Огляд програми для створення ігор для Android

509 0 Новини високих технологій

Ринок мобільних ігор зростає з кожним днем. Щодня мільйони людей скачують і грають в них. Багатьом ця картина знайома тільки з одного боку, в якості гравця, але як же роблять ігри? Чи складно це? Які програми для створення ігор для Android існують? Відповіді на ці питання розглянемо у статті.

Огляд програми для створення ігор для Android

Огляд програм

Існує безліч програм для створення ігор. Бувають вони різні, починаючи від дуже простих, де і знання мови програмування не потрібно, закінчуючи складними движками типу Unreal Engine, це програма для створення 3D ігри для Android і для інших платформ. Це дуже складна програма, де потрібні знання мов програмування та 3D моделювання. Але якщо хочете професійно займатися розробкою ігор Unreal Engine відмінно підійде.


Навіть існують програми для створення ігор на самому "Андроїд". Але їх краще не використовувати. Якщо вже вирішили вивчати цю область, то треба братися відразу за хороші інструменти. Насправді, щоб створювати 2D гри під мобільні платформи, необов'язково мати знання в області програмування, є програми, які можуть обходитися без цих навичок. До ряду таких можна віднести дві, які є лідерами в цій області: Construct 2 і Game Maker Studio. Окремо хочеться зупинитися на Construct. Є ряд причин, чому Construct 2 переважніше Game Maker Studio:
 • Ціна. Обидві ці програми є платними, але ліцензія Construct 2 коштує набагато дешевше ліцензії Game Maker Studio.
 • Інтерфейс. Тут, звичайно, справа смаків, все відносно, але інтерфейс більш зрозуміліше у Construct 2 ніж у його конкурента.
 • Construct 2 повністю на події. В Game Maker Studio бувають моменти, де не обійтися без коду, але мова там простий. У Construct 2 взагалі немає коду, все на події.
 • Таким чином, Construct 2 краще. Це хороша програма для створення 2D ігор на Android, і вивчати її точно варто. Розглянемо Construct 2 більш детально.


  Огляд програми для створення ігор для Android

  Construct 2

  Створювати ігри без програмування, це, звичайно, здорово, але чи можна на цьому заробити? Звичайно! Дана програма дає можливість викладати свої ігри в Google Play і заробляти на них. Можна вбудувати рекламу від Google, або просто зробити гру платною. Більш того, Construct 2 не обмежується розробкою ігор під Android. Програма дає можливість створювати ігри практично під всі платформи. І не тільки мобільні, також можна створювати під консолі Linux. Може здатися, що створювати ігри заняття довгий, але це не так. Вивчити Construct 2 і "зробити" своє перше дітище можна всього за пару тижнів. Такої програми для створення для Android раніше ви точно не бачили!
  Огляд програми для створення ігор для Android

  Плюси програми Construct 2

  У чому вони полягають?
 • Кросплатформеність. Розробка під безліч платформ: Android, IOS, Linux, HTML 5 xbox, Symbian.
 • Безліч уроків. За весь час існування цієї програми накопичилося безліч уроків та курсів, які дозволяють в найкоротші терміни вивчити цю програму для створення ігор для Android, зробити свою першу гру.
 • Гарне ком'юніті. Вам завжди будуть раді допомогти, підказати.
 • Безліч прикладів і исходников. На форумах легко знайти масу прикладів, щоб дізнатися, як вони працюють, і на їхній основі створити свої ігри. Також є магазин прикладів на офіційному сайті Construct 2.
 • Перша гра на Construct 2

  Construct 2 настільки легка програма, що навіть за 5 хвилин можна створити свою першу гру. Для початку слід завантажити цю програму, зробити це можна з офіційного сайту. Інтерфейс виглядає наступним чином:
  Огляд програми для створення ігор для Android
  Насамперед потрібно створити проект. Для цього натиснути кнопку File в лівому верхньому кутку, потім New Project і вибрати самий перший. Або просто викликати комбінацію клавіш Ctrl+N. Далі, ми бачимо наступне:
  Огляд програми для створення ігор для Android
  В лівій колонці можна налаштовувати поле як завгодно, але це поки не треба. Для початку додамо платформу, з якої квадрат буде ходити. Для цього натискаємо на поле правою кнопкою миші - Insert New Object. У вікні вибираємо об'єкт Sprite і клікаємо лівою кнопкою миші по полю. З'являється такий редактор спрайтів:
  Огляд програми для створення ігор для Android
  В лівій колонці вибираємо об'єкт заливки і заливаємо кольором, який подобається. Наприклад, зелений. Потім натискаємо на хрестик у правому верхньому куті. З'явиться об'єкт на полі. Розтягнемо його по всьому полі як платформу.
  Огляд програми для створення ігор для Android
  Далі, у програмі для створення ігор для Android в лівій колонці слід знайти слово Behaviors і натиснути на нього, після чого відкриється вікно поведінок, які можемо дати нашому об'єкту. Виберемо звідти поведінка Solid. Воно зробить об'єкт твердим. Таким же чином, як створювали платформу, потрібно зробити ще один об'єкт, наприклад, чорний квадрат.
  Огляд програми для створення ігор для Android
  Таким же чином задамо йому поведінку, але на цей раз не Solid, а Platform. Воно дозволить об'єкту прийняти властивості персонажа в платформер. Так, об'єкт зможе стрибати, ходити. В принципі, перша гра вже готова. Натиснемо на кнопку зверху у вигляді Play, тим самим запустимо творіння. Управління за допомогою стрілок. Ось так і працює ця програма для створення ігор на "Андроїд". Все дуже просто, доступно, а головне - швидко.

  Популярі новини
  Загрузка...