Графічний прискорювач NVidia GeForce GTS 250: характеристики, апратні специфікації, відгуки і тести

60 0 Новини високих технологій

Графічний дискретний прискорювач середнього класу 2009 року випуску з непоганими технічними специфікаціями і прийнятним швидкодією — це NVidia GeForce GTS 250. Характеристики цього адаптера, його можливості, вартість на поточний момент та відгуки користувачів про це рішення будуть детально розглянуті.

Графічний прискорювач NVidia GeForce GTS 250: характеристики, апратні специфікації, відгуки і тести

Ніша графічного адаптера

Попередниками даної відеокарти по праву можна вважати 8800GTX і 9800GTX. Тільки от якщо ці два графічних прискорювача належали до ніші преміум-рішень, то ось герой цього огляду позиціонувався самим виробником, як акселератор середнього рівня. При цьому рівень продуктивності дозволяв практично всі іграшки запускати на ПК, оснащених NVidia GeForce GTS 250. Ціна у нього була дійсно скромною порівняно з попередниками.


Апаратні характеристики графічного чіпа

Кодова назва NVidia GeForce GTS 250 — G92b. Це напівпровідниковий рішення включало 754 млн. транзисторних компонентів і вироблялося за нормами 55нм. Ядро графічного прискорювача функціонувало при частоті в 738МГц. У цьому кремниевом кристалі було реалізовано 128 модулів для обробки шейдерів, які працювали на фіксованій частоті в 1836 МГц. У свою чергу, модулів TMU було виділено в кількості 64 штуки на кожен конвеєр. А ось таких блоків, як ROP, входило всього 16 штук до складу NVidia GeForce GTS 250. Характеристики ж програмної складовою даного продукту вказували на повна відповідність специфікаціям DX модифікації 10.0 і підтримку технології Open GL. Сам же графічний прискорювач був орієнтований на установку в слот PCI-E Версії 2016Х. Відеовиходів у цього адаптера було 3. Один з них виводив сигнал в аналоговому форматі — це VGA. Його максимальна роздільна здатність було заявлено на рівні 2048рх Х 1536рх. А два інші — цифрові. До них ставилися HDMI і, звичайно ж, DVI. Останній за наявності спеціального роздільника дозволяв виводити зображення відразу на 2 монітори. У свою чергу, максимальна роздільна здатність для цих виходів становило 2560рх Х 1600рх.


Графічний прискорювач NVidia GeForce GTS 250: характеристики, апратні специфікації, відгуки і тести

Система охолодження, температури і тепловий пакет

Потужність цього графічного чіпа була заявлена на рівні 150 Вт. Відповідно для його повноцінного функціонування необхідно було підключати додатковий роз'єм від блоку живлення, який компенсував нестачу додаткових 75 Вт. Також таке значення призвело до того, що подібні адаптери комплектувалися потужними активними системами охолодження, які займали всередині системного блоку відразу 2 слоти розширення. У 105 0 З було встановлено максимально можливе значення температури для NVidia GeForce GTS 250. Характеристики ж чіпа під час розгону вказують на те, що навіть після розгону це значення не піднімається вище 75 0 С. Тому єдиним випадком, коли можливе підвищення температури графічного прискорювача до аварійного значення, є поломка системи охолодження.
Графічний прискорювач NVidia GeForce GTS 250: характеристики, апратні специфікації, відгуки і тести

Відеобуфер

На використання мікросхем стандарту GDDR3 був націлений NVidia GeForce GTS 250. Відгуки, в першу чергу, виділяють розрядність шини підключення відеобуфера до графічного процесору, яка була дорівнює 256 біт. Навіть зараз прискорювачі початкового рівня в цьому плані програють цьому «дядькові» з тієї причини, що у них на апаратному рівні реалізовані 128 або 192 біта. Тактова частота мікросхем пам'яті була дорівнює 1100 МГц, а розмір ОЗУ в цьому випадку міг бути дорівнює 512 Мб або навіть 1 Гб. У результаті пропускна здатність підсистеми відеопам'яті в цьому випадку становила 70Гб/сек.

Аналоги та порівняння з ними. Результати тестів

Відеокарта NVidia GeForce GTS 250 була основним конкурентом Radeon HD4770 від AMD. Ці адаптери мали багато спільного між собою. Але ось рівень швидкодії був значно краще у продукції компанії NVidia. А ось енергоефективність — рішення АМД. Ключовим чинником, за рахунок якого продукція «червоної» компанії вигравала в цьому випадку, техпроцес. Якщо у GTS 250 чіп проводився по 55 нм технології, то у АМД — 40 нм. Це дозволяло значно зменшити розмір кристала і енергоспоживання адаптера. Зате в ігрових додатках ситуація кардинально відрізнялася. У тому ж самому Crysis з роздільною здатністю 1280рх Х 1024рх і при високих налаштуваннях продукт NVidia міг видати 27fps, а АМД — лише 24fps. Трохи краще для вирішення АМД складалася ситуація у грі Stalker (версія Clear Sky). GTS 250 в цьому випадку міг видати дозвіл вже 1600рх Х 1200рх і, знову-таки, з максимальними налаштуваннями від 13-29fps, а HD4770 — 15-28fps. У будь-якому випадку перевагу в більшості іграшок був більше на стороні старого флагмана NVidia, ніж у бюджетного рішення АМД. Але цей прискорювач був і більш доступним з позиції ціни.
Графічний прискорювач NVidia GeForce GTS 250: характеристики, апратні специфікації, відгуки і тести

Ціна та відгуки власників

З причини повного розпродажу існуючих складських запасів вже неможливо купити в новому стані NVidia GeForce GTS 250. Ціна на підтримані рішення на різних інтернет-аукціонах починається від 2000 рублів за спрощену версію з 512 Мб. З урахуванням того, що цей графічний акселератор потягне GTA V, це дійсно досить скромна вартість. Також розрядність шини відеобуфера часто фігурує у відгуках, яка в даному випадку дорівнює навіть за нинішніми мірками фантастичним 256 біт. Це та «родзинка», яка дозволяє навіть зараз цього прискорювача справлятися з більшістю існуючих завдань. Але все ж ера цього прискорювача підходить до кінця. Зараз з'являються потужні інтегровані адаптери, на рівних з якими герой цього огляду скоро вже не зможе змагатися.
Графічний прискорювач NVidia GeForce GTS 250: характеристики, апратні специфікації, відгуки і тести

Підсумки

Для свого часу гідним прискорювачем середнього класу був NVidia GeForce GTS 250. Характеристики його, а також результати тестів і відгуки власників - зайве цьому підтвердження. І навіть одне те, що цей продукт зараз, нехай і на самих мінімальних параметрах, може тягнути GTA 5 говорить про те, що це дійсно була вельми і вельми успішна відеокарта. Але не за горами той момент, коли по швидкодії цей продукт почне програвати інтегрованим акселераторам. Цей момент можна вважати буде кінцем епохи GTS 250 і його попередників, але поки вони ще актуальні.