Як дізнатися, який звуковий драйвер мені потрібен: кілька простих способів

169 0 Новини високих технологій

Звукові карти в сучасних комп'ютерах і ноутбуках, як і будь-яке інше встановлюється «залізне» обладнання, без наявності в системі спеціального керуючого програмного забезпечення, званого драйвером, працювати не будуть. По всій видимості, про це знають абсолютно всі користувачі. Однак іноді драйвера потрібно встановлювати самостійно, проводити їх оновлення або інсталювати повторно (наприклад, якщо пристрій не функціонує). Але як визначити, які потрібні драйвера для звукової карти? В принципі, на стаціонарних ПК достатньо подивитися на маркування обладнання, знявши бічну кришку з системного блоку. А що робити, якщо чіп є інтегрованим або доступ до нього неможливий чисто з технічних причин, як це можна спостерігати в ситуації з ноутбуками? Спробуємо розглянути декілька простих методів, які і допоможуть вирішити дану проблему.


Як дізнатися, який звуковий драйвер мені потрібен: найпростіший спосіб

Спочатку будемо виходити з того, що подивитися назва моделі звукової карти не представляється можливим. Для перегляду всього встановленого на вашому комп'ютері або ноутбуці обладнання у Windows-системах передбачено наявність так званого «Диспетчера пристроїв», який можна викликати, наприклад, з розділу "керування комп'ютером", «Панелі управління» або консолі запуску програм поєднанням devmgmt.msc.
Як дізнатися, який звуковий драйвер мені потрібен: кілька простих способів
Як дізнатися, який звуковий драйвер мені потрібен? Для цього достатньо розкрити відповідний розділ зі звуковими, ігровими та відеопристроями, після чого попередньо визначити назву самої саундкарты (її марку та виробника). Після цього можна просто завітати на сайт виробника або розробника відповідного програмного забезпечення і задати пошук потрібного драйвера назві моделі. Зазвичай таке викладається у вільному доступі. Після цього слід завантажити драйвер і встановити самостійно. Але використовувати такий варіант виходить не завжди, оскільки для саундкарт вбудованого (інтегрованого) типу назву виробника в «Диспетчері пристроїв», як правило, не вказується, а карта показана у вигляді пристрої з підтримкою аудіо високої роздільної здатності (High Definition Audio).


Як визначити, який звуковий драйвер потрібен для інтегрованої саундкарты?

Для початку розглянемо варіант пошуку драйвера для саундкарты на ноутбуці. У цьому випадку оптимальним рішенням стане відвідування сайту виробника лептопа і перегляд повної інформації по моделі свого ноутбука. В обладнанні може бути вказана маркування карти, а серед програмного забезпечення, доступного для завантаження, також можуть представлені й необхідні, причому самі свіжі драйвери. Залишиться тільки завантажити потрібну інсталятор, орієнтуючись на тип і розрядність операційної системи, після чого запустити його для установки драйверів.
Як дізнатися, який звуковий драйвер мені потрібен: кілька простих способів
Деякі виробники пропонують користувачам виконати онлайн-тестування ноутбуків. У цьому випадку справа спрощується, оскільки оновлення або інсталяція необхідних драйверів можуть бути зроблені повністю в автоматичному режимі, а з'ясовувати, які саме потрібні драйвера, не доведеться.
Але давайте подивимося, як дізнатися, який звуковий драйвер мені потрібен, якщо автоматична установка навіть на сайті виробника не передбачена. У цьому випадку, якщо мова йде саме про драйвер інтегрованої карти, можна скористатися засобами DirectX (діалог викликається з консолі «Виконати» команди dxdiag).
Як дізнатися, який звуковий драйвер мені потрібен: кілька простих способів
На вкладці звуку зліва буде показана коротка інформація з самого пристрою, а зліва – по драйверу (найчастіше це файл драйвера Microsoft, який встановлює сама операційна система). Якщо ж потрібен інший драйвер, прямуємо далі.

Пошук найбільш точно відповідного пристрою програмного забезпечення

Тепер подивимося, як зрозуміти, який звуковий драйвер потрібен для інсталяції, орієнтуючись на його абсолютне і найбільш повну відповідність моделі саундкарты.
Як дізнатися, який звуковий драйвер мені потрібен: кілька простих способів
У цьому випадку нам знову знадобиться «Диспетчер пристроїв», в якому потрібно перейти до властивостям карти через меню ПКМ, а на вкладці відомості вибрати з випадаючого списку показ ІД обладнання. У списку може бути представлено декілька рядків, що містять значення VEN і DEV, але потрібно скопіювати найдовшу, а потім саме по ній задавати пошук потрібного керуючого програмного забезпечення в інтернеті, скориставшись спеціальними ресурсами з базами даних драйверів або іншими сайтами, на яких таке може бути викладено для безкоштовного завантаження.

Використання автоматизованих програм

Нарешті, давайте подивимося, як дізнатися, який звуковий драйвер мені потрібен (і чи потрібен взагалі), якщо мова йде про використання автоматизованих програм. Їх умовно можна розподілити за двома основними класами: програми з власними базами даних (DriverPack Solution) і онлайн-аплети (Driver Booster). Такі програми і хороші тим, що користувачеві не потрібно з'ясовувати, що саме необхідно встановити, а досить довіритися програмі, яка автоматично зробить сканування всіх наявних на комп'ютері пристроїв і встановить відсутні або оновлені драйвери самостійно.

Спеціальні драйвери для роботи зі звуком

Залишається додати, що при використанні деяких програм-синтезатор або віртуальних звукових студій іноді може знадобитися встановити додаткові драйвери.
Як дізнатися, який звуковий драйвер мені потрібен: кілька простих способів
Зокрема, це стосується набору драйверів ASIO. Якщо ж мова йде про використання підключаються MIDI-клавіатур і синтезаторів, може знадобитися інсталяція відповідного MIDI-драйвер або віртуального звукового пристрою (зазвичай при встановленні основного ЗА всі драйвери інтегруються в систему автоматично, але тільки після того, як в самому інсталяторі користувач відзначить прапорцем пункт їх установки).

Популярі новини
Загрузка...