ATI Radeon HD 5850: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки та огляди власників

158 0 Новини високих технологій

Графічний прискорювач ATI Radeon HD 5850 був випущений восени 2003 року. Цей адаптер ставився іменитим виробником комп'ютерної техніки до серії пристроїв з дуже високою швидкодією. Причому такий акселератор користувався досить великою популярністю. Його можна було придбати у фірмовому виконанні, так і у нереференсний.

ATI Radeon HD 5850: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки та огляди власників

Основні характеристики

Як було зазначено раніше, графічний адаптер моделі ATI Radeon HD 5850 ставився до лінійку флагманських пристроїв. У нього дійсно високий рівень продуктивності. Цей акселератор базується на мікропроцесорі RV870 кодова назва якого - Cypress. Цей кремнієвий чіп виготовлявся за технологією 40 нм і включав 2154 мільйона напівпровідникових елементів. Причому всі його транзистори виготовлені з поверхневою компонуванні, яка на сьогоднішній день є застарілою.


Даний чіп містить 1440 потокових процесорів, 32 модуля растеризації і 72 блоки TMU. Всі ці елементи в номінальному режимі працюють на частоті в 725 МГц. Обсяг відеобуфера дорівнює 1 Гб. Тип використовуваних в графічному прискорювачі пам'яті GDDR5 які функціонують на частоті 4000 ГГц. Розрядність шини комутації ОЗП дорівнює 256 біт. Пропускна здатність останньої становить 128 Гбіт/сек. Всі раніше зазначені характеристики актуальні для номінального режиму. Але деякі особливо імениті виробники продавали пристрої з початку завищеними специфікаціями.

Порядок налаштування акселераторів даної моделі

Алгоритм налаштування графічного адаптера складається з таких етапів:
 • Витягаємо відеопідсистему з коробки.
 • Знімаємо бічні панелі комп'ютера у вимкненому стані.
 • У вільний слот розширення системної плати необхідно встановити відеокарту. Також потрібно підключити додаткові роз'єми живлення в обов'язковому порядку.
 • Після цього корпус стаціонарного комп'ютера необхідно зібрати назад.
 • Далі необхідно підключити монітор до виходу акселератора.
 • Включаємо ЕОМ і чекаємо закінчення його завантаження.
 • Наступний важливий етап – це інсталяція драйверів з електронного носія, який виробник включив в комплект поставки.
 • ATI Radeon HD 5850: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки та огляди власників

  Види прискорювачів

  За призначенням графічні адаптери можна розділити на дві великі групи: для стаціонарних ПК і ноутбуків. У першому випадку акселератор працює на межі своїх можливостей без будь-яких обмежень. А в другому випадку алгоритм роботи адаптера кардинально змінюється і на перший план входить час автономної роботи, а не швидкодію. Саме ця концепція була реалізована в прискорювачі для ноутбуків ATI Mobility Radeon HD 5850.


  У свою чергу, рішення для стаціонарних системних блоків поділяються на дві великі групи. Одна з них – це референсні пристрою. Тобто вони повністю ідентичні виконання і специфікаціям виробника. Друга ж група називається нереференсной. У цьому випадку характеристики і виконання можуть кардинально відрізнятися. Причому такі модифікації прискорювачів йдуть спочатку з збільшеними тактовими частотами і покращеною системою живлення.

  Фірмовий прискорювач

  Спочатку AMD /ATI Radeon HD 5850 був укомплектований активною системою охолодження, яка включала набір пластин, тепло знімних трубок і кулер. Мікропроцесор прискорювача працює на номінальних частотах, як і пам'ять. Для підключення до системної плати використовується слот PCI-EX. Найбільш оптимально для такої комутації використовувати його модифікацію 2.1. Але також він сумісний з будь-якою іншою версією цього апаратного інтерфейсу. Для виведення зображення цей акселератор укомплектований трьома видами цифрових портів: DVI, HDMI і, звичайно ж, Display Port.
  У фірмовому виконанні такої прискорювач придбати неможливо. Компанія AMD відмовилася від його виробництва і надала цю можливість стороннім розробникам. Вона лише робить демонстраційні зразки, які потім тестуються в різних інформаційних лабораторіях.
  ATI Radeon HD 5850: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки та огляди власників

  Прискорювач від ASUS: характеристики адаптера

  Огляд ATI Radeon HD 5850 від компанії ASUS у виконанні ЕАН5850 вказує на те, що цей акселератор повністю відповідає тим вимогам, які були раніше вказані для заводського прискорювача. Навіть кулер у цьому випадку має ідентичний зовнішній вигляд і червоно-чорне оформлення. Єдина його відмінність від фірмового акселератора – це наявність логотипу «АСУС». Комплектація прискорювача, крім нього самого, включає диск з драйверами та іншим супутнім програмним забезпеченням, гарантійний талон, перехідник формату DVI/VGA, спеціальні перехідники для додаткового електропостачання пристрою і керівництво користувача. Обсяг ОЗП – 1 Гб. У даному рішенні використовуються більш швидкодіючі мікросхеми пам'яті компанії «Самсунг».
  Деякі виробники прагнули знизити вартість пристрою: використовували мікросхеми виробництва компанії Hynix з більш низькою частотою і знижували продуктивність прискорювача. Звичайно, вартість таких електронних елементів була істотно нижче. Але швидкість їх роботи вкрай несприятливо позначається на продуктивності графічної підсистеми електронно-обчислювальної машини. У свою чергу, компанія «АСУС» всіляко уникає такого роду економії і прагне надавати своїм клієнтам пристрої з найкращими характеристиками і специфікаціями. Саме цим двом критеріям прекрасно відповідає дана модель графічного адаптера.
  ATI Radeon HD 5850: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки та огляди власників

  Адаптер HIS: специфікації

  Прискорювач ATI Radeon HD 5850 від компанії HIS мав маркування H585F1GD. У нього типові заводські специфікації та всі його елементи функціонують в номінальному режимі. Система харчування базується на напівпровідникових елементах економ-класу і тому сильно розігнати такий акселератор спочатку не вийти. Список комплектації цього пристрою збільшений. Крім усього раніше перерахованого для ASUS ЕАН5850 він доповнений спеціальним комутатором Crossfire. З допомогою останнього такі акселератори можна об'єднати між собою в один обчислювальний кластер і збільшити швидкість роботи графічної підсистеми ПК.
  ATI Radeon HD 5850: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки та огляди власників

  Модель Gigabyte

  Характеристики ATI Radeon HD 5850 в даному виконанні вказують на відмінне поєднання вартості та продуктивності. Цей прискорювач оснащений потужною системою охолодження з двох вентиляторів. Тому навіть під суттєвим навантаженням і у випадку розгону це пристрій буде працювати стабільно і надійно. До того ж, на відміну від інших розглянутих у цьому огляді рішень, система живлення цього акселератора ґрунтується на твердотільних конденсаторах з підвищеним терміном служби. Тому такий прискорювач має відмінний розгінний потенціал і висока швидкодія на тлі аналогів.

  Рішення компанії MSI. Особливості пристрою

  Маркування MSI ATI Radeon HD 5850 має вигляд R5850 TwinFrozr II. Цей акселератор укомплектований ексклюзивною системою охолодження з двох кулерів. Це забезпечує покращений відведення тепла і дозволяє розігнати ще більше адаптер. До того ж цей прискорювач спочатку має збільшені значення тактової частоти 1000 МГц проти заводських 750 МГц. Тому за результатами тестів цей графічний акселератор демонструє 15-процентний приріст продуктивності. Єдиний його недолік – це скорочений комунікаційний список. Заводський прискорювач укомплектований чотирма портами, а цей адаптер – трьома. З якихось причин виробник замість двох роз'ємів DVI встановлений лише один. Як і будь-який інший адаптер даної моделі, цей акселератор займає два слоти розширення комп'ютера. Це обумовлено збільшеними габаритними розмірами системи охолодження.
  ATI Radeon HD 5850: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки та огляди власників

  Дискретна підсистема PowerColor

  Модель даного виробника має маркування AX5850 1GBD5-DH. Об'єм оперативної пам'яті у цієї модифікації прискорювача, як і у будь-якого іншого акселератора ATI Radeon HD 5850 - 1Gb. На відміну від усіх раніше розглянутих пристроїв, цей прискорювач оснащений менш швидкодіючими мікросхемами виробництва компанії Hynix. Тому продуктивність цього акселератора нижче. Також система охолодження відеокарти містить всього лише один вентилятор. Тому в графічного прискорювача в процесі експлуатації можуть виникнути проблеми з охолодженням.
  Ще один істотний недолік розглянутого пристрою – це комплектація. Хоч виробник цей адаптер відносить до серії преміальних пристроїв, але список поставки у нього досить спрощений. З нього компанія PowerColor виключила зі списку поставки додаткові дроти електроживлення і перехідники, з допомогою яких можна задіяти такий акселератор в режимі Crossfire.

  Пристрій VTX3D

  Відеокарта ATI Radeon HD 5850 від компанії VTX3D має маркування VX5850 1GBD5-DH. Виробник суттєво зекономив на цьому прискорювачі і укомплектував його мікросхемами Hynix з початково низькими частотами. Відповідно, продуктивність прискорювача буде дуже і дуже низьким. Система охолодження типова для даної моделі відеокарти і базується лише на одному кулері. Відміну від фірмового дизайну в цьому випадку зводиться до того, що радіатор і вентилятор охолодження червоного кольору замість типового чорного. До того ж система охолодження не дуже якісно опрацьована і в процесі функціонування мікропроцесора температура дійсно завищена. Також розводка системи живлення виконана далеко не на найвищому рівні. Тому розгін такого прискорювача мінімальний. До того ж з-за останнього обставини істотно знижується надійність функціонування графічної підсистеми.
  ATI Radeon HD 5850: класифікація, технічні характеристики, поради з вибору, інструкції з використання, відгуки та огляди власників

  Висновок і рекомендації

  Найкращим співвідношенням ціни і швидкості роботи з раніше розглянутих моделей ATI Radeon HD 5850 може похвалитися пристрій моделі Gigabyte GV-R585OC-1GD. У нього дійсно найкращі специфікації на тлі конкурентів. На другому місці йде акселератор компанії MSI. Лідеру він поступається лише за кількістю комунікаційних портів. Третє місце займає адаптер «АСУС». Інші ж представники даного огляду мають порівняльні параметри. Також необхідно враховувати те обставина, що цей прискорювач був представлений на ринку комп'ютерних комплектуючих досить давно. За цей час він застарів. Тому ПК, до складу яких він входить, потребують модернізації.

  Популярі новини
  Загрузка...