Що таке автотюн: визначення і особливості

159 0 Новини високих технологій

Ні для кого не секрет, що сучасні виконавці використовують різного роду програмне забезпечення для обробки вокалу: за необхідності або для додання незвичного звучання. Сьогодні ж ми розповімо про такий популярній програмі, як "Автотюн".

Визначення

Що таке автотюн: визначення і особливості
Що таке автотюн? Насамперед автотюн - це плагін, що дозволяє змінювати вихідний сигнал з мікрофона та оцифровувати його на потрібний користувачеві лад. Ефект від використання полягає в тому, що він дозволяє працювати безпосередньо з вокалом, вирівнюючи його тон і тембр. Розібравшись, що таке автотюн, досвідчений звукорежисер може досягти дуже якісної вокальної обробки практично будь-якого виконавця. Навіть незважаючи на потрапляння в певні ноти. Програма "Автотюн здатна не просто редагувати голос виконавця, але і зміщати його за октавам. Це означає, що абсолютно будь-яке, навіть саме брудне і фальшиве виконання можна фактично виправити такою програмою.


Використання автотюна в масовій культурі

Що таке автотюн: визначення і особливості
Сьогодні дуже популярні різноманітні речитативні жанри музики: реп, клауд і хіп-хоп. Найважливіше значення в таких стилях музики відіграє саме якість виконання. Саме тому кожен реп-співак на даний момент знає, що таке автотюн - його використовують повсюдно. Характерну програмну обробку може почути навіть недосвідчений слухач, тому серед домінуючих на сцені виконавців використання автотюна є чимось неприйнятним, нарівні з фонограмою на сцені під час виступу.

Критика автотюна

Що таке автотюн: визначення і особливості
Так як кожна людина, що відрізняє чистий спів від автотюна, може спокійно визначити втручання комп'ютерних програм, в інтернеті до автотюну як до технології відносяться дуже двояко. Одні вважають, що "вирівнювати" голос можна і навіть потрібно, щоб композиція в цілому звучала гармонійно і оригінально. Але в той же час противники автотюна виступають строго проти його використання. Вони стверджують, що при комп'ютерній обробці естетична складова пісні знаходиться під питанням. І це дійсно так. Правильно використовуючи автотюн, можна, не вміючи співати, але вміючи зводити і редагувати свій голос, вивести постобробкою якісний сигнал студійного рівня. Згідно цієї теорії, вокалісту не обов'язково взагалі вміти співати.

Висновок

Сьогодні ви дізналися, що таке автотюн. Його застосування двояко сприймається суспільством, але це не говорить про те, що його можна використовувати при запису - перспектива використання автотюна величезна, як і розвиток цифрових технологій в цілому!

Популярі новини
Загрузка...