FTP-програми: огляд клієнтів для Windows

92 0 Новини високих технологій

FTP-протокол - зручний і популярний засіб для передачі та завантаження даних з віддалених або локальних серверів. Сучасні FTP-програми дозволяють виконувати всі ті ж операції з документами, які зазвичай виробляє в "Провіднику". У статті наведено огляд декількох FTP-клієнтів.

SmartFTP Client - вибір професіоналів

Розробники SmartFTP постійно вдосконалюють своє дітище. З виходом кожної нової версії стабільність роботи підвищується. Час від часу в додаток додаються нові функції. Інтерфейс програми простий, тому утиліта підійде і для недосвідчених користувачів. Україномовна локалізація за замовчуванням включена в комплектацію.
FTP-програми: огляд клієнтів для WindowsПрограма для роботи з FTP дозволяє підключатися до декількох серверів. У неї вбудований текстовий редактор, який підійде для внесення дрібних правок в HTML-код без необхідності запуску "важких" додатків. Планувальник, вбудований в утиліту, дозволить відкласти завантаження або завантаження файлів на певний користувачем термін. Причому є можливість налаштування часу для кожного документа окремо. Єдиний мінус програми - її ціна. Витрачати на такий продукт майже 37 доларів захочеться не кожному. Тому програму можна рекомендувати професійним розробникам сайтів.

Cute FTP

Cute FTP - програма для роботи з FTP-сервером. Її інтерфейс зручний і простий. Багатий функціонал робить можливим використання утиліти для професійних цілей. Додаток підтримує шифрування 128-розрядним ключем. Разом з програмою поставляється докладний довідковий посібник. Воно допоможе розібратися в тонкощах роботи з клієнтом користувачів будь-якої кваліфікації.


Особливості Cute FTP

Як і інші FTP-програми, Cute FTP покаже всі файли, розташовані на сервері, відразу ж після встановлення з'єднання. Список може бути відсортований за певними критеріями. Документи великого обсягу завантажуються частинами. Швидкість закачування файлів в такому режимі вище в порівнянні з класичним методом. Стискання документів також сприяє зменшенню часу скачування і завантаження.
FTP-програми: огляд клієнтів для Windows
В утиліту вбудовано система настроюваного пошуку файлів на сервері - такою функцією володіють деякі FTP-програми. Внутрішній редактор допоможе змінити код веб-сторінок або текстових документів. Програма підтримує підключення до серверів через проксі. Настроюється планувальник покликаний автоматизувати процес завантаження файлів. Для каталогів, розташованих на сервері, можна створити закладки. Утиліта дозволяє налаштовувати з'єднання із збереженням налаштувань, але, якщо цього не потрібно, достатньо ввести IP або доменне ім'я в адресний рядок клієнта. Недосвідчені користувачі з легкістю сконфигурируют підключення за допомогою покрокового майстра.

ALFTP - простий і безкоштовний FTP-клієнт

Користувачам, яким FTP-клієнти професійного рівня не потрібні, варто звернути увагу на ALFTP. Звичайно, це не найкраща FTP-програма, але в ній організовано мінімальний функціонал, якого буде достатньо для більшості користувачів. Розробникам утиліта здасться нецікавою.
FTP-програми: огляд клієнтів для Windows
Завдяки російській інтерфейсу і мінімуму функцій, освоїти клієнт зовсім не складно. ALFTP відображає ієрархію каталогів і файлів, що зберігаються на FTP-сервері, відразу ж після підключення до оному. Утиліта дозволяє виконувати основні файлові операції: копіювання, видалення, завантаження, скачування, перейменування. Вбудований редактор тексту працює тільки з документами, скачанними на локальний комп'ютер. Програма вміє докачувати файли, однак скористатися цією функцією можна тільки після коректного завершення завантаження. Якщо збій в копіюванні відбудеться з непередбачених причин, докачати файл буде неможливо. Утиліта додає адреси серверів, з якими було встановлено з'єднання, в список відвідувань. В цьому переліку для користувача є створення власних посилань і закладок. Операції з файлами можуть виконуватися звичним перетягуванням, як в "Провіднику". У програму вбудовані базові засоби автоматизації: вимикання програми після завершення завантаження документів, розрив інтернет-з'єднання, вимикання комп'ютера.

Total Commander

Функціонал Total Commander, спрямований на роботу з FTP, забезпечує користувача можливостями, які можуть надати не всі безкоштовні FTP-програми. Утиліта вміє не тільки завантажувати і вивантажувати файли, але і передавати їх від сервера до сервера напряму. Додаток підтримує шифрування трафіку ключами SSL і TLS.
FTP-програми: огляд клієнтів для Windows
Для з'єднання з сервером досить ввести адресу, логін і пароль у спеціальний діалог. Щоб його викликати, використовується поєднання "CTRL+F". Всі операції з файлами на сервері виконуються так само, як і з документами на локальному диску. Для автоматизації у програмі організований планувальник. FTP-сервер може використовуватися в якості сховища резервних копій, для цього в утиліті передбачені налаштування синхронізації файлів. Вбудований текстовий редактор працює тільки з локальними документами.