Як відновити інтернет: причини, пошук і усунення несправності

227 0 Новини високих технологій

Минув той час, коли інтернет був нестабільним. Почалася епоха надшвидкісного інтернету, який передається по оптоволоконній лінії і Wi-Fi. Але в малих містах і поселеннях, як і раніше, працює стара добра "вита пара". З'єднання з провайдером відбувається через телефонну лінію. Це викликає додаткові незручності, такі як низька швидкість, поганий контакт, обрив лінії. Інтернет може пропасти і з-за поломки модему, збою програмного забезпечення, несправності мережевої карти. Те, як відновити інтернет-з'єднання, а також причини його відсутності розглянемо в цій статті.

Чому пропадає інтернет

Причин для цього може бути багато. Перше, що приходить на розум - це проблеми на стороні провайдера. Може бути обрив кабелю, якщо з'єднання через телефонну лінію. Оптоволоконний кабель можуть зіпсувати зловмисники або недоброзичливці. Технічні роботи у провайдера супроводжуються відключенням інтернету, хоча він повинен попередити вас в розсилці. Мобільний зв'язок теж страждає цією хворобою. Більшою мірою це трапляється в результаті перевантаження мережі, коли багато абонентів одночасно користуються інтернетом. Найчастіше це відбувається у вихідні або святкові дні.


Як відновити інтернет: причини, пошук і усунення несправності
Обрив інтернет з'єднання може статися і з-за внутрішніх проблем. Причиною може стати поломка модему або роутера. Мережева карта материнської плати вашого комп'ютера може вийти з ладу, і це теж може бути причиною обриву. Пам'ятайте, що за всі збої в роботі інтернету, крім поломки комп'ютера, відповідає ваш провайдер. Він повинен по першому вашому дзвінку усунути несправність протягом трьох діб. Для того щоб дізнатися, як відновити підключення до інтернету, потрібно зрозуміти причини її відключення.

Як виявити несправність

В першу чергу перевіряємо свій баланс. Це можна зробити в особистому кабінеті на сайті провайдера. Якщо на вашому рахунку немає коштів, то адміністрація має право відключити ваше з'єднання. Це правило стосується як проводового інтернету, так і мобільного. Якщо з балансом все в порядку, то далі перевіряємо всі кабелі, що йдуть до модему і від модему до комп'ютера. Вони можуть бути випадково пошкоджені або вийшли з своїх гнізд. Якщо з кабелями теж все добре, то дивимося, горять всі світлодіоди на модемі або роутері. Світлодіод, що відповідає за з'єднання з провайдером, має постійно горіти. Якщо він блимає або взагалі ліквідують, то з'єднання з провайдером відсутня.


Як відновити інтернет: причини, пошук і усунення несправності

Несправна мережева карта

Якщо справні кабелі і модем, перевіряємо мережеву карту на комп'ютері. Мережева карта - це пристрій, що відповідає за передачу даних між модемом (роутером) і процесором. Вихід з ладу мережевої карти - це досить рідкісний випадок. Може, в процесі роботи неправильно оновився драйвер, і карта просто недоступна в диспетчері пристроїв. У цьому випадку оновлюємо драйвер. Для цього необхідно:
 • клацнути правою кнопкою миші на значку "пуск", який знаходиться в лівому нижньому кутку;
 • вибрати зі списку "диспетчер пристроїв";
 • знайти пристрій "мережеві адаптери" і відкрити список;
 • клацнути правою кнопкою миші по верхній сходинці і вибрати "оновити драйвер".
 • Як відновити інтернет: причини, пошук і усунення несправності
  Після цього драйвер автоматично оновиться, і інтернет запрацює.

  Збій в роботі комп'ютера

  Збій програмного забезпечення - це ще одна причина відсутності інтернету. Як відновити його в такому випадку? Операційна система комп'ютера часто оновлюється. Збій в роботі може відбутися в результаті установки невдалого оновлення. В таких випадках роблять відкат системи до контрольної точки, якщо вона є. Якщо контрольної точки немає, то відкочують до початкового стану. Для того щоб відкотити комп'ютер до первісного стану, потрібно зробити наступне:
 • лівою кнопкою - по меню "пуск" - "параметри";
 • зі списку вибираємо "оновлення та безпека";
 • у новому вікні вибрати вкладку "відновлення";
 • натиснути на кнопку "почати".
 • Комп'ютер почне процедуру відновлення. Це займе якийсь час, після перезавантаження зв'язок відновиться.

  Несправності модема

  Як відновити інтернет у разі несправності модема? Модем можна відремонтувати самостійно. Цим займаються сервісні центри. Номери телефонів сервісних центрів зазначені в договорі на послуги інтернету. Плюсом буде, якщо модем узятий напрокат і його встановлювали, згідно з договором, майстри сервісного центру вашого провайдера. Тоді останній буде зобов'язаний провести ремонт, а якщо цього зробити не можна, то здійснити заміну модему безкоштовно.

  Відновлення мобільного інтернету

  Мобільний інтернет відрізняється від дротового. Лунає він за допомогою радіозв'язку, тому буває нестабільним, залежить від примх погоди і відстані між абонентом і вишкою. Мобільний інтернет може зникнути в лісі або гірській місцевості. Щоб відновити інтернет "МТС", наприклад, потрібно скоротити відстань до передавальної антени.
  Як відновити інтернет: причини, пошук і усунення несправності
  Якщо пропав інтернет тільки у вас, а у інших працює відмінно, то потрібно дзвонити провайдера, щоб з'ясувати причину. Крім того, обрив інтернету може статися через несправність мобільного пристрою або модему. Щоб це дізнатися, потрібно змінити пріоритет в налаштуваннях. Замість 3G вказати 2G - це може спрацювати. Якщо 2G телефон приймає, то справа точно в мобільному пристрої. Аналогічним чином можна відновити інтернет "Мегафон".

  Висновок

  Втрата зв'язку - це дуже неприємний момент. Особливо це стосується мобільного інтернету. Велика кількість месенджерів, в яких люди спілкуються, дозволяють завжди бути на зв'язку один з одним, передавати повідомлення, ділитися фотографіями і відео. Більшість додатків для навігації, пошуку таксі, покупок в інтернеті - так чи інакше, залежать від хорошого інтернет-з'єднання. Тому питання, як відновити інтернет, буде актуальним тривалий час. Невеликі поради з цієї статті допоможуть залишатися на зв'язку і не губитися в складних ситуаціях.

  Популярі новини
  Загрузка...