Відновлення флешок SanDisk: програми та поради фахівців

315 0 Новини високих технологій

На жаль, знімні накопичувачі у вигляді звичайних флешок та карт пам'яті від виробника SanDisk є найпроблемнішими пристроями, які найбільшою мірою серед усього обладнання такого типу схильні до пошкоджень і фізичного, і програмного характеру. У зв'язку з цим багатьом володарям таких пристроїв часто доводиться перерити тонни матеріалу в інтернеті, щоб знайти підходящу утиліти для відновлення працездатності накопичувача або інформації, яка могла бути пошкоджена або видалена внаслідок збоїв. Сам виробник чомусь нічого конкретного для відновлення флешок SanDisk не пропонує, тому досить часто доводиться користуватися утилітами від сторонніх розробників, орієнтованими на інші пристрої. Але і вони можуть працювати не завжди. Незважаючи на це, кілька способів, які допоможуть вирішити цю проблему все-таки є.


Основні проблеми накопичувачів SanDisk

Отже, чому ж саме ці накопичувачі вважаються найбільш проблемними? Наскільки можна судити за відгуками фахівців, у них не зовсім вдало реалізовані алгоритми роботи самих вбудованих контролерів, з-за чого постійно відбуваються збої, що ведуть до «зльоту» прошивки, мимовільного зміни файлової системи, неможливість доступу до пристроїв в середовищі практично всіх відомих на сьогоднішній день операційних систем і, в кінцевому рахунку, до втрати важливої інформації, яка на них зберігалася. Як можна помітити, такі проблеми можуть виникати практично з усіма носіями, що відносяться до класу флешок і знімних карт пам'яті, проте у цього виробника вони проявляються найчастіше, причому досить часто без видимої на те причини.


Відновлення флешок SanDisk: основні напрямки дій

Таким чином, виходячи з того, які саме ситуації можуть виникати, будемо шукати найбільш оптимальне рішення. Але тут потрібно чітко розмежовувати певні напрямки дій.
Відновлення флешок SanDisk: програми та поради фахівців
В більшості своїй програми, що дозволяють виконати, наприклад, відновлення флешки SanDisk Ultra 64 Gb, відноситься до розряду карт пам'яті, яка вважається лідером за кількістю і частотою появи збоїв у роботі, орієнтовані на можливість завдання форматування накопичувача, що дозволяє відновити цілісність файлової структури накопичувача. Єдиного додатка, яке могло б бути використане для приведення в порядок прошивки мікроконтролерів, немає. Тим не менш, навіть після повного форматування досить часто «витягти» з флешки раніше записану на неї інформацію можна (хто б там що не говорив). Головне – вибрати відповідне програмне забезпечення, яке буде описано декілька пізніше.

Утиліта для відновлення флешки SanDisk RescuePRO

А поки повернемося безпосередньо до приведення накопичувачів в почуття. Що можна порадити для використання? Перш за все слід звернути увагу на невелику програму відновлення флешки SanDisk RescuePRO.
Відновлення флешок SanDisk: програми та поради фахівців
Принаймні, це єдиний додаток, яке при подачі запиту можна знайти в інтернеті. Однак сам розробник і навіть назву програми, загалом-то, до виробника флешок SanDisk ніякого відношення не має. Сам додаток можна завантажити безпосередньо на ресурсі розробника – компанії LC Technology International. Правда, користувач відразу ж зіткнеться з деякими незручностями, оскільки на сайті доведеться заповнити спеціальну анкету із зазначенням персональних даних, а тільки потім на наданий електронну адресу прийде лист, що містить посилання на завантаження.
Другий момент пов'язаний з тим, що додаток не має російськомовного інтерфейсу, тому відновлення флешок SanDisk доведеться проводити, орієнтуючись виключно на англійські назви і терміни. Але не варто впадати у відчай! У самій програмі для запуску процесу відновлення потрібно всього лише натиснути кнопку Wipe Media і дочекатися закінчення форматування. Правда, використання такої проги для відновлення флешки SanDisk викликає законні сумніви, оскільки, судячи по інтерфейсу, додаток орієнтоване не на форматування, а на пошук видалених медіафайлів, а на носіях SanDisk вся інформація просто видаляється. Примітка: кнопка старту процесу іноді може бути неактивною, тому виконати які-небудь дії саме з флешками SanDisk просто не вийде. І досі ніхто не може дати переконливого пояснення, чому в одних додаток працює, а в інших – ні.

Програма Formatter Silicon Power

Відновити флешку SanDisk, використовуючи аналогічний підхід, можна за допомогою описуваного додатка, яке, як вже видно з назви, призначений для пристроїв іншого виробника, але, на думку більшості фахівців і користувачів, для пристроїв SanDisk підходить досить непогано (особливо для тих, які обладнані контролерами PS2251-03).
Відновлення флешок SanDisk: програми та поради фахівців
Виконуваних дій у програмі – мінімум. Необхідно запустити програму, вставити флешку в порт і натиснути кнопку старту форматування. Якщо з якихось причин буде видана помилка (що малоймовірно), по всій видимості, ваш пристрій з цією програмою виявиться несумісним. Але, як стверджується, спробувати варто.

Додаток USB Disk Storage Format Tool

А от відновлення флешок SanDisk в цій програмі виглядає досить пристойно. Правда, звернути увагу спочатку потрібно на той момент, що ця утиліта призначена для виконання низькорівневого форматування і працює подібно до ще одного відомого додатком – HDD Low Level Format Tool.
Відновлення флешок SanDisk: програми та поради фахівців
В програму потрібно вибрати у випадаючому списку свій носій (природно, якщо він буде визначений, обов'язково відзначити галочками пункти виправлення помилок (Correct errors), сканування носія (Scan drive) та тестування, якщо пристрій пошкоджено (Check if dirty), після чого натиснути кнопку виконати перевірку (Check disk). Цілком можливо, що таким методом відновити працездатність пристрою і вийде. Якщо ефекту не буде, скористайтеся кнопкою форматування. Після цього флешку можна буде використовувати заново (але вже без раніше записаної на них інформації).

Інші утиліти

Нарешті, ще одна, на думку багатьох, відповідна утиліта, призначена для форматування і працює аналогічно попередній, - MPTool, незважаючи на те, що вона застосовується в основному до пристроїв Silicon Power, в деяких випадках це додаток дозволяє відновити роботу і флешок SanDisk.
Відновлення флешок SanDisk: програми та поради фахівців
В інтернеті можна зустріти пости про те, що десь нібито є якась нефирменная програма, розроблена спеціально для пристроїв SanDisk, під назвою Format and Read/Write Check Utility.
Відновлення флешок SanDisk: програми та поради фахівців
Але її застосування є спірним, оскільки жодної зрозумілої посилання на завантаження в інтернеті знайти неможливо, в тих архівах, які доступні для скачування, виявляється зовсім інша утиліта – USB Test Tool, до того ж абсолютно неробоча.

Чи можна відновити роботу контролерів вручну?

В принципі, можна спробувати знайти програму для перепрошивки флешок SanDisk самостійно.
Відновлення флешок SanDisk: програми та поради фахівців
Для цього скористайтеся утилітою ChipGenius, щоб визначити ідентифікатори проблемного пристрою VID і PID, після чого за ним шукати. Мало надії, що знайдеться якесь підходяще саме під цей тип пристрою додаток, все одно може бути виданий список програм, що хоч якось дозволяють відновити працездатність контролерів (основні були описані вище).

Що використати для відновлення пошкоджених або видалених даних?

Нарешті, якщо з самим накопичувачем все в порядку, але вам необхідно виконати виключно відновлення даних з флешки, тут і думати нічого! На думку більшості експертів, найкраща програма в цьому відношенні – R-Studio, яка відновлює інформацію навіть після повного форматування. Тут все просто!
Відновлення флешок SanDisk: програми та поради фахівців
Спочатку потрібно вставити флешку в порт, запустити програму, вибрати накопичувач зі списку доступних пристроїв і розділів, натиснути кнопку сканування, а потім зберегти знайдені результати на жорсткому диску, в логічному розділі або на іншому знімному пристрої. Щоправда, після відновлення інформації папок з раніше присутніми назвами ви не побачите, тому доведеться переглядати кожен перейменований каталог в пошуках потрібного файлу. Якщо не подобається такий підхід, можна скористатися більш простий програмою – R. Saver. В ній зробити відновлення директорій і файлів теж можна, але результат буде дещо гірше, ніж в пакеті R-Studio.

Підсумки

Підводячи риску, залишається відзначити, що ручним пошуком найбільш підходящого програми для відновлення накопичувачів SanDisk, загалом-то, можна не займатися. Найпростіше скористатися однією або кількома утилітами, представленими на огляд користувачів вище. По ідеї, хоч одна, але дасть необхідний результат. Але якщо розглядати всі описані програми з практичної точки зору, спробувати відновити працездатність пристрою найкраще в додатку Disk Storage Format Tool, оскільки саме в ньому можна виконати два типи дій: і перевірку, форматування, якщо перша дія ефекту не матиме.

Популярі новини
Загрузка...