше подробиць. По цій категорії жанр гри "Скайрим" також збігається. Йдемо далі.
Як називається жанр "Скайріма"

Сюжет

Поза залежно від того, чи йде повноцінна історія з заставками і розгорнутими діалогами, або сюжет подається через листівки і журнал завдань, розповідь має бути присутнім в будь RPG. По-перше, гравець повинен отримувати інформацію про світі і сюжеті гри через цілі, основні і другорядні завдання, навчання, діалоги і так далі. По-друге, персонаж виконує не ланцюг нескладних завдань, а цілком логічний ланцюжок квестів, які призводять до певного результату. Окремими від сюжету завданнями можуть бути другорядні. Навіть в мультиплеєрних RPG присутній сюжет, хоча йому приділяється набагато менше уваги, ніж в одиночних іграх. Тим більше що в "Скайриме" з цим пунктом повний порядок. Велика і довга історія, багато персонажів, участь героя в порятунку світу і протистоянні темних сил - класика фентезійних творів. Все це приправлено додатковими завданнями різного рівня складності і цікавинки.
Як називається жанр "Скайріма"

Бойова система

Ведення бою - невід'ємна частина рольового проекту. Якщо деякі моменти можливо пройти мирно, потай або через діалоги (наприклад, розвинувши персонажу навик красномовства), то в більшості випадків без битв обійтися не вийде. Саме під час перемоги над супротивником ви отримуєте досвід, добуваєте ресурси і предмети. Також прокачування вашого персонажа прямо відбивається на силі і уміннях у бою. Чим крутіше ваш герой, тим швидше він справляється з ворогами. Жанр "Скайріма" недосвідчений гравець може сплутати з файтингом або шутером. Зовні вони не відрізняються. Однак у шутері ігровий персонаж протягом усього проходження не виділяється в плані рівня сили і здібностей, а в RPG розвиток видно неозброєним оком. Отже, в "Скайриме" присутній і останній елемент. Ці чотири пункти повністю описують нашу гру, тому ми можемо сказати, якого жанру "Скайрим" абсолютно точно.
Як називається жанр "Скайріма"

Уточнення по жанру

Варто сказати, що не одним заголовком RPG можна охрестити п'яту частину легендарної серії. Жанр рольових ігор може ділитися на кілька піджанрів в залежності від ідеї і спрямованості. The Elder Scrolls 5: Skyrim можна сміливо віднести до sanbox RPG або, простіше кажучи, пісочниці. Розберемося, чому саме цей жанр у Скайріма і яка ознака на це вказує. Незважаючи на те що головна сюжетна лінія щільно переплетена з історією стародавніх драконів, більшу частину часу головний герой подорожує по відкритого світу і знайомиться з навколишнім його дійсністю. З одного боку, ви можете не займатися цим і йти тільки по сюжету. В результаті чого вийде так, що до фінальних завдань ви підійдете без належного рівня і спорядження. Тому досліджувати ігровий світ все ж доведеться. В ході подорожі герой знаходить сотні додаткових завдань, підземель і окремих сюжетних ліній. Наприклад, в "Скайриме" триває історія Темного братства, гільдії злодіїв і так далі.
Ще один невеликий нюанс в класифікації, який дозволить розібратися, який жанр гри "Скайрим". Більшість рольових ігор ділять на європейські та японські. Зараз розберемося, чому працює саме такий поділ. Японські RPG ґрунтуються на конкретних персонажів або цілих партіях. Герої опрацьовані аж до характеру і зовнішності. Також відсутня великий вибір і свобода дії, а гра концентрує всю увагу близько сюжету. У більшості японських рольових ігор битви відбуваються не в тому світі, а на окремій локації після завантаження. З європейськими RPG все по-іншому. Гравець створює свого персонажа, часто вибирає клас і прокачує ті вміння, які здадуться актуальними і більше вигідними. В класичних іграх персонаж позбавлений свого обличчя за сюжетом, щоб гравець міг асоціювати себе з ним. Сюжетна лінія постійно переривається на додаткові завдання і дослідження світу. І, нарешті, бойова система дозволяє проводити битви як завгодно і де завгодно (крім деяких винятків у вигляді окремих локацій, підземель і босів). Якщо детально порівнювати обидві "школи", то стає ясно, який жанр гри "Скайрим". Крім того, що проект випущений європейськими та американськими розробниками, він співпадає по всіх пунктах з даними підкласом.

Як називається жанр "Скайріма"

Зв'язок з Action

У багатьох ігрових журналах, на сайтах, у відеороликах при розмові про те, якого жанру "Скайрим", говорять про Action-RPG. По суті, цю позначку можна не робити, але вона не суперечить основним жанром. Оскільки розвиток персонажа, дослідження світу і взаємодія здійснюється через управління персонажем від 1 або 3 особи, то відмітка Action буде доречною. Також в деяких ситуаціях гравець може перемогти противника не через переваги в зброї, броні або здібності, які він отримав за прокачування рівнів, а за рахунок особистих умінь і рішень. Тому The Elder Scrolls 5: Skyrim можна називати Action-RPG. Тепер ми можемо точно сказати, як називається жанр "Висування". Його можна назвати просто рольовою грою. Або зробити уточнення про те, що це велика пісочниця. Також можна сказати, що вона належить до європейських рольовим іграм. Або просто назвати Action-RPG. Кожний з перерахованих варіантів буде правильним. Ми розібралися з жанром, а тепер поговоримо трохи про саму гру. Якщо ви не стикалися з нею раніше, то обов'язково прочитайте огляд.

Ігровий світ

П'ята частина серії не сприймається як окремого проекту. Skyrim заснований на тих же історіях, дія відбувається в умовах того ж світу, що і в попередніх частинах. Однак цього разу історія переноситься на територію північної провінції "Скайрим", а героєм стає Драконорожденный.
Після початкових і вступних місій стає зрозуміло, що за ручку гравця ніхто водити не стане. Сюжет говорить вам, що ви - обраний, у вас стоїть певна завдання, а вирішувати ви її можете як завгодно. Тому з цього моменту ваш персонаж відданий самому собі. Ви можете плюнути на всі завдання для "обраних", порятунок світу, спілкування з давніми драконами і просто відправитися у вільне подорож. Промерзлые рівнини, снігові гори, водоспади і річки - все це зустрінеться вам на шляху. Також будуть попадатися персонажі зі своїми історіями і квестами, а іноді цілі гільдії, до яких можна приєднатися.
Як називається жанр "Скайріма"

Геймплей

Основний ігровий процес зводиться до дослідження і прокачування. По мірі проходження квестів і знищення монстрів ви отримуєте досвід і окуляри, які витрачаються на поліпшення здібностей. Всі скіли представлені у вигляді сузір'їв. Основних параметрів всього 3 - здоров'я, мана і витривалість. Важливою складовою є крафт і збір ресурсів. Без цих компонентів, звичайно, можна впоратися, але тоді ви втратите величезну частину контенту гри. Наприклад, деякі предмети для крафта крутого зброї, броні можна знайти тільки в кінці певних завдань, а іноді навіть після проходження цілих сюжетних ліній.

Моди і популярність

Жанр "Скайріма", а також сама гра, можуть похвалитися величезною базою фанатів по всьому світу. І незважаючи на те, що п'ята частина вийшла в 2011 році, вона до цих пір є однією з найпопулярніших RPG в світі. Із-за особливостей ігрового движка умільці випускають модифікації та поліпшення. Зміни ігри за рахунок модів варіюється від простого поліпшення графіки до повної переробки локацій, сюжету і предметів. В інтернеті можна знайти безліч жартів про те, що з допомогою модифікацій Skyrim можна перетворити в симулятор водіння, гру про людину-павука, але точно не в RPG. Постійно виходять глобальні доповнення від фанатів, які користуються величезною популярністю. Багато з них визнані по всьому світу, а також самими розробниками.

Реліз на різних платформах

Щоб зрозуміти, наскільки The Elder Scrolls 5: Skyrim відома і затребувана, варто сказати про перевидання та випуски на інших платформах. Після виходу на PC і консолях гра поступово виходила на консолях нового покоління, потім з'явилася у вигляді легендарного видання, потім перейшла на портативну приставку Nintendo Switch, а далі вирушила на VR. І, можливо, це ще не кінець для цієї великої, але вже старої гри.
Як називається жанр "Скайріма"

Висновок

Ми досить детально розібралися, який жанр гри "Скайрим" і чому цей проект відносять саме до RPG. До речі, ті ж самі аргументи можна віднести до всієї серії TES. Навіть TES Online має всі перераховані ознаки, але до них додається ще й мультіплєєрний сервер. Компанія Bethesda вже анонсувала шосту частину, але не назвала навіть приблизної дати релізу і ніяких подробиць. У зв'язку з цим Skyrim отримав ще більший приріст інтересу з боку тих гравців, які досі не спробували себе до The Elder Scrolls.

Популярі новини
Загрузка...