Віртуальна життя: визначення, особливості, наслідки для реального життя

441 0 Новини високих технологій

Імітація життя, віртуальне життя чи реальність - ці слова ще зовсім недавно ставилися до області наукової фантастики. Багато груп людей опиралися процесу створення ВР, керуючись моральними або етичними міркуваннями. Тим не менше це саме те, що знаменуватиме новий виток у розвитку всієї цивілізації і диктувати умови всіх сфер життя.

Що таке віртуальне життя?

На сьогоднішній день все більше число людей починає цікавитися цим питанням. І не спроста! Було створено безліч продуктів масової культури, в яких так чи інакше зачіпали тема віртуальної реальності, взаємовідносини життя реальної і життя віртуальною. Інтерес підігрівається підвищенням світового рівня освіченості громадян та сучасних технологій. Так що ж із себе представляє життя у віртуальному світі?


Віртуальна життя: визначення, особливості, наслідки для реального життя
Віртуальна реальність (VR, Virtual Reality) - це складне технічне засіб, що забезпечує користувачеві повне занурення у віртуальний світ. Його суть полягає у штучному створенні навколишнього середовища, яка може повністю копіювати всі властивості і тонкощі реального світу. Серед її функцій також відзначається передача імпульсів у мозок людини, забезпечуючи роботу всіх органів почуттів. Людина у віртуальній реальності може бачити, чути, відчувати запахи і відчувати все, що відбувається на власному тілі. Особливо просунуті системи здатні демонструвати все, що відбувається в режимі реального часу.

Як працює віртуальний світ?

Віртуальна життя: визначення, особливості, наслідки для реального життя
Все, що відбувається у ВР (віртуальної реальності), конструюється на підставі реальних законів логіки, фізики і математики. Гравітація у просторі, рух води або полум'я - все це піддається настроюванню і використовується при створення віртуальної реальності.


Тим не менш, деякі проекти, створені з розважальною метою, можуть нехтувати законами фізики. Це дає можливість людині у віртуальній реальності взаємодіяти з навколишнім світом на свій розсуд. Так, деякі версії ВР передбачають можливість польоту або створення об'єктів за допомогою керування користувача. Варто так само відзначити, що віртуальний світ багато в чому схожий з поняттям "доповненої реальності". Насправді це всього лише рання версія ВР, перші проби пера вчених у винаході віртуальному житті.

Система віртуальної реальності

Головним допоміжним засобом при створенні віртуальної реальності зазвичай називають пристрій, з допомогою якого цей проект буде реалізований. Програма прописується в спеціальний засіб для роботи з віртуальним життям. Якщо говорити про використовувані ресурси, то це вкрай витратна процедура, так як потрібен великий обсяг оперативної пам'яті і електричної енергії. Віртуальна реальність з використанням тактильних відчуттів значно відрізняється від тих же комп'ютерних ігор, на кшталт "Сімс" і тому подібних, безпосередньо взаємодіючи з мозком людини.

Візуалізація віртуального світу, шолом ВР

Віртуальна життя: визначення, особливості, наслідки для реального життя
На сьогоднішній день самим пристроєм при зануренні у віртуальну реальність є головним шолом віртуальної реальності. Сучасні зразки цього пристрою все частіше використовують у своїй структурі образ очок, хоча початкові параметри вже давно не змінювалися. Апарат являє собою один або більше дисплеїв. Вони знаходяться дуже близько до очей, закриваючи від користувача реальний світ. Ці екрани транслюють в мозок людини якісь імпульси - зорові, слухові, нюхові та інші. Кожен екран або частину екрану призначені для правого або лівого ока. Подібна система використовується в доповненої реальності, виключаючи можливість бачити реальні предмети навколо.
Пристрій також здатне визначати місцезнаходження користувача в просторі (як реальному, так і віртуальному). Для цього програма використовує технічні засоби: магнітометри, акселерометри, гіроскопи і інші. Таким чином, шолом віртуальної реальності здатний уловлювати найменші повороти голови, рухи і навіть температуру тіла, попереджаючи про можливу небезпеку подальшого використання ВР. Більшість з цих функцій доступні тільки для найсучасніших і дорогих моделей пристроїв віртуальної реальності. Більш дешеві варіанти взаємодіють тільки з зоровими відчуттями людини.

Тривимірні дисплеї ВР Motion Parallax

Віртуальна життя: визначення, особливості, наслідки для реального життя
Досить цікавий тип пристроїв, суть якого полягає у спробі відтворити обсяг віртуальних об'єктів реального світу. Тривимірні дисплеї використовуються в безлічі пристроїв, починаючи від звичайних смартфонів, закінчуючи віртуальної кімнатою реальності "CAVE" (печера). Програма Motion Parallax здатна реагувати на рухи голови у найкоротші терміни, з-за чого помітити різницю між реальністю і програмою стає все складніше.
Якщо говорити про систему на смартфонах, то вона задіює лише частина зорових нервів. З більш просунутими технологіями все складається набагато яскравіше. Спектр рецептів в кімнатах доповненої реальності вкрай великий. У таких місцях все не закінчується на шоломі або окуляри віртуальної реальності. По всьому тілу прикріплюються апарати, що зчитують інформацію з тіла людини. Вони можуть одночасно імітувати подих вітру, запах лісу, світло сонця - все те, що оточує людей в реальному світі.

Ретинальный дисплей віртуальної реальності

Віртуальна життя: визначення, особливості, наслідки для реального життя
Найкращий і технологічний спосіб занурення у ВР на сьогоднішній день. Пристосування, що використовують у своїй структурі ретинальный дисплей, здатні безпосередньо впливати на сітківку людського ока, "створюючи" певні предмети, які прописуються в програмі. Користувач таких пристосувань бачить ширяють у просторі об'ємні об'єкти, а система імітації тактильних відчуттів може дозволити їх помацати. Все що було створено в такій програмі може накладатися на об'єкти реального світу. При певних умовах може бути дуже схоже на змішане або комбіноване реальність. Для ефекту повного занурення зазвичай використовують кімнату, в якій немає джерела світла. Перед зануренням у віртуальне життя, слід ретельно підготуватися. Варто так само пам'ятати, що всі шоломи віртуальної реальності можуть тиснути на голову і перенісся, викликати почуття розгубленості в просторі.

Доповнена реальність

Віртуальна життя: визначення, особливості, наслідки для реального життя
Augmented Reality, змішана або доповнена реальність - це наукова технологія, метою якої є приміщення в поле людського сприйняття яких-небудь сенсорних дані. Мета цього процесу полягає у забезпеченні додаткової інформації про навколишній світ і збільшення рівня сприйняття всієї інформації. Суть доповненої реальності полягає в поєднанні реального світу з додатковими елементами, створеними на комп'ютері. Ця технологія у всю використовується в безлічі сфер життя. Так, наприклад, можна побачити стрілки, що показують траєкторію польоту м'яча, при перегляді футбольного матчу. Головними характеристиками, що описують доповнену реальність, є:
 • поєднання реального і віртуального;
 • дія в режимі реального часу;
 • тривимірність сприйняття.
 • Це саме та футуристична технологія, яку використовували при створенні наукової фантастики. Масова культура так само використовує доповнену реальність. В одній із серій серіалу "Шерлок", була використана ця технологія - окуляри лиходія мали властивість зчитування всій інформації про людей шляхом використання мережі інтернет. Вся інформація, що знаходиться у відкритому або закритому доступі, транслювалася на ці самі окуляри. Такий спосіб використання доповненої реальності вже існує в наш час. Головним мінусом використання окулярів доповненої реальності, звичайно, називають шкоди для здоров'я. Після цілого дня носіння такого девайса, у користувачів помічається біль в очах, погіршення зору і неправильна фокусування сприйняття. Серед інших пунктів "проти" знаходяться: ціна девайса і їх розмір. Чим могутніше технологія ІН, тим більше вона важить і коштує.

  Google Cardboard - бюджетний варіант ВР

  Віртуальна життя: визначення, особливості, наслідки для реального життя
  На сьогоднішній день це самий простий спосіб поринути у світ сучасних технологій і дізнатися всі таємниці віртуальному житті. Корпорація Google надає цю можливість, не намагаючись вдарити по кишені пересічного користувача. Структура окулярів віртуальної життя Google Cardboard неймовірно проста. Її можна повторити навіть у домашніх умовах, якщо використовувати звичайний картон, свій смартфон і пару лінз. Крім усього іншого, потрібно знайти стереоскоп і застібки для зручності. Всі пристосування, використовувані в дорогих аналоги, вже присутні у всіх смартфонах останнього покоління. Окуляри не вимагають великого обсягу оперативної пам'яті або енерговитрат. Картонні окуляри Google Cardboard кріпляться до голови користувача. На них можна регулювати відстань лінз по відношенню до центральної частини зіниці. Це дозволяє використовувати девайс людям з поганим зором. Також має вбудовані навушники.

  Шкода від занурення у ВР

  Не можна не сказати і про вплив віртуальної реальності на організм і мозок людини. У ЗМІ все частіше з'являються сюжети про підлітків або цілком дорослих людей, які не могли відірватися від захоплюючої гри. Вони вмирали від нестачі сну, виснаження або зневоднення, але лежить провина за це на розробниках? Існує певна група людей, яким властиво занадто сильно захоплюватися. Психічні, маніакальні розлади можуть погіршити становище користувача віртуальної або доповненої реальності. При першому підключенні до системи віртуальної життя, варто проводити в ній не більше 15-20 хвилин. В іншому випадку, у більшості людей можуть виникати нудота, запаморочення, блювота і багато інші неприємні наслідки. Дезорієнтація - це найбільший мінус у скарбничку ВР. Користувач може перестати орієнтуватися в просторі до 24 годин. Не рекомендується водити автомобіль протягом 2-3 днів.

  Тема ВР в масовій культурі

  Про винахід віртуального простору, віртуального життя і цілого світу, говорили футуристи середини ХХ ст. Уявлення про неї були різні і з перебігом часу вони еволюціонували у творчість. Цю тему піднімали на обговорення у фільмах, книгах і аніме. Віртуальні симулятори згадувалися в таких відомих творах кіно, як: "Матриця", "Початок". В аніме віртуальне життя має також великий перелік творів: "Майстри меча онлайн", "Лог Хорізонт", "Аватар короля", "Альтернативні ігри богів" і т. д.

  Висновок

  Майбутнє людства залежить від відкриттів, які відбуваються вже зараз. Це саме те, чим будуть займатися наступні покоління, удосконалюючи технології своїх предків. Але навіщо потрібні віртуальні симулятори життя? Застосування цієї системи дозволить не допускати тих помилок, які робить людство. Саме тому ВР існує і розвивається. Людина у віртуальному житті - людина майбутнього.

  Популярі новини
  Загрузка...