Комп'ютер не бачить плеєр: можливі причини і методи їх усунення

251 0 Новини високих технологій

Ера бобінних, касетних магнітофонів і програвачів, програвачів компакт-дисків і вінілових платівок всі більше йде в небуття, а на зміну таким пристроям приходять все нові і нові девайси: MP3-плеєри, планшети, смартфони і т. д. Вінілові диски залишаються в пошані тільки у старих меломанів, які не можуть слухати музичний матеріал без характерного скрипу, видаваного тертям алмазної голки по доріжці пластинки. Молодь же все більше переходить на компактні MP3-програвачі з вбудованої пам'яті, куди можна записати величезна кількість музичних треків. Але ж музику спочатку на плеєр потрібно скопіювати. До того ж, далеко не у всіх пристроїв цього типу є вбудовані модулі бездротового зв'язку, що дозволяють приймати файли або завантажувати музику з інтернету, використовуючи Wi-Fi-підключення. І нерідко можна спостерігати ситуацію, коли комп'ютер не бачить плеєр при підключенні. Найчастіше для прямого з'єднання використовуються USB-порти, на самих пристроях можуть бути присутні роз'єми mini-USB або micro-USB, тому будемо розглядати саме такі випадки.


Чому комп'ютер не бачить плеєр?

За великим рахунком, практично всі проблеми, що відносяться до обладнання такого типу, пов'язані з відсутністю або некоректної установкою драйверів. Не менш часто можна зустріти неправильне підключення плеєра до комп'ютера або ноутбуку. Ще одна поширена ситуація – несумісність підключається програвача з операційною системою, встановленою на ПК. Нарешті, найбільш рідкісним випадком можна назвати наявність на самому зовнішньому програвачі всіляких блокувань, причому не тільки програмного характеру (як, наприклад, у разі шифрування внутрішнього носія засобами BitLocker), але і фізичної, коли обмеження на доступ, що називається, «вшиваються» прямо в мікросхеми плеєра. Спробуємо розглянути кілька можливих рішень.


Система повідомляє, що підключено невідомий пристрій: що робити в першу чергу?

Почнемо з самого елементарного, що тільки можна собі уявити. Наприклад, ви підключаєте до стаціонарного комп'ютерного терміналу або ноутбука MP3-плеєр Samsung, але операційні системи Windows, які найчастіше присутні на користувацьких комп'ютерах пострадянського простору, геть відмовляються сприймати приєднане пристрій. Що робити в такій ситуації? Для початку переконайтеся, що ви підключили плеєр до потрібного порту USB.
Комп'ютер не бачить плеєр: можливі причини і методи їх усунення
Деякі моделі можуть працювати виключно зі стандартом 3.0 тому приєднувати плеєр потрібно саме через такі порти (на комп'ютерах і ноутбуках вони зазвичай всередині пофарбовані в синій колір). Якщо підключення виконано правильно, але все одно плеєр «Самсунг» комп'ютер не бачить, доцільно повністю вимкнути ПК, приєднати до нього плеєр, і тільки потім зробити завантаження системи. Якщо це не допомагає, прямуємо далі.

Питання, що стосуються установки драйверів плеєра і додаткового програмного забезпечення

Драйвери, що використовуються для ініціалізації MP3-плеєра Samsung (чи будь-якого іншого), операційна система, по ідеї, встановлює самостійно.
Комп'ютер не бачить плеєр: можливі причини і методи їх усунення
Якщо з якоїсь причини потрібних драйверів не знайшлося, має сенс встановити їх самостійно. Якщо у вас в наявності є супутній диск з драйверами, виконайте інсталяцію з нього.
Комп'ютер не бачить плеєр: можливі причини і методи їх усунення
Також можна скористатися автоматизованими додатками на зразок Driver Booster, SlimDrivers або DriverPack Solution. Цілком можливо, що вони розпізнають підключене обладнання і встановлять необхідні драйвери. Перші дві з наведених утиліт зазвичай звертаються до офіційних сайтів виробників пристроїв, третя програма спочатку шукає необхідний продукт у власній базі даних, яка істотно перевищує бази Windows, а за умови відсутності такого звертається до інтернету. Іноді можна зустріти проблему підключення «яблучних» пристроїв, які Windows не розпізнаються. І нічого дивного в цьому немає, оскільки корпорації Microsoft і Apple є давніми конкурентами, і кожна просуває на ринку виключно свої «залізні» і програмні продукти. Якщо комп'ютер не бачить плеєр iPod, очевидно, доведеться встановити додаткове програмне забезпечення на зразок iTunes-версію для Windows).
Комп'ютер не бачить плеєр: можливі причини і методи їх усунення
У цьому разі всі відповідні драйвери будуть впроваджені при підключенні і ініціалізації пристрою вже запущеній програмі. Іноді однією з важливих умов є установка самої свіжої версії програми. Але повернемося до звичайних плеєрів, які, по ідеї, з Windows повинні бути сумісні.
Комп'ютер не бачить плеєр: можливі причини і методи їх усунення
Якщо розглядати ті ж пристрої Samsung, нерідко можна зустріти рекомендації з установки утиліти Kies. Взагалі, для всіх Android-подібних пристроїв рекомендується використовувати виключно додаткове ПЗ від самого виробника, яке перед початком синхронізації на комп'ютер або ноутбук необхідно інсталювати в обов'язковому порядку.

Розпізнавання знімного інформаційного носія

Коли ж чіпі плеєра встановлена блокування, якщо є така можливість, її потрібно зняти. Правда, самостійно виконати такі дії навряд чи вийде. Однак у випадку захисту диска від запису, наприклад, з використанням засобу BitLocker, після підключення плеєра до ПК необхідно розблокувати, вибравши відповідний пункт меню ПКМ на диску, який розпізнається в системі в якості знімного носія.

Усунення проблем з USB

Але припустимо, що комп'ютер не бачить плеєр через USB, навіть після виконання всіх вищеописаних дій. У цій ситуації залишається перевірити працездатність самих портів і наявність коректно встановлених для них драйверів контролерів.
Комп'ютер не бачить плеєр: можливі причини і методи їх усунення
Для цього слід скористатися стандартним «Диспетчер пристроїв», зайти в розділ контролерів USB і з'ясувати, чи немає серед пристроїв, представлених у списку таких, що позначені жовтим трикутником. Якщо вони є, необхідно скористатися функцією відновлення драйверів і надати вибір потрібного драйвера системі. Попутно, якщо комп'ютер не бачить плеєр і після оновлення керуючого програмного забезпечення, перевірте, чи не є якийсь пристрій відключеним. Якщо воно виявиться, його потрібно буде задіяти через меню ПКМ, вибравши пункт включення.

Короткий підсумок

Ось коротко і все, що стосується основних проблем з підключенням плеєрів до комп'ютерних систем на основі Windows. Як вже було сказано вище, в більшості випадків неприємності виникають саме через відсутність всіляких драйверів (і не тільки для самих програвачів), тому першим ділом звертайте увагу саме на їх коректну установку. Якщо є супутнє фірмове програмне забезпечення, инсталлирующее драйвери автоматично, краще віддати перевагу саме йому.

Популярі новини
Загрузка...